×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Kā vērtējat sestdienas pensionāru piketu?

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Sarmīte Čekmarjova Stelpē:
 “Man nav nekādu simpātiju pret Viņķeli, taču esmu aizvainota par sestdien notikušo balagānu. Tādas lietas ir jākārto civilizēti. Bija jāļauj ministrei izteikties, jāuzdod jautājumi un jāļauj viņai uz tiem atbildēt, nevis jāspļauj un jālamājas.

 

Ar šādu rīcību neko panākt nevar. Tas nebija nekāds pikets, mūsu “puiši” un “meitenes” tikai parādīja savu mežonību.”

 

Roberts Pakalns Rīgā:
 “Esmu sarūgtināts par Viņķeles taisnošanos. Vai tur izskanēja kāds vārds par nožēlu? Nebija konstruktīvu argumentu par to, ko iesākt. Viņa vien aicināja pensionārus paciesties. Tā bija tikai tāda ceļa bruģēšana uz nākamajām vēlēšanām. Kā mums dzīvot – nemaksāt komunālos, dzīvot badā, mirt no slimībām?”

 

Antons Marcinkevičs Rīgā:
 “Man ir ļoti neērti par pensionāriem. Tik nesmuka iznāca visa tā piketēšana. Tāda bļaustīšanās. Sirmas galvas, bet nevar ievērot elementāru pieklājību. Cilvēkam jāļauj izteikties. Lai viņa ir ministre, taču pirmkārt jau cilvēks, un pret ikvienu cilvēku jāievēro cieņa. Siliņa kungs daļu pensionāru galīgi izlaidis.”

 

Sarmīte Kalniņa Rīgā:
 “Esmu pārsteigta par ministres Viņķeles drosmi runāt ar nokaitinātajiem pensionāriem. Arī es pati esmu pensionāre, bet saprotu, ka viņai vienai nav viegli cīnīties. Pensionāri nerīkojās pareizi. Naids tikai vairo naidu. Mums jāpadomā, ko runājam. Viņķelei nevajadzētu atkāpties, no pēdējiem ministriem, kas bijuši, man viņa patīk vislabāk.”

 

Ilga Bite Jelgavas novadā:
 “Man bija kauns televīzijā skatīties, kā uzvedas pensionāri. Elementāra pieklājība prasa dot vārdu. Neesmu par Viņķeli sajūsmā, taču mums jāsaprot, ka ministrei taču nav naudas maisa, ko viņa apķērusi un nedod mums. Mēs, pensionāri, reizēm aprunājam nesolīdos jauniešus, bet pēc sestdien redzētā jāsaka – arī paši neesam labāki. Valstij nav naudas pensiju indeksācijai. Nevar bļaut nedomājot, citādi valdība paņems aizņēmumu un par mūsu pensijām dabūs maksāt vēl mūsu mazmazbērni. Turklāt, ja jaunā paaudze tagad godīgi maksātu nodokļus un valstī būtu taupīgāka saimniekošana, viss būtu kārtībā.”

 

Jānis Jaunzebs Rīgā:
 “Nepiekrītu medijiem, kas pauž, ka ministrei netika dots vārds. Mītiņā Viņķele tikai sāka savu ierasto demagoģiju, ko visi pensionāri jau no viņas dzirdējuši. Tā vien likās, ka gribēja pakaitināt pensionārus. Domāju, būtu jāmaina visa valdība, jo ar vienas Viņķeles atkāpšanos nekas nemainītos. Ja nav naudas, tad tā arī vajag pateikt, nevis runāt aplinkus.”

 

Ginta Ķeruka Limbažu novadā:
 “Esmu pensionāre, bet man ir kauns par cilvēkiem, kas sestdien pulcējās. Kā var saukt valdības pārstāvjus par zagļiem? Prasīt, lai Viņķele atdod trešdaļu savas algas pensijas vietā, bija nekorekti – vai tad šī kundze spētu paveikt ministra pienākumus? Tā uzvesties nedrīkst. Prasība palielināt pensijas ir pamatota, taču jāuzklausa arī otra puse. Turklāt jāsaprot, ka mēs neesam vienīgie, kam ir grūti. Tā ir Eiropas politika, kas mūs līdz šai situācijai novedusi, un viens cilvēks tik strauji tur neko nevar mainīt. Taupības pasākumi, kādus patlaban piekopj valdība, Latvijai ir ļoti vajadzīgi.”

 

Anna Timoškāne Rīgā:
 “Uzskatu, ka tie, kas bija pulcējušies, nebija pensionāri, bet mežoņu bars. Man arī nav liela pensija, bet zinu, ka tiem, kas kaut cik strādājuši, 160, 170 lati ir. Tie, kam mazāk, lai vaino paši sevi, ka nav strādājuši pietiekami ilgi. Ministre pie tā nav vainīga. Sākumā vajag sakārtot visu sistēmu, lai sociālajā budžetā vispār būtu nauda. Lielajām pensijām vajag griestus, un valstī beidzot jāievieš progresīvais nodoklis.”

 

Miervaldis Ceimurs 
Dundagas novadā:
 “Esmu ļoti gandarīts par mītiņu un arī par aktivitāti neļaut uzstāties ministrei ar kārtējiem solījumiem. Tauta jau ir gana mānīta un barota ar solījumiem. Runājot par finansēm, pensijas beidzot jāatbrīvo no nodokļa. Pati pensija jau radusies, maksājot nodokļus. Vēl beidzot jāievieš progresīvā nodokļu sistēma, tad pensijām arī naudas pietiks.”

 

Ilga Āboliņa Rīgā:
 “Man bija liels kauns par manu vienaudžu uzvedību. Sirmajām galvām jāmācas uzvesties, nevis jābļauj un jākliedz. Ja pulcējas, tad jāļauj izteikt viedokli arī citiem. Ja Viņķele demisionēs, naudas valsts kasē vairāk nekļūs.”

 

Fakti

Sestdien vairāk nekā 1000 vecāka gadagājuma cilvēku pulcējās Strēlnieku laukumā Rīgā akcijā “Par pensionāru tiesībām”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+