×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

Kalnmeiers: Noziedzības līmenis valstī krietni samazinājies (11)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

Jaunākie dati par noziedzīgajiem nodarījumiem Latvijā liecina, ka noziedzības līmenis Latvijā samazinājies par 2,75%, kas pēc ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera domām, ir diezgan liels kritums.

Kalnmeiers šorīt intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” atzina, ka samazinājums jūtams visās noziegumu grupās, lai gan arvien ir izteikts kadru trūkums tiesībsargājošajās institūcijās ar izmeklētājiem un citiem speciālistiem.

Tomēr uz jautājumu vai darba situācija ir uzlabojusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), Kalnmeiers atbildēja, ka pēdējā laikā tā ir manāmi uzlabojusies, jo izmeklēšanas darbs norit, par ko liecina pēdējās procesuālās darbības Rīgas domes institūcijās un citās iestādēs.

Jau ziņots, ka šogad prokuratūras gada sanāksmē Kalnmeiers īpašu uzmanību pievērsa kadru jautājumam un atzina, ka valstij ir jādomā par atbilstoša atalgojuma palielināšanu izmeklētājiem un šo iestāžu kapacitātes celšanu, jo pretējā gadījumā valstij kā zemniekam būs grūti sagaidīt atbilstošu izslaukumu no govs – tiesībsargājošās iestādes.

Viņš norādīja, ka Valsts policijas un Finanšu policijas pārvaldes (FPP) darbiniekiem ir “nenormālas darba slodzes”. Piemēram, viena FPP izmeklētājam ir jāšķetina daudzas sarežģītas finanšu shēmas, lai atrastu un nostiprinātu pierādījumus, tāpēc ir grūti sagaidīt augsta līmeņa izmeklēšanas kvalitāti.

“Visā šajā situācijā jārunā nevis par konkrētu iestādi, bet valsts situāciju kopumā. Kā zemniekam – kā baros govi, tāds būs izslaukums. Skarbi izskan, bet zemnieks var bļaut, kā grib, ja nav izslaukuma,” uzsvēra Kalnmeiers.

Viņš arī nenoliedza, ka izmeklēšanas iestādēm nepieciešami labāki kadri, taču par to ir grūti runāt, ja Policijas akadēmija jau vairākus gadus ir likvidēta. Apsveicams ir fakts, ka šobrīd tiesībsargājošo institūciju augstākās izglītības jautājums pacelts Saeimas komisijā, taču, atjaunojot specializētu augstskolu, strauja izglītības kvalitātes lēciena nebūs, jo tam būs nepieciešami vismaz pieci gadi.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. -Redziet, cik labi es strādāju! – saka Kalnmeiers, noklusēdams faktu, ka ceturtā daļa iedzīvotāju valsti ir atstājusi.

 2. jo mazos noziegumus nereģistrē, bet lielo audzis

 3. padomiešus ārā ! Atbildēt

  Visus, kuriem ir vairāk par 50 gadiem, vajag ārā no Latvijas polītiskām struktūrām.

 4. parto samazinaja ka ari iedzivotaju skaits ir stipri samazinajies kas arzemes kas nomiris

 5. Nu protams ! V I D ,,aizveesturiskais,,gadiijums ar darbinieku un vinju mammu – skplotaaju -miljonaaru atklaashanu un vainiigo nesodiishanu – LABAAKAIS PIERAADIIJUMS KALNMEIERA TEIKTAJAM…

 6. Ja paraugāmies uz Beleviča un Rasnača skapja “lietām” var piekrist KNABa darbs tiešām uzlabojies.

 7. Ja būtu par ko priecāties Atbildēt

  Kā korelē t.s. noziedzības samazināšanās ar Latvijas iedzīvotāju skaita faktiski nemitīgo samazināšanos? Ja ekonomiski aktīvie emigrē, tad ne jau palikušie pensionāri būs tā sabiedrības grupa, kas iesaistās noziedzībā. Citiem vārdiem, kad Latvijā vairs nebūs iedzīvotāju, nebūs arī noziedzības.

  • Labāk painteresējies kā noziedzības līmeņa kritums korelē ar ģenerālprokurora aicinājumu neapgrūtināt policiju ar sīkumiem, tad nu policija arī ar sīkumiem nekrāmējas un sarēķināt pagājušā gadā reģistrēto noziedzīgo nodarījumu attiecību pret šogad reģistrēto tad nu arīveido to kritumu, bet kā ir ar latentajiem noziegumiem to neviens nerēķina, ja nu vienīgi kāds kriminologs zinātniskos nolūkos

 8. Dažādos salīdzinoši latviskajos Pierīgas novados noziedzības līmeņa kritums šogad ir pat vairāk nekā tie minētie 2,75%, kaut arī iedzīvotāju skaits tur pieaug. Turklāt, noziedzības līmeņa kritums tur turpinās jau kādus ~ 7 gadus. Viens no galvenajiem iemesliem – padibenes emigrē.

  • JA pieņems vēl mazāk iesniegumus kā pieņem, tad līmenis nokritīs tik zems, ka būs tikai tik daudz, lai attaisnotu policijas pastāvēšanu…

Draugiem Facebook Twitter Google+