×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Pirms Lāčplēša dienas sakops brīvības cīnītāju piemiņas vietas

Foto: Gatis Dieziņš, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrsFoto: Gatis Dieziņš, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs

Kritušo karavīru piemineklis Adažos.

Turpinot pirms vairākiem gadiem atjaunoto tradīciju, Nacionālie bruņotie spēki arī šogad rīkos brīvības cīņu piemiņas un kritušo karavīru kapu sakopšanas talku, informē Aizsardzības ministrijā.

Talkā, kas notiks laikā no 27. oktobra līdz 7. novembrim, karavīri un zemessargi, kā arī viņu ģimenes locekļu sakops 64 dažādas kauju piemiņas un karavīru atdusas vietas visos Latvijas novados. Daudzviet uzkopšanas darbi plānoti arī citās dienās.

Ministrijā atzīmē, ka 2009. gadā, svinot Latvijas armijas 90. gadadienu, atjaunota tradīcija karavīriem un zemessargiem piedalīties brīvības cīņu vietu, 1.un 2.Pasaules kara piemiņas vietu un karavīru kapu vietu sakopšanā. Togad talkā piedalījās 1800 karavīru un zemessargu, sakopjot vairāk nekā 40 piemiņas vietu un kapu.

Pērn talkā piedalījās vairāk nekā 1500 karavīru un zemessargu, kā arī viņu ģimenes locekļu, sakopjot aptuveni 77 dažādas piemiņas vietas.

Brīvības cīņu piemiņas vietu un karavīru kapu sakopšanas talkas tradīcija aizsākās 20.gadsimta 30.gados. Tad katrs Latvijas armijas pulks piedalījās tā tuvumā esošo cīņas vietu un kritušo karavīru piemiņas vietu sakopšanā, uzskatot to par goda un cieņas apliecinājumu. Šajās talkās aktīvi iesaistījās visa sabiedrība – skolēni, jaunieši, sabiedriskās organizācijas, pašvaldības, pilsētu un lauku iedzīvotāji.

Arī mūsdienu bruņotie spēki aicina sabiedrību iesaistīties aktīvā talkošanā, ikvienam Latvijas iedzīvotājam pirms brīvības cīnītāju piemiņas dienas 11. novembrī sakopjot kādu no piemiņas vai kapu vietām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+