×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2013
Drukāt

Kādi dokumenti nepieciešami bērnam, ja viņš viens pats brauc ceļojumā?

Foto - LETAFoto - LETA

Kādi dokumenti, šķērsojot robežu, nepieciešami bērnam (14 gadi), ja viņš viens, bez vecākiem izceļo no Latvijas uz Lielbritāniju? Vai vajadzīga arī vecāku piekrišana? 
Valdis S. Saulkrastos

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Pasu nodaļas vadītāja vietniece Dace Kupče informē, ka četrpadsmitgadīgam pusaudzim, kurš dodas uz ārvalsti, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

Tās saņemšanai vienam no vecākiem, bērnam klātesot, jāierodas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā, līdzi ņemot savu personu apliecinošu dokumentu, kā arī bērna iepriekšējo pasi, ja tāda ir bijusi izsniegta, vai dzimšanas apliecību, ja personu apliecinošu dokumentu izsniedz pirmo reizi. Valsts nodeva par pasi ir 10 latu, bet par personas apliecību – pieci lati, ja dokumentu saņem parastā kārtībā 10 darba dienu laikā.

Jautājumi par papildus dokumentiem, kas nepieciešami, lai nepilngadīgais bez vecākiem šķērsotu valsts robežu, ir Valsts robežsardzes kompetencē. Šo kārtību regulē Ministru kabineta noteikumi “Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu”, ar kuriem var iepazīties interneta vietnē www.likumi.lv (saite uz noteikumiem: http://likumi.lv/doc.php?id= 214902),vai zvanot uz Valsts robežsardzes informatīvo tālruni 67075616 vai mājas lapā: www.rs.gov.lv/index.php?id= 1010&sa=&top= 0&doc=4652.

Noteikumu 4. punkts, piemēram, nosaka: ja bērns, kurš ir Latvijas valstspiederīgais, izceļo patstāvīgi, jāuzrāda vismaz viena vecāka vai aizbildņa notariāli apliecināta piekrišana. Ja vecāks, kurš ir tiesīgs dot šo piekrišanu, nav sasniedzams vai atsakās to darīt, bērns var izceļot no valsts patstāvīgi, uzrādot bāriņtiesas lēmumu, kurā ir šāda atļauja.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+