×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Kā Kannās igauņus ar aukstu dušu lēja

Foto Facebook/PÖFFFoto Facebook/PÖFF

Jau divdesmito reizi novembra pēdējās divās nedēļās – šogad no 11. līdz 27. novembrim – Tallinā notiks Starptautiskais filmu festivāls “Melnās naktis” (“Black Nights”, “PÖFF”, “Pimedate Ööde Filmifestival”). Jau kopš 2014. gada igauņu kinoforums ir vienīgais A klases filmu festivāls ziemeļvalstu reģionā. Lai noskaidrotu, kāds ir Igaunijas “Melno nakšu” festivāla veiksmes noslēpums, “Kultūrzīmes” Tallinā satikās ar festivāla ilggadējo un vienīgo prezidenti, festivāla dibinātāju Tīnu Loku.

Vaicāta, kāda ir sajūta īsu brīdi pirms divdesmitā festivāla atklāšanas, viņa teic: “Šo divdesmit gadu laikā atceros divas reizes, kad sagatavošanās bijusi īpaši sarežģīta – tā bija desmitgades jubileja un arī šī gada festivāls. Protams, arī finansējuma iegūšana ir grūtību pilns process.

Jāatzīst, ka teorētiski zināju par A klases festivālam nepieciešamo finansējumu, taču neviens neiedomājās, cik viss patiešām izmaksās. Reizēm ar nākotnes vīziju vien nepietiek. Nebiju arī gaidījusi tik lielu interesi jau kopš pirmās dienas, kad kino pasauli aplidoja ziņa par A klases festivāla statusa iegūšanu. Patiesībā mēs tam nebijām gatavi – mūsu ziemeļnieciskais temperaments liek visu darīt lēni, bet piepeši tā bija gandrīz trauksmes mobilizācija. Parasti nācās pielikt lielas pūles, lai uz šejieni atdabūtu viesus, pasaules filmu industrijas pārstāvjus, bet, līdzko ielūgumi bija izsūtīti, cits pēc cita tikai pieteicās un pieteicās… Mēs esam samērā kautrīgi, un vēl pagājušajā gadā Kannās daži pasaules kino industrijas pārstāvji centās mūs apliet kā ar aukstu dušu, baidot: kurš gan vēlēsies braukt uz festivālu gada beigās un uz kaut kādu tur Tallinu, kāds gan tur var būt bizness? Tiešām, vēl pat jūnijā valdīja klusums, bet kopš jūlija interese tikai auga. Bijām ieraduši uzņemt ap 300 viesu, bet pēkšņi viņu skaits pieauga līdz pat 800! Liekas, ka arī šogad sagaidīsim ievērojami vairāk viesu.”

Vai igauņu skatītājs festivāla ietekmē ir kļuvis izglītotāks? Kā festivāla dibinātāja un direktore Tīna Loka vērtē sadarbību ar latviešiem un lietuviešiem? Par to lasiet 8. novembrī “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+