×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Jūrmala saņem “Eiropas sporta pilsētas 2017” titulu

Foto - Jūrmalas pašvaldībaFoto - Jūrmalas pašvaldība

Eiropas Sporta pilsētu asociācija Jūrmalas pilsētu apbalvojusi ar titulu “Eiropas Sporta pilsēta 2017“. Sporta pilsētas statuss piešķirts, izvērtējot kūrortpilsētas sporta infrastruktūru, pieejamo sporta un veselīgu dzīvesveidu veicinošu pasākumu klāstu, informē pašvaldība.

Eiropas Sporta pilsētu asociācijas komisija septembra sākumā apmeklēja Jūrmalu, lai izvērtētu Jūrmalas pilsētas atbilstību Eiropas Sporta pilsētas titulam. Komisija iepazinās ar pilsētas sporta infrastruktūru, sporta un veselīgas dzīvesveida iespējām, aktivitātēm un procesiem pilsētā.

Asociācijas pārstāvji atzinīgi novērtēja arī Jūrmalas pilsētas pieredzi un spēju uzņemt augsta līmeņa starptautiskas sacensības – Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Satellite” sacensības 2014.gadā, CEV “Masters” čempionātu 2015.gadā un CEV “Masters” sacensības gan sievietēm, gan vīriešiem 2016.gadā.

Tika novērtēts arī pēdējo gadu ieguldījums sporta infrastruktūras attīstībā – šogad atklāta daudzfunkcionāla sporta zāle Kauguros, atjaunots Slokas stadions, izveidots Jūrmalas pludmales centrs vasaras pludmales sporta veidu attīstībai, kā arī plānots uzsākt jaunas sporta zāles būvniecību pie Lielupes pamatskolas, atzīmē dome.

Eiropas Sporta pilsētu asociācija ir bezpeļņas organizācija Briselē, kas kopš 2001. gada izvērtē un piešķir Eiropas sporta galvaspilsētu, pilsētu, kopienu un ciemu statusu. Sporta pilsētas titulu piešķir noteiktām prasībām atbilstošām pilsētām Eiropā, kurās ir no 25 000 līdz 500 000 iedzīvotāju. Tituls tiek piešķirts, novērtējot, ka sports uzlabo sabiedrības dzīves kvalitāti un fizisko un garīgo labsajūtu, kā arī vieno sabiedrību un dažādus sociālos slāņus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+