×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. septembris, 2016
Drukāt

Kāds veikls jaunietis mainījis savas un klasesbiedru atzīmes e-klasē (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Kāds vidusskolas skolnieks labojis savas un klasesbiedru atzīmes portālā “e-klase”, izmantojot internetā atrastus skolotājas paroles datus, teikts informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārskatā par nedēļas drošības incidentiem.

Parole tikusi iegūta no “LinkedIn” kompromitēto paroļu datiem, kas ir brīvi pieejami internetā. Nodarījums netieši atgādina, ka parolēm dažādās vietnēs ir jābūt atšķirīgām, citādi tās var viegli piemeklēt, norāda “Cert.lv” pārstāvji.

Tiešsaistē pieejama vietne “haveibeenpwned.com”, kurā, ierakstot savu e-pasta adresi, iespējams uzzināt, vai tā un ar to saistītā profila informācija nav nonākusi svešās rokās lielāko datu noplūžu laikā.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

E-klase tika izveidota 2011.gadā ar mērķi atvieglot skolotājiem darbu, gatavojot dažādas atskaites, informēt vecākus par skolēna mācību gaitām, piedāvāt skolēniem ērtāk un ātrāk uzzināt atzīmes, kavējumus, uzdotos darbus mājās un citas ar skolu saistītās aktivitātes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nesapratu par tām paroļu noplūdēm. Loģiski ka izvēlas vienu paroli un to lieto.

    • lasit vajag vairāk par virsrakstu Atbildēt

      netā bija izvietoti nozagti dati. katru nedeļu ir vairāki raksti ka uzlauzti un nopludināti netā miljoniem lietotāju datu te vienā te otrā pasaules malā. ne jau visus nozagtos datus izmanto, kaut vai tā iemesla dēļ ka atrast starp tiem miljoniem kautko konkrētu, tieši tev vajadzigu ir gandriz vai grūtāk nekā datus nozagt un publiskot

      • Atrast tur var daudz ko izmantojamu. Tas, ka tev nav motivācijas, protams, ir pozitīvi. Kādam ieinteresēja CIP vadītāja epasts, citam skolotājas.

Draugiem Facebook Twitter Google+