×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. novembris, 2012
Drukāt

Kalniete paredz sarežģītas ES budžeta sarunas


Nākamās nedēļas beigās Briselē Eiropas Savienības (ES) premjeri mēģinās vienoties par ES budžetu 2014. – 2020. gadam. Sarunas būs ļoti sarežģītas. Daudzas dalībvalstis uzskata, ka ES budžets ir jāsamazina, jo taupības pasākumi tiek ieviesti arī dalībvalstu budžetos.

Šo ideju aizstāv valstis, kas ES budžetā iemaksā vairāk nekā saņem – Vācija, Francija, Nīderlande, Zviedrija, Somija, Austrija u. c. Turpretī Eiropas Parlaments (EP), tāpat kā Latvijas valdība, aizstāv pienācīgu ES budžetu, kas stiprinātu vienoto tirgu un palīdzētu attīstīt tos Eiropas reģionus, kuri attīstībā vēl atpaliek. Šāds budžets ir arī Latvijas interesēs.

 

Latvijas intereses jaunajā budžetā ir skaidras – mēs vēlamies redzēt lielāku tiešmaksājumu izlīdzināšanu Latvijas zemniekiem un saglabāt līdzekļus reģionālajai attīstībai (kohēzijai). To nebūs viegli panākt, bet EP šajā jautājumā ir Latvijas valdības sabiedrotais. Kad pagājušās nedēļas beigās EP viesojās Vācijas kanclere Angela Merkele, tikšanās noslēgumā EP prezidents Martins Šulcs uzsvēra, ka jaunajā budžetā Baltijas valstīm ir nepieciešams nodrošināt pienācīgus līdzekļus reģionālajai attīstībai, jo mūsu valstis krīzes laikā ir rīkojušās atbildīgi un Eiropai tas ir jānovērtē.

Savukārt sarunās par tiešmaksājumu izlīdzināšanu Latvijas jautājumu regulāri aktualizē visi tie EP pārstāvji, kuri pēc EP deputātes Sandras Kalnietes un zemkopības ministres Laimdotas Straujumas ielūguma pēdējo divu gadu laikā ir viesojušies Latvijā un iepazinušies ar Latvijas lauku situāciju. Tas tikai vēlreiz pierāda, ka Latvijas amatpersonas, EP deputāti un diplomāti kopā var darīt ļoti daudz, lai veiksmīgi aizstāvētu Latvijas intereses Eiropas Savienībā.

 

Eiropas Tautas partijas grupas apmaksāta publikācija. Sagatavojis Ģirts Salmgriezis, ETP grupas preses dienests.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+