Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Kā pagatavot Bordo šķīdumu?

Roma_tomati

"Roma"

UZZIŅA

• 10 litru 0,5% šķīduma pagatavošanai ņem 50 g vara vitriola un 50 g kaļķa.
• 10 litru 1% šķīduma pagatavošanai vajag 100 g vara vitriola un 100 g kaļķa.
• 10 litru 3% šķīduma pagatavošanai ņem 300 g vara vitriola un 300 g kaļķa.

Piemēroti ir plastmasas trauki un koka vai plastmasas mente maisīšanai.

No vara vitriola un kaļķa atsevišķos traukos gatavo šķīdumus. Lielākajā traukā (piemēram, 10 litru plastmasas spainī) ielej 5 litrus ūdens un iemaisa kaļķi, izveidojot kaļķu suspensiju vai tā saukto kaļķu pienu. Otrajā traukā nelielā silta ūdens daudzumā izšķīdina vara vitriolu. Ūdeni papildina līdz 5 litru tilpumam.

Tad, nepārtraukti maisot, kaļķu pienā tievā strūkliņā ielej vara vitriola šķīdumu. Bordo šķīduma reakcijai jābūt neitrālai vai vāji sārmainai. Tas sevišķi svarīgi, ja apsmidzina lapainus augus (tie var gūt apdegumus).

Reakciju var noteikt ar lakmusa papīrīti, taču vēl vienkāršāk ir ar spožu metāla naglu. To līdz pusei iegremdē gatavajā šķīdumā un skatās, vai nagla nav oksidējusies, apvilkusies ar vara nogulsnēm. Ja tā ir, pagatavo vēl nedaudz kaļķa piena un pielej gatavajam līdzeklim. Pārbauda atkal. Ja nagla paliek spoža, šķīdums ir gatavs lietošanai.

bordo_pagatavosana

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+