×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

“Kaka un pavasaris” atgriežas kā bērnu izrāde galerijā “Istaba”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 19. marta galerijā “Istaba” varēs noskatīties nu jau trešo režisora Jāņa Znotiņa izrādi bērniem un vecākiem, kas šoreiz veidota pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem.

Guntara Godiņa tulkotā grāmata, kas 2012. gadā iznāca bērnu grāmatu izdevniecībā “Liels un mazs”, ir piedzīvojusi jau divas lasītāju izpirktas tirāžas un iemīļota līdz ar citiem šī autora latviski tulkotajiem darbiem – “Lote no izgudrotāju ciema” un “Sirlī, Sīms un noslēpumi”.

Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.”

Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā, kā arī atklāj kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata.

“Lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” tā saka Ance Muižniece pirmajā Jāņa Znotiņa izrādē bērniem – “Istabas fabulas”. Ar šādu pārliecību tapusi arī jaunā izrāde “Kaka un pavasaris”.

Izrāde tiks spēlēta galerijas “Istaba” telpās, piedaloties diviem aktieriem – Jānim Znotiņam un Ancei Muižniecei. Izrādes mākslinieks – Rūdolfs Bekičs.

Izrāde tapusi sadarbībā ar izdevniecību “Liels un mazs”, to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tuvākās izrādes: 19. (pirmizrāde), 20. martā, 2., 17., 24., 30., aprīlī, plkst. 11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+