×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Jūrmalas festivālā Verdi opermūzika pārdzims baletā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 21. jūlijā, Dzintaru koncertzālē Jūrmalas festivālā ar baletuzvedumu “Viva Verdi” pirmo reizi Latvijā uzstāsies Milānas operas un baleta teātra – “Teatro di Milano” – baleta trupa, vēsta rīkotāji.

Divcēlienu baletuzvedums “Viva Verdi” ir viens no atzītākajiem un augstāk novērtētajiem trupas priekšnesumiem, kurā divdesmit dejotāju piedāvā pārdrošu provokāciju, mēģinot rast atbildi – kāds gan veidotos balets, ja Džuzepe Verdi savulaik būtu pievērsies šim žanram.

Uzvedumā skanēs pazīstamākās un skaistākās Verdi ārijas orķestra instrumentācijā no operām “Aīda”, “Makbets”, “Atila”, “Sicīliešu vakarēdiens”, “Otello” un “Traviata”, kuras gan klasiskā, gan modernā baleta formā izdejos “Teatro di Milano” baleta trupa.

Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ankipāne stāsta, ka šī būs arī Jūrmalas festivāla orķestra debija, kuram uzticēts baleta muzikālais pavadījums. Pie diriģenta pults stāsies Valters Borins, kurš 2007. gadā jau uzstājās Latvijā kā dziedātājs kopā ar Elīnu Garanču uz Latvijas Nacionālās operas skatuves dona Hosē lomā Andreja Žagara režisētajā Žorža Bizē operas “Karmena” izrādē.

“Teatro di Milano” ar spilgtiem priekšnesumiem uzstājas gan Itālijā gan ir biežs viesis citu valstu festivālos un teātros, vienmēr gūstot nedalītu sajūsmu un ovācijas. Latvijā trupa viesosies pirmo reizi.

Jau ziņots, ar vērienīgu programmu, Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem no 20. līdz 26. jūlijam Dzintaru koncertzālē norisināsies pirmais Jūrmalas festivāls.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+