Mobilā versija
-0.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
7. februāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kā ievēlēt nekaitīgāko KNAB vadītāju?

Foto-LETAFoto-LETA

Kad cīņa pret korupciju sabiedrības vērtējumā valstī novesta līdz “klusajam vājprātam” un KNAB kantoris sekmīgi sagrauts, Saeimā ceturtdien tamborēja likuma labojumus par atlases kārtību, lai ieceltu biroja direktoru. Deputāti ar balsu vairākumu svītroja normu, ka amata kandidātam jābūt ar trīs un vairāk gadu pieredzi vadības darbā. Tādējādi varēs uzrunāt plašāku profesionāļu loku, lai pieteiktos konkursam uz KNAB priekšnieka vietu.

Citos ieskatos par atbildīgo amatpersonu meklēšanu bija opozīcijas deputāti Ringolds Balodis un Jānis Ādamsons. Abi runāja par valstī esošo kolosālo bezatbildību, kad ieceltie dienestu vadītāji salaiž dēlī lietas, netiek galā ar pienākumiem, un viņus spiestā kārtā aizšķūrē prom vai pat neliekas zinis, ka āži iecelti par dārzniekiem. Tādēļ deputāti mudināja KNAB direktora nosaukšanas tiesības deleģēt Ministru prezidentam, lai balsojumā to apstiprinātu Saeimā. Tas paceltu atbildības līmeni un līdzīgā veidā Valsts prezidentam uzticētu nominēt cilvēkus atslēgas posteņiem.

Bez šaubām, Saeimas vairākums nebija mierā izlaist no rokām sev piederošās, neatņemamās tiesības un mīļāko nodarbi mest politiskajā tirgū portfeļus kā ietekmju maiņas objektus. Un negribēja arī radīt precedentu, ka svarīgā vietā netīšām nokļūst profesionāls, piemērots valsts darbinieks, nevis kādai politiķu grupai lojāls ieliktenis.

Tomēr lemtais ir procedūras jautājums. Ja ir drosme, KNAB direktora kandidātu vērtētāju komisija var virzīt nevis nekaitīgāko, bet aszobaināko, sagatavotāko, kvalificētāko cīnītāju pret kukuļošanu, kas radītu un vadītu darboties spējīgu iestādi Streļčenoka iznīcinātās vietā.

Politiķiem, kam tiesiskums ir tukša skaņa, pagājušonedēļ bija vērts iepazīties ar jaunumiem citās zemēs. Ja nesien rokas smagos noziegumos apsūdzētiem valsts izzadzējiem, piedzīvo Latvijas 13. janvāra notikumu atkārtojumu kā Rumānijā ar plašiem tautas protestiem, ja pieļauj varas un naudas saplūšanu, tad amerikāņi anulē vīzu kā Albānijas ģenerālprokuroram.

Pievienot komentāru

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Bagātie un nabagie

Latvijas miljonāru saraksta veidotāji vakar nosauca valsts 100 turīgāko cilvēku vārdus. Miljonāru saraksta galvgalī ir divi “ABLV Bank” bankas īpašnieki, kuru bagātība tiek lēsta par 315 miljoniem un 312 miljoniem eiro.

Eiropas Savienības statistikas birojs “Eurostat” šonedēļ publiskoja datus par nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju īpatsvaru ES valstīs 2016. gadā. Atbilstoši šiem datiem Latvijā nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauti 28,5% no visiem iedzīvotājiem jeb 550 000 cilvēki.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+