Mobilā versija
-2.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Kā pagatavot Bordo šķīdumu?

Roma_tomati

"Roma"

UZZIŅA

• 10 litru 0,5% šķīduma pagatavošanai ņem 50 g vara vitriola un 50 g kaļķa.
• 10 litru 1% šķīduma pagatavošanai vajag 100 g vara vitriola un 100 g kaļķa.
• 10 litru 3% šķīduma pagatavošanai ņem 300 g vara vitriola un 300 g kaļķa.

Piemēroti ir plastmasas trauki un koka vai plastmasas mente maisīšanai.

No vara vitriola un kaļķa atsevišķos traukos gatavo šķīdumus. Lielākajā traukā (piemēram, 10 litru plastmasas spainī) ielej 5 litrus ūdens un iemaisa kaļķi, izveidojot kaļķu suspensiju vai tā saukto kaļķu pienu. Otrajā traukā nelielā silta ūdens daudzumā izšķīdina vara vitriolu. Ūdeni papildina līdz 5 litru tilpumam.

Tad, nepārtraukti maisot, kaļķu pienā tievā strūkliņā ielej vara vitriola šķīdumu. Bordo šķīduma reakcijai jābūt neitrālai vai vāji sārmainai. Tas sevišķi svarīgi, ja apsmidzina lapainus augus (tie var gūt apdegumus).

Reakciju var noteikt ar lakmusa papīrīti, taču vēl vienkāršāk ir ar spožu metāla naglu. To līdz pusei iegremdē gatavajā šķīdumā un skatās, vai nagla nav oksidējusies, apvilkusies ar vara nogulsnēm. Ja tā ir, pagatavo vēl nedaudz kaļķa piena un pielej gatavajam līdzeklim. Pārbauda atkal. Ja nagla paliek spoža, šķīdums ir gatavs lietošanai.

bordo_pagatavosana

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+