×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Cilpa kaklā? Izaicinājums Ventspils “dučem” varot kļūt par Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa strupceļu (24)

Politiskās partijas "Kam pieder valsts" (KPV) dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš saka uzrunu KPV dibināšanas pasākumā Lielajā ģildē.Politiskās partijas "Kam pieder valsts" (KPV) dibinātājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš saka uzrunu KPV dibināšanas pasākumā Lielajā ģildē.

Bruņinieku laikos, izaicinot uz cīņu, vīrs vīram pie kājām nomet cimdu, šodien izplata paziņojumu jaunāko ziņu raidītājiem. Kā nupat Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš – Aivaram Lembergam, ka, iespējams, kandidēšot uz Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. Par populismu un aktiermākslu jeb politiku Artusa Kaimiņa gaumē “Mājas Viesis” iztaujā politologu Ivaru Ījabu.

– Kāda prātīga žurnāliste nesenā diskusijā radio atzina, ka cerējusi uz Kaimiņa īsu politisko karjeru, bet tā vietā pārsteigums – viņš vēl nodibina partiju, kuras biedru skaits jūlija sākumā sasniedzis jau 700. Jūs arī pārsteidza tik liels atbalsts šim politiķim?

– Doma, ka viņš pazudīs no politiskās skatuves, ir diezgan naiva, jo Artuss Kaimiņš kļuvis par realitāti, ar ko jārēķinās. Ja paraugāmies uz līdzšinējo biogrāfiju, redzam, ka viņš nocirtis visus tiltus ar pagātni un teātrī atgriezties nevar, tāpēc kā buldogs iekrampējies politiskās karjeras iespējās, jo ir taču nepieciešami ienākumi un stāvoklis. Savā ziņā viņu var saukt arī par ļoti talantīgu cilvēku. Tiesa, talants gan vairāk izpaužas retoriskā un artistiskā pašizpausmē, nevis politiskās programmās vai darbībās, bet šajā ziņā viņš ir Latvijas mūsdienu politiskās dzīves simptoms, jo pašam nav nekādas dienaskārtības, ko vēlas panākt. Kaimiņš vienkārši dara to, ko publika gaida, proti, bļauj, ka visi ir zagļi un viņš beidzot ievedīs kārtību.

– Izklausās, ka jums šis politiskais piemērs nešķiet labs?

– Tas ir atkarīgs no tā, ko sagaidāt no politikas. Ja gribat publisku katarsi, balagānu vai šovu, un es domāju, ka ļoti liela sabiedrības daļa gaida tieši to, tad Artuss Kaimiņš šo pakalpojumu ir spējīgs sniegt labāk nekā Raivis Dzintars, Nils Ušakovs, Māris Kučinskis, Laimdota Straujuma un visi pārējie. Ļaudīm, kas gaida rezultatīvu darbu ilgtermiņa interesēs, Kaimiņš nebūs pirmā izvēle. Es piederu pie otrajiem.

– Aktierim vajadzīgs savs režisors.

– Tas nav nekāds dižais noslēpums, ka Artusu Kaimiņu konsultē Atis Zakatistovs*. Viņš nav vienīgais, to dara vēl citi cilvēki, bet daudz interesantāks jautājums ir par to, no kurienes visam šim pasākumam varētu nākt nauda, īpaši tuvojoties vēlēšanām.

– Vismaz pagaidām publicitātei viņiem nauda nav jātērē.

– Kā Donaldam Trampam – viņš, protams, ir cita mēroga personība –, kas, pateicoties saviem kolorītajiem izteicieniem, iegūst ārkārtīgi daudz neapmaksāta raidlaika visos televīzijas kanālos, arī tajos, kas viņam nesimpatizē. Ar Kaimiņu kaut kādā ziņā ir līdzīgi – viņš saprot to, ka publicitāte ir pietiekami vērtīga, un tās dēļ gatavs iet diezgan tālu pat tad, ja viņam tas brīžiem izdodas diezgan nepārliecinoši.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. “Tas varētu būt tāds elektorāts, kas balso par “Brexitu” un Trampu” Kā var rakstīt sitādu politisku analfabētismu uz arisķībām balstītu.
  Kaimiņš ir globalists – esosās politikas aizstāvis – tātad no tās nometnes, kas ir par karu, par masu migraciju, par homoseksualismu, karojošo feminismu, stāsta, ka narkotikas arstējot cilvēkus u.tml. (ASV tā ir klintone, Lielbritānijā Blers)
  ___
  Breksits un Tramps ir pretējā nometne – pret karu, pret masu migraciju, pret homoseksualismu, karojošo feminismu, narkotiku izplatību tautā u.tml.

 2. Izskatās ka mēdiji apzināti taisa reklāmu ākstam. Ieslēdziet smadzenes dārgie aģitātori ko jūs cerat sagaidīt no āksta. Uz cirku par šveicaru vienīgā vieta kur derēru šis kundziņš, vai Krievijas pierobežas sādžu, kādu Ventspili. Murgi.

 3. ko dara kaimiņš? paskatieties un palasiet viņa reportāžas no saeimas komisiju sēdēm, ekskursijām utt. varbūt pirms teikt ko – paintersēties pašiem , nevis atgremot citu domas. uz lemberga krēslu pats kaimiņš nevar pretendēt atbilstoši pašvaldību vēlēšanu likumam- vai to nezin tie, kas raksta par kaimiņa kandidēšanu uz šo krēslu? un kpv lv elektorāta publiska noniecināšana ir laba bezmaksas reklāma šai partijai- tāpēc – tā turpināt!!!

 4. Lembergs jau nobijies un pasūtījis rakstu.

 5. Strupceļā nonākusi ir koalīcija!

 6. Tas varētu būt tāds elektorāts, kas balso par “Brexitu” un Trampu, lielākoties ļaudis ar samērā zemu izglītību, salīdzinoši zemiem ienākumiem, kuri ļoti mīl visādas sazvērestības teorijas, ka mēs dzīvojam slikti, ka kāds ir nolaupījis tautai laimi un aizvedis to ofšoros. Lielākoties – vīrieši, lai cik tas būtu dīvaini.
  ————————————-
  Zelta värdi.

  • Kaimiņš ir globalists, Breksits un Tramps antiglobalisti.
   tie taču ir pretēji lielumi.
   Kaimiņs ir tieši esošā Klintones, Obamas, Blera, Vienotības politikas pārstāvis, gan karikaturisks – masu migracija, narkotiku legalizacija u.t.t.

 7. Karaļi pazūd – paliek tikai klauni?

 8. Uzcept rakstu 5klasnieka līmenī man arī nav problēmu.
  Cik Lembergs samaksāja? Īstenībā nav svarīgi.
  Kaimiņš bļaustās, jo deputāti zog acu priekšā un nevienu tas nerausta.

  • Jā tev ir fakti, tad dodies attiecīgās vietās. Visi mēs esam godīgi, kāmēr nav iespējas iespējas. Kad tās parādās tad arī notiekās transformācijas.

 9. tādiem kā Asanžs un viņa vietējais atdarinātājs Neo.

 10. Man nepatīk tas, ka vienīgais kaimiņa ieguldījums politikā ir saukāšanās. Politikā vajag darītājus. Tagad atbildiet, kas jums nepatīk manā vērtējumā?

 11. Tātad tā, Kurmi, saglabājiet šo rakstu un pēc vairākiem gadiem, piemēram, nākamā Saeimas termiņa beigās, satiksimies šajā pašā portālā un tad arī redzēsim, kurš kuram ko iebāzīs sejā, bet kurš nokaunējies klusēs, jo nebūs spējīgs neko pateikt. Klauni no serijas Kaimiņš, Žirinovskis un kamerons labākajā gadījumā nerada neko, bet sliktākajā rada katastrofas. Starp citu, Ādolfs Šiklgrūbers arī sāka savu karjeru kā politiskais klauns un histērijas kurinātājs. Kā viņš beidza, nevienam nav jāskaidro.

 12. droshi vien,ka ilzei kaads labi samksaaj par kaartejo apspljaudiishu.Vairak buutu tadu deputatu saeima,atraak zagljus dabuutu aara nost no siles.

 13. kas jums nepatiik pie Artusa? Tas,ka vinjsh visas lietas sauc istajos vaardos?

  • Es jau arī varu saukt visu īstajos vārdos ,bet ko darīt? Ne jau pēkšņi kļuvis par deputātu ,bērnudārzus saceltu ,mediķu un bērnudārza skolotāju algas celtu ,vai Vef un ,radiotehtiķi ,Liepājas metalurgu atjaunotu vai vilcienus atsāktu Latvijā ražot. Runāt jau var visu ko ,es arī to varētu ,bet kur tad ņemtu tos miljonus lai medicīnas pakalpojumus uzlabotu ,naudas taču budžetā nav un vai Kaimiņš vai es varētu runāt cik gribētu ,bet kāda no tā jēgas? Cik tādu nav bijuši ,sākot ar Zīgeristu ,tālāk ar Šķēli, Repši ,Šleseru utt.,tāpat būs ar Kaimiņu ,pabrēks, ievēlēs Saeimā, dabūs 8-10 vietas ,parunās un vis. Sev algu buās dabūjuši ,pensijas kapitālu un aizies tālēs zilajās un nāks jauni bļāvēji. Vēlētāji bez jēgas tam visam notic, balso un pēc laika atkal pie sasistas siles, taču Kaimiņiem un Repšēm sava kapeika kabatā

 14. Jāsaglabā šis raksts. Lai pēc vairākiem gadiem, kad Kaimiņam būs daudz kas izdevies, varētu iemest purnā šitajai žurnaļugai kā vecu trauku lupatu… Interesanti, ko tad teiks!
  Šovs vai nešovs, bet nešķiet normāli, ka pie valsts varas ir cilvēki, kuri ZOG naudu no nodokļu maksātājiem. Bet izskatās, ka žurnaļugai tas viens pīpis, tas ir nekas sevišķs un normāli…
  KPV principā ir vienīgā opcija, par ko balsot vēlēšanās, jo mūsu valstij ir nepieciešami jauni cilvēki, jauna domāšana. Savādāk jau jā – mūsu valsts ir gana attīstījusies savos 26 gados, bet ir stulbi samierināties ar kaut kādu noteiktu attīstības līmeni, kā tas ir šobīd un ļoti tipiski padomju cilvēka domāšanai…

 15. Es par Kaiminu. Man nevajag, lai vinsh ko raditu, bet, lai noaarda esosho.

  • nepatīk daudziem, kuri piesūkušies pie šodienas budžeta kā sivēni pie cūkas pupa, ka politikā nāk jauna un spēcīga paaudze ar saviem ideāliem.
   es, protams, arī par pozitīvam izmaiņām manā visu paaudžu senču zemē, nevar un nedrīkst tā turpināt!!!
   vēl pāris ļurīgās saeimas, un mūsu zemē nekas vairs nepiederēs mums, par valsti par nerunājot…
   MUMS PIEDER ŠĪ VALSTS, MUMS!!!

 16. Ļausim lai cilvēks strādā,neskriesim vilcienam pa priekšu.

 17. Par tiem pašiem vēžiem nebalsošu Atbildēt

  Ja gribam vispār sagaidīt kādas tiešām eiropejiskas pārmaiņas vēlēšanu un nodokļu sistēmā un līdz ar to arī algās,pensijās un veselības aprūpē (izņemot kvotas,praidus,jau paaugstinātos un plānotos paaugstināt tarifus),tad citas “pirmās izvēles” iespējas nemaz nepastāv! Ne velti citu konkrētu”pirmo iespēju”nevar nosaukt arī pati “prātīgā žurnāliste” un daudzie Artusa Kaimiņa apsaukātāji!

Draugiem Facebook Twitter Google+