×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Kādas nodokļu un algu izmaiņas gaida 2016. gadā? Infografikas (1)

izmainas4

Nākamā gada valsts budžeta likumprojektu Ministru kabinets ir sagatavojis, par svarīgākajām prioritātēm nosakot mūsu valsts ārējās un iekšējās drošības stiprināšanu, veselības aprūpes pieejamības sekmēšanu un izglītības kvalitātes uzlabošanu, atgādina Finanšu ministrijā.

Tāpat valdība budžeta projektā ir iekļāvusi būtiskus priekšlikumus iedzīvotāju ienākumu nevienlīdzības mazināšanai un nodokļu regresivitātes samazināšanai. Valdība ir sagatavojusi ekonomiskajai situācijai atbilstošu budžetu, kas ir saskaņā ar fiskālās disciplīnas prasībām un nodrošina finansējumu prioritārajām nozarēm.

Kopējie nākamā gada budžeta ieņēmumi ir plānoti 7,4 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 7,7 miljardi eiro. Lai nodrošinātu nepieciešamo izdevumu apjomu, tika pārskatīti nozaru ministriju bāzes izdevumi, samazinot tos par 3%. Tāpat tika pārskatīti investīciju projektu īstenošanas termiņi. Neatliekamo pasākumu īstenošanai rasts papildu 122,1 miljons eiro. Ekonomikas izaugsme tiek plānota 3% apmērā no IKP.

Ja salīdzinām šā gada budžeta izdevumus ar nākamā gada budžetu, tad izdevumi būs pieauguši gandrīz par 200 miljoniem eiro. Ieņēmumi pret 2015. gadu pieaugs par teju 110 miljoniem eiro.

FM aicina rūpīgi iepazīties ar infografikām par gaidāmajām izmaiņām no 2016. gada 1. janvāra, kā arī nākamā gada budžeta projekta salīdzinājumu pret 2015. gada budžetu.

izmainas3

IZMAIŅAS 2016. GADA BUDŽETĀ SALĪDZINĀJUMĀ AR 2015. GADU

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Obligātā veselības apdrošināšana,kā pārējās ES valstīs,veselības aprūpes pieejamību Latvijā nesekmē?

Draugiem Facebook Twitter Google+