×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. augusts, 2017
Drukāt

Juris Lorencs: Kas šiem cilvēkiem līdz šim traucēja īstenot idejas? (35)

Kustības "Mēs par" dibināšana. Foto - Karīna MiezājaKustības "Mēs par" dibināšana. Foto - Karīna Miezāja

Atskatoties uz Latvijas politiku pēc valstiskās neatkarības atgūšanas, tajā var saskatīt likumsakarības, kas atgādina jūrā notiekošos procesus. Ir trīs vairāk vai mazāk spēcīgas un stabilas zemūdens straumes, kas vienmēr piedalījušās politiskās dzīves veidošanā, – ZZS, “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK un “Saskaņa”. Tomēr ne jau tās aizvadītajos gados noteikušas galveno toni. Vienmēr bijuši kādi lieli, vareni viļņi – Tautas fronte, “Latvijas ceļš”, Tautas partija, “Jaunais laiks” un Zatlera Reformu partija, kuru virzienam un spēkam pielāgojušies (vai bijuši spiesti to darīt) pārējie. Tieši šo viļņu uzplūdi un atplūdi arī noteica Latvijas politiku aptuveni 25 gadu garumā. Pēdējās lielās bangas, kas patlaban transformējušās “Vienotības” veidolā, šodien draud izirt, atstājot šļakatas un putas. Un pie horizonta nav redzams jauns vilnis, vien tāda sīka pačalošana. Jūra ir pierimusi.

Tā vien izskatās, ka arī jaunākais mēģinājums sakustināt jūru, proti, kustības “Mēs par!” dibināšana, gan tiks pamanīts, bet diezin vai vēlētāju novērtēts. Katrā ziņā tas noteikti nebūs ne sestais, ne vēl jo vairāk “devītais vilnis”, kas beidzot aizslaucīs visas nebūšanas un ievedīs Latviju saulītē. Lai cik tas dīvaini varbūt skanētu, viens no iemesliem – pārāk daudz “sabiedrībā pazīstamo cilvēku”, kas Latvijas apstākļos parasti ir sinonīms vārdam “bijušie”. Gudru, izskatīgu un varbūt pat līdzīgi domājošu cilvēku grupa vēl nenozīmē, ka tie kopā veido arī politisku partiju. Savstarpēji summējoties, šie cilvēciskie vektori var dot arī nulles rezultātu – lai atceramies kaut vai “Par labu Latviju” visai bēdīgo rezultātu 10. Saeimas vēlēšanās. Par daudz ir sarunāts, gudri mācot citus dzīvot, konsultējot, analizējot “rīcībpolitiku” (kas tā tāda?) un sniedzot ekspertu atzinumus teju vai visās iespējamās dzīves jomās. Kādam citam var nepatikt barošanās no “labo” Rietumu oligarhu fondiem, otram – aicinājumi sekot “liberālām vērtībām”, vēl trešajam – pārāk bieža “zīmēšanās” medijos.

Tāpat var rasties jautājums – kas šiem cilvēkiem līdz šim traucēja īstenot viņu paustās idejas? Nu kaut vai pieciem Saeimas deputātiem, kuri pēc aiziešanas no “Vienotības”, cik var noprast, tomēr izlēmuši palikt “Vienotības” parlamenta frakcijā, solot “turpināt konstruktīvi strādāt”. Bet tieši parlamenta frakcija taču ir partijas politiskā spēka kvintesence, tās visspilgtākā manifestācija! Tad kur viņi atrodas – jaunajā kustībā vai tomēr vecajā partijā? Iznāk, ka aiziešana ir tikai tāda vien “pa pusei”, līdzīgi kā saniknota sieva pēc ģimenes skandāla paziņo “es no tevis beidzot aizeju pavisam!” un ievācas blakus istabā, turpinot saimniekot pa kopējo virtuvi un vannas istabu. Te būtu vietā atcerēties krievu teicienu “aizejot aizej” (уходя уходи) – par ciemiņu, kas nespēj vien atvadīties.

Un vēl kāda jūras īpatnība – ja ūdens pēkšņi strauji atkāpjas no krasta, tā ir droša pazīme, ka tuvojas cunami. Ja kādā brīdī jaundibinātām kustībām “par visu labo un skaisto” tautā vairs nebūs pilnīgi nekādas atsaucības, tas var nozīmēt, ka iestājies klusums pirms vētras vai pat gaidāms politiskais cunami. Jūs teiksiet, ka nav cilvēku? Tādi ir! Tikai nevis viņi gaida savu laiku, bet gan laiks pats atrod un aicina viņus. Kurš 1986. gadā pazina Daini Īvānu, Juri Rubeni, Ivaru Godmani, Ilmāru Bišeru? Pagāja neilgs laiks, un pēkšņi par viņiem zināja katrs. Tāpat būs arī šoreiz.

Pievienot komentāru

Komentāri (35)

 1. laikam tā viš i! Atbildēt

  KAS traucēja šiem kadriem īstenot idejas??? KAS!??
  KĀDA TRAKA FOTO!? MUTES dažam labam vaļā kā priekš ZVIRBUĻA LIGZDAS! LIEKAS, KA VIŅI PRIECĀJAS PAR SABIEDRĪBAS STULBUMU – VIŅUS TAK IEVĒLĒS TIE DULLIE, TIE NABAGI…Ja neievēlēs, kur tad Viņķele, Cigāne, Pavļuts, Dālderis, sieva lillā ar baigi plato muti tik mazam cilvēkam, IZVĒRTĪSIES???????? Tikai NEVIENS nerunā par IZDARĪTIEM DARBIEM…. TĀDU LAIKAM NAV!!!!!!!

  • to laikam tā viš i! Atbildēt

   Vecais,tu nu esi vienīgais uz kura pleciem turas Latvijas valsts un kurš vienīgais kaut ko dara virinot muti,ne iesledzot smadzenes.Paklusē Kain !

 2. To trijotni izveidoja KP un čeka. 26 gadus laiku pa laikam notiek mēģinājumi kaut ko mainīt. Jo cilvēki saprot, ka ar etnisku medu apsmērēta LPSR neglābjami stagnē un grimst.

 3. Pieļauju, ka 27 gadi ir īss laiks kaut kādai sakarīgai politiskai videi. Lai tā stabilizētos, nostiprinātos. Ļoti daudz kas atkarīgs no izglītības, mērķiem un ģimenes. Domāju, ka Latvijā ir radita lekna biznesa vide tieslietām un tiesvedībām, aizmirstot reālu darbu, neizdomātas un ne mākslīgas lietas. Jo bieži vien strīdus nav par to, vai darbs būtu vai nebūtu veicams, bet par to – vai iespējams to likumīgi neveikt! Un te ir daudz problēmu.
  Kas attiecas uz politiskās vides pārmaiņam – runa jau var būt par idejām, bet to nav. Ir apmēram 15-17 gadu runas, ka vajag. Viss patlaban Saeimā aprobežojas ar iespēju pārdalīt un nozagt. Ar nozagšanu es nedomāju to, ka deputāts strādā tikai pesroniskam labumam. Es runāju par to, ka t.s. “valsts” struktūrām, kas strādā nu jau nevar saprast kā labā, ir īpatna iespēja atņemt, sodīt, bloķēt, kontrolēt utt., lielākoties nespējot pildīt citas funkcijas. Sodi LV kļuvuši par obligātu valsts budžeta papildināšanas daļu, jo citādi mums naudas trūktu. Nav, kam pelnīt. Sods ir kā Staļina, Ļeņina bilde pirms gadiem 70… Visur!
  Uz fona – nemitīgais tiesiskums, neredzu jēgu muldēt un veidot partijas. Saeima un MK ir tukša bilde, kamēr teritorijā valda haoss kā pirms PSRS sabrukuma. Žēl, ka tā.

 4. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Pēc šiem PAR un VIENOTĪBAS ČĪKST RESTU MĀJAS METĀLA DURVIS PAR miljarda parādu uztaisīšanu un daļu pieaudzēšanu caur sesku ielām sev! PAR aukstām kamerām un lāvām!

 5. pavļuts 🙂 +Čigāne 🙂 politiskās degradācijas etaloni:)

 6. kas tā par sievieti priekšplānā lillā tērpā?

 7. Kā bērnībā sāku iet pilciņos , tā tagad staigāju . Lielo meiteņu un puiku pulciņus sauc par partijām, jo Latvijā šis vārds ir brīvs, pa īstam partiju nav vispār. Māku smuki runāt par brīvībām ,iespējām , godīgumu , taisnīgumu – par, par, par.

 8. Vispār visi šie “superīgie” žurnālistiņi ar tikpat superīgiem tekstiem uzdzen šermuļus.Kapēc piecnieks nerealizēja savas idejas Vienotībā?Juri,kurš nokritis no kosmosa!Iesaku iepazīties ar Vienotībā esošo politun domu izteikšanas kāRTĪBU.jUMS būtu jāzina,ka Vienotībā VISU !! lemj VIENS cilvēks – Āboltiņa un nekas cits!Pie tam tad kad viņi izteica SAVU viedokli,Viņķeli un Co Āboltiņa mēģināja viņus IZMEST no partijas.Palika viņi frakcijā lai nesaruktu valdība,jo Vienotība balsojumos būtu mīnus 5 !Ah tad jums pie “sirds” Godmanis?Labāk jau to VDK blēdi ,kurš miljonus iegrūda Pareksā un noprihvatizēja visu Latvijā,mēs nebūtu pazinuši.Nožēlojami,ka esat tik “tups”politziņās.Pie tam cienījamā avīzē “L.A.”.

  • štrunts ar godmani.
   Vai vari nosaukt darbus, ko cilvēki pa šo laiku IR izdarījuši, lai par viņiem kāds balsotu?
   Vairākus katram?

   Kāds sakars ar autoru, ko šie politiķi IR izdarījuši???

 9. Apnikušie ģīmji! Vai tiešām tik glupi,ka cer – par viņiem diži balsos?

  • Neskaties,velns parāvis!Ir daudz “svaigāki”un jaunāki feisi,kā RIGMANIS LEMBIS,Uŗbis un Co.Redzi žēl,ka šai komandai nav tādu līdzekļu un melu ,kā veciem blēžiem ,lai uzpirktu vēlētāju un piesolītu zilus brīnumus.Sanāk kā PSRS kas nav pa prātam valdošajiem un vadošajiem/ ZZS,Hūtei un Co/ tos nogāna pat par to,ko nav pelnījuši.Vēl jau viņi pat neko nav sastrādājuši,ko cepies pirms laika?

 10. trāpīts naglai uz galvas! šo jautājumu- kas traucēja?… neviens no paristiem vispā sev un citiem domu biedriem neuzdod- pārāk neērts un sarežģīts! šie censoņas vienkārši vecos grib nobīdīt malā un turpināt iepriekšējā stilā sēdēt pirmajās rindās, ja nu vienīgi ”slaidinot valsts pārvaldi”- piemēram vienam ierēdnim piešķirot trīs amatus viena vietā un pareizinot algu ar 3.

 11. Pat pašiem (skat.foto) tas liekas ļoti smieklīgi!

 12. Vai tiešām katrs žurnaļuga, arī j.lorencs, ir tik knaps uz domāšanu! Burtiski ož pēc stagmātijas un pakaļā līšanas saviem saimniekiem! Nožēlojami, lorenc!

 13. Idioti vienmēr uzskata kad viņi gudrāki nekā citi .

 14. Tas veci svaigais piecinieks jau sen visu ir pateicis un Latvijā NORMĀLI domājošam vēlētājam jau viss ir skaidrs- kur bijāt, kad valsts tika izzagta???

 15. Saeimas deputāts (ZZS) pilnā pārliecībā TV24 apgalvoja,ka nav neviena,kas kādā savas dzīves brīdī nebūtu noziedzies pret likumu,Dieva baušļus ieskaitot ,tādējādi attaisnojot alus dzērājus “Rīdzenes”bārā.Esiet bez bažām,balsojiet droši par jebkuru,jo visi esam grēcinieki.Vēlēšanas taču ir tikai loterija.

  • Ir jautājums – ko ZZS ir darījusi ar saviem ministriem un deputātiem /vairāk ka 20 gadus būdami valdībā/ lai sakoptu kaut vienu nozari tautsaimniecībā??? Neko. Un tagad Krauze pilnu muti blefo un gaida uzticību???

 16. Latvijas bēda – cilvēku grupiņas,kuras piesavinās partijas vārdu ! Normāli partija ir MASU politiskā organizācija…

 17. Eksdeputātu grupas sniegums ir praktiski tuvs nullei.Tika šķelta Vienotība visos veidos…sevi uzskatīja par gaismas nesējiem,bet pārējos par “antiņiem”.Mēģinājumi legalizēt “zilos”un pārējos neadekvātas raudzes cilvēkus neizdevās..un tagad ar jaunu platformu izskatās ka mēģinās skolās uzspiest jaunu audzināšanas modeli(Ansītis par Grietiņu….Ansītis precas ar citu Ancīti un tām tam būs būt)
  Katrā ziņā rādās ka perversīvās idejas mājo prātos un neslēpti centīsies visus klasificēt pēc saviem ieskatiem!!!
  Viņiem atbilst:KAUT VAI ŪDENS PLŪDI KA TIK MĒS TIEKAM PIE SILES UN VARAM LEMT

 18. Prieks par šo rakstu! Izcili precīzi teikts: “Par daudz ir sarunāts, gudri mācot citus dzīvot, konsultējot, analizējot “rīcībpolitiku” (kas tā tāda?) un sniedzot ekspertu atzinumus teju vai visās iespējamās dzīves jomās. Kādam citam var nepatikt barošanās no “labo” Rietumu oligarhu fondiem, otram – aicinājumi sekot “liberālām vērtībām”, vēl trešajam – pārāk bieža “zīmēšanās” medijos.”

 19. Traucēja – nekompetence (tāda nav ne vienā no jomām, kurā valstij nepieciešami steidzīgi uzlabojumi (izglītības un veselības reforma) + nekā nesaprot no finansēm,
  amatierisms ,
  diletantisms.
  Nu nevar kvalitatīvi nejēgas pildīt pienākumus, kur vajadzīgas padziļinātas zināšanas, briedums un prasmes!
  Viņu laiks ir pagājis! Nav jau arī izaugsmes aizmetņu!
  Līdz ar to ir brīvas vietas!!!
  Veselību visiem!

 20. Kas traucē Jaunupa brigādei īstenot idejas? Vai Vienotībai? Ko? Vai tad Berķis par maz naudu dod? Jānoķengā konkurenti?

 21. Vienotības sabrukums iesākās Āboltiņas mobilā telefona izslēgšanas stundā, kuru Dombrovskim piešķīra prezdenta izstrādājums Bērziņs, pirms “labprātīgā” asarainā paziņojuma par savu demisiju.

 22. Tiešām, – kas Bordānam traucēja palikt “tūdaliņos” kad dabūja dūšīgu spērienu pa pakaļu par mēginājumu ar likumdošanas izmainām ierobežot laupītājus, tiesu izpildītājus, administratorus?
  Kas Jurašam traucēja turēt muti par kukuļa piedāvājumu un priekšniecības bezdarbību Magones lietā?
  Kas Strīķei traucēja pēc kārtējās atjaunošanas darbā rāmi sēdēt koridorā bez rakstāmgalda un mierīgi vērot, ka Streļženoks iznīcina KNABu

  • Kādi tad ir viņu sekmīgie darbi?
   Vismaz 3 katram (cilvēki taču ir čakli strādājuši!!!!)?
   Lai nodemonstrē darba atskaiti par paveikto!

 23. Vemjotības feisi, it īpaši jau čigānenes un viņķelenes tablo izraisa prasību pēc ķieģeļa jo nepārvarami gribas vemt dzirdod mēdijos slavas dziesmas šiem sabiedrības degradācijas inicātoriem kuriem nnav nekā svētā, kuriem svēts ir Kristīnis un Kārlīne.

 24. “Vienotība ” Latvijai ir vislabākā ideja. Ja politiķi nespēj vienoties , tad viņiem vienkārši pietrūkst politiskās mākas. Ambīcijas ņem virsroku pār vēlmi rīkoties valsts labā.
  Ja politiķis izstājas no savas partijas, viņam būtu jāaiziet arī no Saeimas. Ja neesi, tad neesi…

 25. Kā,kas traucēja?! Atbildēt

  Traucēja īkšķa norādes,jeb partijas disciplīna! Bet konkrētu ideju,piemēram,rosinājumi likvidēt partiju monopolu deputātu kandidātu izvirzīšanā vai samazināt 21% PVN likmi pārtikai līdz Briseles/Amsterdamas/Lisabonas 6%,lai kaut kāds tur pēkšni uzradies LIDL vienā mirklī neizputinātu vietējos uzņēmējus,viņiem nav joprojām-vien visiem jau sen apnikušie,lozungi,kurus pat saprast var dažādi,kā Nostradama pareģojumus.

 26. Viņķeles vārds vien daudziem pensionāriem liks atcerēties, ka būdama labklājības ministre pārtērēto ūdeni ko proporcionāli dalīja pēc skaitītāju rādījumiem, viņa noteica dalīt uz daīvokļiem. Tas protams “‘samazināja” nevienlīdzību. To atceramies !!!

 27. Prātīgs raksts. Tikai nav ņemts vērā tas, ka mūsu Siles Kasta un melnie kardināli – oligarhi, lemj, bez tautas, siltajās zemēs uz jahtām, Rīdzenē un citur – tautai nezināmās vietās. Tiek iztrādāta stratēģija, kā kolektīvi apmuļķot tautu, kā izspēlēt kārtējo teātri vai šovu, tiek preecizētas melno ekonomisko ietekmes zonu nianses. Bet tautai izbīdīti latviskie “Žirinovski”, “Lāčplēši” un Māras”. Un šie personāži ir nevis spontāni radušies,no tautas (kā Atmodas laikā), bet gan marionetes aiz kuriem stāv Puķu Andri, Buldozeri, Hūtes, Vaškeviči. Tie, kas reāli Latvijā valda uz skalda. Manuprāt, ka jābūt Atmodai. Kaut gan arī to, Siles Vepri nokaus, kā 13 janvāra notikumus ……….. Vispār lielā pakaļā esam. Un drīz var pienākt mūsu “nacionāļu”, Saskaniešu, Vemjotības, ZZS un citu oligarhpartiju lielais sapnis – Latvija bez latviešiem un izpārdota par grašiem krievu, zviedru, jeņķu, sorosiešu un citām pasaules ekonomiskajām lielvarām.

  • Ja kāds sāk runāt par sorosiešiem ,man jau metas šķēmi .Tāpat ,lietojot vārdu “vemjotība”,uzreiz nāk prātā 444 no komentāriem -šis dedzīgais kremlins.Te kaut kas nav tā…Atrakcija :patiesība deguna galā ,bet tu nespēj to saskatīt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+