×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Kāds izvērties gada noslēgums VIļakas novadā?


Sergejs Maksimovs, Viļakas novada domes priekšsēdētājs: “Tuvojas gada noslēgums, sākam plānot jauno 2013. gada budžetu. Tas pēc visām prognozēm naudas izteiksmē nebūs sliktāks par šo gadu, bet, runājot par funkcijām, kas balstās uz pašvaldībām, darba un pienākumu būs vairāk.

Tas attiecas uz GMI un mājokļa pabalstu, kas 2013. gadā pilnībā tiks uzlikts uz pašvaldību pleciem. Tas būs papildu slogs pašvaldību budžetam.

Līdz ar to uztraukums, kā sabalansēt vajadzības ar finansējumu. Darbinieku skaits un darba algas jau tika samazinātas krīzes sākumā. Šobrīd cilvēkiem parādās citas alternatīvas, citas iespējas, un, ja mēs nepaaugstināsim algas, zaudēsim darbiniekus. Piemēram, sociālais darbinieks ar augstāko izglītību saņem 250 latus mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Bet viņam ikdiena paiet lielā psiholoģiskā spriedzē, cilvēks, kas atnāk, visbiežāk nepateiks neviena laba vārda, bet tieši otrādi – nolamās, izgāzīs dusmas utt. Šobrīd privātajās struktūrās, nerunājot par valsts iestādēm, arī “Latvenergo” vai “Lattelecom”, darba apmaksa un sociālās garantijas ir pavisam citā līmenī.

Nacionālajā attīstības plānā lasām – “cienīgs darbs”. Šobrīd šiem darbiniekiem ir necienīgs darbs un necienīga samaksa. Tie nav vienīgie, kam atalgojums ir krietni zem jelkādiem griestiem.

Protams, var teikt – pašvaldībās vienmēr ir iespējas paaugstināt nekustamā īpašuma nodokli. Bet neaizmirstiet, ka iedzīvotājiem arī ir maksātspējas robeža. Mums šobrīd nemaksātāju nav daudz – kādi 10 – 15% iedzīvotāju. Turklāt ņemot vērā, ka summas katru gadu palielinās.

Tomēr ir arī labas lietas. Prieks, ka mums veicas ar dzīvojamo māju siltināšanas projektiem, ko īstenojam, pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Tāpat gandarījums, ka interneta pieslēgumu bibliotēkās arī turpmāk apmaksās valsts.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+