Mobilā versija
-1.9°C
Zigurds, Sigurds, Sigvards
Trešdiena, 25. janvāris, 2017
2. oktobris, 2015
Drukāt

“Jūras vārtos” atklās Ullas fon Brandenburgas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

7. oktobrī plkst. 18 Teātra namā Jūras vārti, Ventspilī atklās kim? Laikmetīgās mākslas centra (LMC) rīkoto Ullas fon Brandenburgas personālizstādi “Kalns, grimsti! Ieleja, celies!”, pavēstīja kim?.

Ullas fon Brandenburgas izstādes “Kalns, grimsti! Ieleja, celies!” pamatā ir ideja par sensimoniešu komūnu – 19. gadsimta sākuma franču politisko un sociālo kustību, kura balstījās utopiskā sociālista, socioloģijas tēva un “trakā pareģa” – Kloda Anrī de Ruvruā (jeb Sensimona, 1760–1825) idejās.

Piedaloties Jaunā Rīgas teātra aktieriem Maijai Apinei, Jevgēnijam Isajevam, Andrim Keišam, Varim Piņķim, Edgaram Samītim, Latvijas Bankas korim un diriģentiem, zviedru komponistam Joakimam Saksenbornam, filmēšanas un skaņu ieraksta komandai, šā gada martā Rīgā tapusi filma-performance, kas ir izstādes centrālais darbs biezi apdzīvotā Ventspils Teātra nama Jūras Vārti izstāžu zālē.

Izstādes “Kalns, grimsti! Ieleja, celies!” pirmizrāde un pilnā versija iepriekš norisinājusies kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rīgā no 29. aprīļa līdz 7. jūnijam, vēlāk filmu bija iespējams apskatīt mākslinieces personālizstādē “Objects Without Shadow “, kura norisinājās Londonā no 11. septembra līdz 3. oktobrim.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejas (2)Sakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+