Uncategorized

Ja māju sāk būvēt augustā, to vēl var pagūt dabūt zem jumta 0

Foto – Vivanta Volkova

Ja māju sāk būvēt augustā, to vēl var pagūt dabūt zem jumta. Taču jāatgādina, kas klājams zem seguma materiāla.

Lielās plēves

Ja neveido izteikti ekoloģisku māju, bez plēvēm nevarēs iztikt. Pat Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā var redzēt elegantus vecos jumtus, kas oderēti ar bērza tāsīm. Tagad to funkciju pilda plēves, kam gan ir vairākas grupas, un katram darbam jāizmanto attiecīgas plēves.

Pretvēja plēves parasti izmanto fasāžu konstrukcijās, lai aizsargātu siltumizolāciju un mājas konstrukcijas no tiešas mitruma iedarbības. Plēvēm ir mazi caurumiņi kas laiž cauri ūdens tvaikus un ļauj konstrukcijām elpot. Klasiskā vēja izolācijas membrāna ar augstu tvaika caurlaidību paredzēta vēja, lietus un mitruma izolācijai dzīvojamās un industriālās ēkās. Trīsslāņu vēja barjeru ar augstu tvaika caurlaidību lieto slīpajiem ventilējamiem jumtiem, arī jumtiem ar vienlaidu latojumu. To var izmantot sienu konstrukcijās kā labi elpojošu pretvēja izolāciju un var klāt tieši uz siltumizolācijas – ventilācijas sprauga nav nepieciešama. Līdzīga ir trīsslāņu izolācijas membrāna ar augstu tvaika caurlaidību, kas paredzēta tieši sienu izolācijai.

Tvaika izolācijas plēves izmanto kā tvaika izolāciju sienām un jumtiem. Materiāls, lai aizkavētu tā dabisko novecošanos un samazinātu ultravioletā starojuma iedarbību, ir stabilizēts. Plēvi uzstāda ar 10 cm pārlaidumiem, kurus salīmē. Klasiskā polietilēna plēve nodrošina augstu ugunsdrošību un izturību pret sniegu, lietu un putekļiem. Divslāņu aktīvā membrāna paredzēta sienu un mansardu izolācijai no tvaika un mitruma, bet trīsslāņu armētā tvaika izolācijas plēve ar alumīnija slāni paredzēta sienu un mansarda izolācijai no tvaikiem un mitruma.

Antikondensāta plēves izmanto slīpo siltināto jumtu hidroizolācijai. Tās tiek ieklātas jumtos, kur iekšpusē ir lielāks siltums nekā ārpusē. Īpaši populāra tā ir zem metāla jumtiem, kur veidojas daudz kondensāta. Vairākslāņu antikondensāta plēve sastāv no polietilēna plēves, polipropilēna sieta un polipropilēna audekla, kas nodrošina mitruma pārpalikuma absorbciju. Ieklājot trīsslāņu armēto plēvi, nepieciešama ventilācijas sprauga starp plēvi un siltumizolāciju. Izmantojot siltinātām konstrukcijām divslāņu armēto plēvi ar augstu tvaika caurlaidību, jāsaglabā vismaz 5 cm ventilācijas sprauga starp plēvi un siltumizolāciju. Par difūzijas membrānām dēvē tā sauktās kombinētās plēves. Tās apvieno īpašības, kas nodrošina gan hidroizolācijas, gan pretvēja izolācijas funkcijas. Šīs plēves ir elpojošas kā pretvēja plēves un nelaiž cauri ūdeni. Trīsslāņu un četrslāņu membrānas ar augstu tvaika caurlaidību paredzētas slīpajiem ventilējamiem jumtiem, kā arī jumtiem ar vienlaidu latojumu. Trīsslāņu materi­ālu izmanto arī sienu konstrukcijās, iestrādājot tieši uz siltumizolācijas. Četrslāņu membrāna ir īpaši izturīga pret stiepi, to veido divu veidu polipropilēna šķiedras, PE siets un funkcionālā polipropilēna plēve.

Lentes

Tomēr jumtu klāšanā lieto ne tikai plēves, bet arī pašlīmējošās hermetizācijas lentes, kas sastāv no speciāla pašlīmējoša bituma slāņa, krāsaina alumīnija pārklāja un aizsargplēves. Šo lenti celtniecībā izmanto montāžas un remonta darbos. Īpaši tā noder mansarda logu montāžā, kā arī šīfera, valcprofila un ruberoīda jumtu segumu montāžā un remontā. Lentei ir vairākas platuma gradācijas (5 – 30 cm), un tā nopērkama piecās krāsās. Visbiežāk to lieto šuvju un salaidumu vietu hermetizācijai dažādu materiālu konstrukcijās, pasargājot koku no pūšanas, un piekļāvuma vietu veidošanai slīpajos un lēzenajos jumtos. Hermetizācijas lentes noder arī plēvju un montāžas šuvju nosegšanai. Ar hermētisko plēvi apstrādā ventilācija sistēmas, metāla santehnikas izstrādājumiem tās nodrošina skaņas izolāciju. Protams, lente ir ļoti piemērota jumtu remontam. Ir speciālas kores ventilējamās lentes, īpašas lentes dūmvadiem, kas nodrošina spraugu aizdarīšanu. Vienpusēja metalizēta atstarojošā līmlente ļauj perfekti savienot siltumizolācijas metāla folija daļas. Divpusēja butila līmlente ļauj savienot tvaika plēves loksnes.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 5 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Balinska skaisti vārti papildlaikā nodrošina “Dinamo” uzvaru Ņižņijnovgorodā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Izraugās Rīgas galvenās egles
6 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Sirsnīgā gaisotnē piedzīvota filmas “Saule brauca debesīs” pirmizrāde
Speciālreportāža 4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Bordāna valdības projekts iesviests papīrgrozā
5 stundas