Kā audzēt pelēko krustaini? Ar ko tā biežāk slimo? 0

“Kā audzēt pelēko krustaini? Vasaras sākumā iestādīju balkona kastē kopā ar citām puķēm, bet tā pēc kāda laika iznīka.” 
A. Kārkliņa Ogrē

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Sudrablapu krustainei (Senecio cineraria, syn. Senecio bicolor) ierastākais nosaukums ir pelēkā krustaine. Pie mums to audzē kā viengadīgu augu dekoratīvās lapu rozetes dēļ, kaut gan krustaines ir divgadīgas. Nākamajā gadā tām veidojas nelieli dzelteni ziedu kurvīši, kas dekorativitātē gan nevar sacensties ar lapojumu.

Uzmanību: augs satur indīgus alkaloīdus!

CITI ŠOBRĪD LASA

Dārzā krustaine nepārziemo, tāpēc katru pavasari to stāda no jauna. Pavairo ar sēklām, izsējot tās martā dēstu audzēšanai. Dēstu izstāda maija beigās, izvēloties saulainu vietu, irdenu, barības vielām vidēji bagātu augsni. Stādus izvieto 10 – 15 cm attālumā citu no cita. Izveidotās šķirnes ir krāšņākas par pamatsugu: ‘Silverdust’ – augumā tikai līdz 20 cm, sudrabaini pelēks, smalks, dziļi plūksnaini dalīts lapojums, ‘Cirrus’ – līdz 30 cm augsta, lapas zilgani vizmo, klātas ar baltu pūku, ‘New Look’ – 30 cm augumā, ļoti lielas, krāšņas, elegantas sudrabaini pelēkas lapas.

Sudrablapu krustaine skaisti izskatās kopā ar augiem, kuriem ir spilgti sarkani, oranži vai dzelteni ziedi. Sudrabainās lapas labi izceļas starp ziedošajām puķēm. Skaisto pelēcīgo krāsu krustaine gan saglabā tikai saulainā vietā.

Sudrablapu krustaine ir apbrīnojami izturīga puķe, tai nav nepieciešams ļoti mēslots substrāts. Ja augsne ir pārtrekna, augi nenonīkst, bet maina sudraba krāsu uz zaļu.

Audzējot kastēs un traukos, krustainēm vajag nedaudz mitruma (nedrīkst ne pārliet, ne iekaltēt) un ik pa 14 dienām – vājš mēslojums. No kaitēkļiem augus mēdz bojāt laputis. Izplatītākās slimības – īstā un neīstā miltrasa. Miltrasas izplatīšanos veicina slāpekļa mēslu pārpilnība, pārāk blīvs stādījums un mitrs, karsts laiks.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.