×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Karro kritiens un šuves, Šileikam uzvara Polijā

Pasaules čempionātā motokrosā MX1 klasē pēc astotā posma Bastoņas (Beļģija) trasē Matīss Karro kopvērtējumā saglabā 14. vietu, lai gan šī sacīkste beidzās ar mediķu apmeklējumu.

Pasaules čempionātā aizvadīta puse no sezonas 16 posmiem un starpfinišu sasniedzot mūsu labākais solo klašu pārstāvis Matīss Karro kopvērtējumā ir 14. vietā. Katrā no aizvadītajām sacīkstēm MX1 klases debitants Karro ir cīnījies par vietu labāko desmitniekā, lai gan finišā tā ne vienmēr izcīnīta. Arī Bastoņā gāja dažādi. Pirmajā braucienā izcīnīta 11. vieta un kārtējie punkti kopvērtējuma tabulā. Otrā brauciena sākumā vieta labāko desmitniekā, taču tad vairākas kļūmes un visbeidzot kritiens. Cerēto punktu vietā sasista kāja un sašūts pārsistais zods, kas gan netraucēs nākamajā sacīkstēs būt pie starta barjeras. Augusts Justs pirmajā braucienā izstājās, otrajā finišeja 23. vietā. Par posma uzvarētāju kļuva čempionāta kopvērtējuma līderis Antonio Kairoli, kura pārsvars pār Sedriku Desalē no Beļģijas saniedz jau 47 punktus. Karro ar 112 punktiem saglabāja 14. vietu.

MX2 klasē vienīgais Latvijas pārstāvis šajā posmā Dāvis Ivanovs izcīnīja 22. un 26. vietu, šoreiz paliekot bez ieskaites punktiem. Par posma uzvarētāju kļuva otrās vietas īpašnieks kopvērtējumā brits Tomijs Sērle, taču līderis holandietis Džefrijs Herlings joprojām palika 24 punktu attālumā. Viņiem abiem pa uzvarai braucienā un vienai otrajai vietai. Savainojumu ārstējošais Roberts Justs ar deviņiem punktiem ir 31. vietā, Dāvis Ivanovs ar diviem punktiem – 48. Nākamais posms posms pēc divām nedēļām Udevallas trasē Zviedrijā.

Eiropas čempionāta ziemeļaustrumu zonas kvalifikācijas sacensībās Obroņikos (Polija) 85 kub.cm klasē abus braucienu ar pārliecinošu 22 un 23 sekunžu pārsvaru uzvarēja Tomass Šileika. Dubultuzvara skaistkalnietim ļāva pakāpties uz kopvērtējuma piekto vietu. Kristers Drevinskis šajā posmā nebrauca, taču saglabāja līderpozīcijas kopvērtējumā. Pēdējais kvalifikācijas posms 1. jūlijā notiks Tiri trasē Igaunijā, pēc kura desmit labākie nodrošinās dalību finālā augustā Anglijā. 65 kub.cm klasē Oborņiku pielijušajā trasē Valters Logins izcīnīja piekto un astoto vietu. Kopvērtējumā viņš ir astotais, bet šajā posmā nestartējušais Rainers Žuks – piektais.

Superkausa trešajā posmā Dobeles “Ceļa ērzeļu” trasē tika sasniegts šīs sezonas dalībnieku rekordskaits. Tomēr pašā galvenajā – MX Pro – klasē braucēju bija mazāk kā citas reizes, kam pie vainas gan starptautiskās sacenības, gan savainojumi. Toties cīņa starp tiem, kas bija atbraukuši, bija ļoti spraiga pat neraugoties uz vienādu iznākumu labāko piecniekā abos braucienos – Gerts Krestinovs, Toms Macuks, Lauris Freibergs, Dāvis Līvs un Indreks Mjagi. Igaunis Gerts Krestinovs šoreiz bija ļoti ātrs, taču Tomam Macukam ar divām otrajām vietām pietika, lai kļūtu par līderi kopvērtējumā. Jauniešu klasē labāko trijniekā Uģis Klimons, Madars Pureklis un Harijs Suharževskis; junioru klasē Dovids Karka, Kristers Drevinskis un Makars Jurčenko, senioru klasē Raimonds Baltgalvis, Jurijs Kovgers un Jānis Mironovs; kvadru klasē andro Halliko, Kārlis Meldrājs un Mārcis Kārkliņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+