×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Kā policijai veicas «točku» apkarošanā?


Imants Mitrošenko, Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieks: “Cīņa veicas kopumā labi. Līdz ar jaunās ģeogrāfiskās informācijas sistēmas (interaktīva karte Valsts policijas mājaslapā, kur iedzīvotāji var iezīmēt sev zināmas “točkas” atrašanās vietu) ieviešanu ir atklājušās līdz šim policijai nezināmas nelegālā alkohola un cigarešu tirdzniecības vietas.

 

Katru nedēļu saņemtā informācija tiek analizēta un veiktas pārbaudes adresēs, kuras iedzīvotāji ir atzīmējuši. Tagad cilvēki ziņo aktīvāk, jo ir iespēja palikt anonīmam, katru nedēļu parādās apmēram trīs līdz pieci jauni ziņojumi. “Točku” skaits nav pieaudzis, ir pieaudzis informācijas apjoms.”

Aivars Abzulēns, VP Rīgas reģiona pārvaldes 3. biroja inspektors: “Rīgas reģiona policijas darbinieki aktīvi strādā, lai apkarotu nelegālā alkohola, cigarešu un narkotisko vielu tirdzniecību. Darbs ir apjomīgs, taču nemitīgi gūstam labus rezultātus. Protams, “točku” karte palīdz uzzināt par jaunām nelegālām tirdzniecības vietām. Taču nereti šī informācija ir nepatiesa. Bet jebkurā gadījumā policijas darbinieki ir pateicīgi iedzīvotājiem par aktivitāti. “Točku” skaits ir nedaudz pieaudzis, taču tās ir mazās točkas, kur nelegālo preci pārdod mazos apmēros un noteiktam klientu lokam. Vajadzētu būt stingrākai kontrolei uz valsts robežām, pār kurām nelegālo preci ieved.”

Juris Staļģevics, VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs: “Šobrīd mēs visi cīnāmies ar sekām, taču jādomā par to, lai šī nelegālā prece Latvijā netiktu ievesta vispār. Saprotams, jo vairāk informācijas par nelegālā alkohola tirgošanu mums būs, jo vairāk mēs varam izdarīt. Nesen tika atklātas trīs vietas, kur tirgoja narkotiskās vielas. Tās visas tagad ir likvidētas, un vainīgās personas aizturētas. Cilvēki ziņo un sadarbojas ar policiju. Saņemot jaunus ziņojumus no cilvēkiem, mēs nekavējoties pārliecināmies, vai sniegtā informācija ir patiesa.”

Eduards Boļšakovs, VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks: “Rezultāti ir, taču ir arī grūtības, kas risināmas valstiskā līmenī. Bez “točku” kartes Kurzemes reģiona pārvaldē darbojas arī elektroniskā pastkaste, kur anonīmi var stāstīt par zināmo. Aptuveni divas trešdaļas no 30 ziņojumiem ir tieši par nelegālā alkohola ražošanas vai tirdzniecības vietām. Kā vienu no pēdējiem gadījumiem varu minēt ražotnes likvidēšanu Liepājā pagājušajā nedēļā, kur tika izņemti 500 litri brāgas, arī gatavā produkcija, ražošanas ierīce un izejvielas – arī šo objektu atklājām ne bez sadarbības ar iedzīvotājiem.”

Juris Pastars, VP Latgales reģiona pārvaldes priekšnieks: “Šā gada pirmajos sešos mēnešos uzrakstīti 180 administratīvie protokoli saistībā ar nelegālā alkohola izplatīšanu. Cīņa norisinās sekmīgi. Kopš “točku” kartes izveides ir saņemti 89 ziņojumi un tiek strādāts pie informācijas pārbaudes. Nav tā, ka karte mums atklāj pasakainas ainas, bieži vien gadās, ka ziņo par vietām, kuras mēs jau zinām. Daugavpilī nelegāla tirdzniecība notiek autoostā, tas ir slikts piemērs, kur arī pēc sodu piemērošanas vainīgie turpina savu darbību. Ir arī tādi, kas vienkārši maina savas tirdzniecības metodes un vietas.”

Uzziņa

Gandrīz divu mēnešu laikā iedzīvotāji policijas interaktīvajā “točku” kartē izdarījuši 1007 atzīmes par dažādām nelegālo akcizēto preču tirdzniecības vietām.

Visvairāk atzīmes šo divu mēnešu laikā izdarītas Rīgas reģionā – 606, savukārt Latgalē – 122, Zemgalē – 110, Kurzemē – 89 un Vidzemē – 80.

Avots: Valsts policija

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+