Mobilā versija
Brīdinājums -6.2°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
7. februāris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Kā ievēlēt nekaitīgāko KNAB vadītāju?

Foto-LETAFoto-LETA

Kad cīņa pret korupciju sabiedrības vērtējumā valstī novesta līdz “klusajam vājprātam” un KNAB kantoris sekmīgi sagrauts, Saeimā ceturtdien tamborēja likuma labojumus par atlases kārtību, lai ieceltu biroja direktoru. Deputāti ar balsu vairākumu svītroja normu, ka amata kandidātam jābūt ar trīs un vairāk gadu pieredzi vadības darbā. Tādējādi varēs uzrunāt plašāku profesionāļu loku, lai pieteiktos konkursam uz KNAB priekšnieka vietu.

Citos ieskatos par atbildīgo amatpersonu meklēšanu bija opozīcijas deputāti Ringolds Balodis un Jānis Ādamsons. Abi runāja par valstī esošo kolosālo bezatbildību, kad ieceltie dienestu vadītāji salaiž dēlī lietas, netiek galā ar pienākumiem, un viņus spiestā kārtā aizšķūrē prom vai pat neliekas zinis, ka āži iecelti par dārzniekiem. Tādēļ deputāti mudināja KNAB direktora nosaukšanas tiesības deleģēt Ministru prezidentam, lai balsojumā to apstiprinātu Saeimā. Tas paceltu atbildības līmeni un līdzīgā veidā Valsts prezidentam uzticētu nominēt cilvēkus atslēgas posteņiem.

Bez šaubām, Saeimas vairākums nebija mierā izlaist no rokām sev piederošās, neatņemamās tiesības un mīļāko nodarbi mest politiskajā tirgū portfeļus kā ietekmju maiņas objektus. Un negribēja arī radīt precedentu, ka svarīgā vietā netīšām nokļūst profesionāls, piemērots valsts darbinieks, nevis kādai politiķu grupai lojāls ieliktenis.

Tomēr lemtais ir procedūras jautājums. Ja ir drosme, KNAB direktora kandidātu vērtētāju komisija var virzīt nevis nekaitīgāko, bet aszobaināko, sagatavotāko, kvalificētāko cīnītāju pret kukuļošanu, kas radītu un vadītu darboties spējīgu iestādi Streļčenoka iznīcinātās vietā.

Politiķiem, kam tiesiskums ir tukša skaņa, pagājušonedēļ bija vērts iepazīties ar jaunumiem citās zemēs. Ja nesien rokas smagos noziegumos apsūdzētiem valsts izzadzējiem, piedzīvo Latvijas 13. janvāra notikumu atkārtojumu kā Rumānijā ar plašiem tautas protestiem, ja pieļauj varas un naudas saplūšanu, tad amerikāņi anulē vīzu kā Albānijas ģenerālprokuroram.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. No kā es iekasēšu, kad tu izkusīsi?!

Aģentūra LETA ziņo, ka vairāki SIA “Rīgas ūdens” (“RŪ”) klienti saņēmuši apjomīgus rēķinus par lietus notekūdeņu sistēmas lietošanu teju divu gadu ilgā periodā. Viena no “Rīgas ūdens” klientēm 18. janvārī saņēmusi 1053 eiro rēķinu, bet tā apmaksas termiņš noteikts 25. janvāris. “RŪ” skaidro, ka rēķini sastādīti, balstoties uz 2016. gadā pieņemtajiem noteikumiem, kuri paredz, ka no 2016. gada aprīļa iedzīvotājiem jāveic samaksa par notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā. “Šo nodevu lielākā daļa klientu maksā jau kopš 2016. gada, kā tas paredzēts noteikumos, taču inventarizācijas laikā secinājām, ka šo maksu neveic aptuveni 300 objekti, kuriem visiem šobrīd ir izsūtīti rēķini par periodu kopš 2016. gada pavasara,” skaidroja “RŪ” pārstāvis. Izsūtītajos rēķinos iedzīvotāji tiek informēti arī par to, ka uzņēmums īpašuma apsekošanu, lai noteiktu notekas koeficientu, pēc kura veic maksas aprēķinu, veiks līdz martam.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+