×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
15. maijs, 2018
Drukāt

Kā izskatīsies Stacijas laukumā pēc gada? “Origo” pārbūvē iegulda 70 miljonus (8)

origo_buvlaukums

"Origo" pārbūves būvlaukumā martā. Foto - LETA

Šodien svinīgā ceremonijā uzņēmums “Linstow Center Management” atklāja tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanas un biznesa centra “Origo One” būvdarbus Stacijas laukumā 1. Atklāšanas pasākumā projekta attīstītāji informēja par būvniecības gaitu un ieceres plāniem, kuri noslēgsies nākamā gada rudenī.

Dos darbu aptuveni 1000 darbiniekiem

Paredzēts, ka jaunais projekts iekļausies Rīgas jaunā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla projektā, kļūstot par nozīmīgu, modernu un pievilcīgu galamērķi, tādējādi stiprinot Rīgas un Latvijas starptautisko konkurētspēju.

“Infrastruktūras un vides uzlabojumu būs daudz,” uzsvēra AS “Linstow” valdes priekšsēdētājs Pērs Mortensens “Esam priecīgi un lepni, ka varam sākt šo lielā mēroga projektu. Mums ir arī pieredze, strādājot dzimtajā pilsētā Oslo un veidojot līdzīga veida biznesa projektus. Ticam, ka dzelzceļam un sabiedriskajam transportam ir nākotne. Priecājamies arī par projektu “Rail Baltica”, kas sekmēs sabiedriskā transporta attīstību Rīgā.”

“Origo” jaunbūve būs energoefektīva ēka, kas ir draudzīgāka dabai un cilvēkiem. Būtiski, ka līdz ar šī kompleksa uzbūvēšanu tiks sakārtots posms no Stacijas laukuma līdz pat Dzirnavu ielai. Tāpat ieplānota Elizabetes un Satekles ielas krustojuma rekonstrukcija, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt A klases biroji būs aprīkoti ar jaunākajiem tehnoloģiju risinājumiem.

“Biroju telpas tiek projektētas atbilstoši biroju nomnieku individuālajām prasībām. Telpās paredzētas paceltās grīdas ērtākai darbavietu pārvietošanai un komunikāciju pielāgošanai, modeļu koncepti atbilstoši katrai gala lietotāja vajadzībām (no slēgta līdz plnīgi atvērta tipa birojam), kā arī jumta un iekšējās terases jeb zaļie dārzi un citas ērtības. Tāpat Jaunajam projektam būšot liela ietekme arī uz tautsaimniecību, jo biznesa centrā “Origo One” paredzētas vietas aptuveni 800 līdz 1100 darbiniekiem.

Palielinās līdz 80 000 kvadrātmetriem

Projekta kopējās investīcijas veido 70 miljonus eiro. “Linstow Center Management” informē, ka būvniecības projekts tiek realizēts atbilstoši globālajai tendencei, nodrošinot tirdzniecību un uzņēmējdarbību blakus maģistrālajiem transporta mezgliem. Pēc tā īstenošanas tirdzniecības un biroju telpu, kā arī autostāvvietas platība tiks palielināta vairāk nekā divas reizes, sasniedzot 80 000 kvadrātmetrus. “Ticu, ka sabiedriskais transports arī Rīgā apvienos iepirkšanos, darbu un izklaidi. Rīga nebūs izņēmums, jo citur pasaulē tas ļoti veiksmīgi darbojas,” norādīja “Linstow Center Management” valdes priekšsēdētājs Frods Gronvolds.
Savukārt projekta īstenotāja “Skonto Būve” valdes priekšsēdētājs Guntis Rāvis sacīja, ka ar uzņēmumu “Linstow Center Management” viņiem esot jau ilgus gadus laba sadarbība. Kā piemēri veiksmīgai sadarbībai ir tirdzniecības veikali “Mols” un “Galerija centrs”. “Esam sastrādājušies un apzināmies, kas no mums tiek sagaidīts. Strādāsim kvalitatīvi, iekļausimies laikā un bez liekas aizķeršanās. Esmu pārliecināts, ka gala rezultāts būs perfekts.”

Projekta pasūtītajs ir “Linstow Center Management”, būvzuņemējs “Skonto Būve”. Arhitekti – “Arcade”, kas sastāv no “DEPO projekts” un “Jensen Consult un Arhis inženieri”. Interjera dizainu veido “Xcelsior”, bet par ainavu rūpējas ainavu arhitekti no birojiem “ALPS”, “Hendrikson&Co”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. biznesa centrā “Origo One” paredzētas vietas aptuveni 800 līdz 1100 darbiniekiem, un tikai vieta 268 automašīnām???? ……

  • Nu, lūdzu, postpadomju domāšana, nāciet taču vienreiz pie prāta – nav katram rīdziniekam, darbiniekam, iedzīvotājam pielipusi pakaļa autosēdeklī. Ja izlasījāt rakstu, runa ir tieši par to, ka šo biroju centru ceļ blakus dzlezceļam, jo tas ir mūsdienīgāks veids, kā pārvietoties – nevis stāvēt sastrēgumos uz šosejas. Velostāvvietu rindu apakšzemes stāvvietā redzējāt? Par cilvekiem, kas dzīvo centrā, un var (un grib) uz darbu aiziet kājām, esat dzirdējis?

 3. jau tagad staciju sauc origo. Kur tad būs dz. stacija Rīga? Torņakalnā?

 4. Ieguldītāji atskaitījās kur ņēma 15000eir? bija dziesma = maizes nav , bet pilns ar zābaksmēru…

 5. Biznesa centra darbinieki varēs augstprātīgi noskatīties uz noskretušajiem vecajiem vilcieniem, proletariātu,kas mokās ar iekāpšanu un izkāpšanu stāvajās vagonu kāpnēs. Cik nožēlojami cilvēki stāv lietū un sniegā gaidot aizkavējošos vilcienus. Kā diena pret nakti.Ultramoderns pret nabadzību.

  • Tas ir īslaicīgi – drīz viņpus noskretušajām sliedēm beļašbūdu vietā uzslies Baibas Raili, bet viduci novandīs, lai kungiem netraucē iepirkšanos un izklaides …

Draugiem Facebook Twitter Google+