Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Kā stiprināt lūstošus nagus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pēdējā laikā mani nagi kļuvuši ļoti trausli, šķeļas un viegli lūst. Vai šāda problēma varētu būt radusies manikīra iespaidā? Ko varētu darīt nagu stiprināšanai? Iveta P. Rīgā

Atbild Lāzerplastikas klīnikas dermatoloģe Anita Ābelīte: “Diez vai nagi būs kļuvuši trausli veiktā manikīra dēļ. Ja šāda problēma parādījusies pēkšņi, rūpīgi jāpārbauda veselības stāvoklis. Jānosaka vairogdziedzera hormoni asinīs, jāpārbauda, vai ir vesels kuņģa un zarnu trakts, vai nav kādas vispārējas saslimšanas, vai organismā netrūkst mikroelementu. Nagiem īpaši svarīgas vielas ir dzelzs, cinks, varš, selēns, kalcijs, magnijs. Vajadzētu doties pie ģimenes ārsta un veikt pilnu asinsanalīzi, lai pārliecinātos, vai viss kārtībā. Ļoti svarīgs ir pietiekams hemoglobīna līmenis asinīs. Tikai tad, ja atklāts kādas vielas trūkums, ir vērts sākt lietot nagiem paredzētos vitamīnu kompleksus.

Nagu lūšana var būt viena no sēnīšu infekcijas pazīmēm. Tad gan parasti ir arī izmainīta krāsa un nevienmērīgs reljefs.

Ja ir trausli nagi, lietojot spēcīgus mazgāšanas līdzekļus un citu sadzīves ķīmiju, ieteicams izmantot cimdus, lai netiktu kairinātas nagu plātnītes.

Lai stiprinātu gan nagus, gan imunitāti kopumā, vasarā ieteicams ēst daudz zemeņu. Kursa veidā var izmantot speciālās nagus spēcinošās lakas, ievērojot lietošanas pamācību.

Nagu valnīšus iespējams stiprināt ar speciālu eļļiņu vai arī ar pārtikas eļļu. Protams, lai justu efektu, tās jāizmanto regulāri.

Trausliem nagiem nepieciešama saudzējoša kopšana un jāizmanto jutīgiem nagiem paredzēta vīlīte.

Nagus var spēcināt regulāra roku paturēšana sāls­ūdenī 15 minūtes ik dienu vismaz 3 – 4 nedēļas. Novērots, ka sievietēm, kas strādā zivju pārstrādē un sāla zivis, ir ļoti stipri nagi.”

Pievienot komentāru

Līgavas kā ziedi jaunā kāzu kleitu kolekcijā2017. gada pavasara-vasaras sezonu gaidot, kāzu modes zīmols "Ingrida Bridal" ir nācis klajā ar jaunāko kāzu kleitu kolekciju "Blooming Flowers".
Pieci sejas kopšanas rituāli pārejai uz "ziemas laiku"Mainoties gadalaikiem, jāmaina sejas kopšanas paradumi.
LEGO Duplo - Konstruktori pašiem mazākajiem!Mazuļa dzīves periods ir īpašs, un to apzinās katra jaunā māmiņa. Viņas mazais iemācās pasauli, kuru mēs pazīstam un zinām, pilnīgi no
Draugiem Facebook Twitter Google+