Ekonomika
Bizness

Karstākajā ceļojumu laikā lidsabiedrības „Ryanair“ darbinieki sāk streiku0

Foto – Shutterstock

Pagājušā nedēļā “Ryanair” piloti Īrijā pieteica 24 stundu streiku, lai cīnītos par savām darbinieku tiesībām, bet Spānijā, Itālijā, Portugālē un Beļģijā strādājošais kompānijas apkalpes personāls jau paziņojis par streiku uzsākšanu 25. un 26. jūlijā. “Ryanair” atsakās izpildīt arodbiedrību prasības, kā rezultātā jūlija beigās plānotie streiki potenciāli varētu ietekmēt vairākus simtus tūkstošus pasažieru, Informē Gita Deniškāne , lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma ”Skycop” sabiedrisko attiecību konsultante.

Jau kopš aprīļa aviokompānija “Ryanair” ir bijusi informēta apkalpes personāla un pilotu arodbiedrību prasībām, taču līdz šim kompānija nav veikusi darbības, kas varētu situāciju mainīt. Pēc Īrijas pilotu arodbiedrības (Irish Air Line Pilots’ Association (IALPA)) paziņojuma par 12. jūlijā plānoto streiku, “Ryanair” iesniedza prasību tā rīkošanu atcelt, minot, ka pilotu rīkotie protesti neesot nepieciešami.

Īrijas pilotu arodbiedrība, kas nav apmierināta ar notiekošo pilotu transfēra procesu starp Eiropas un Āfrikas “Ryanair” lidostām, jo tas negatīvi ietekmē pilotu ģimenes un personīgo dzīvi. Savukārt darbinieki Spānijā, Itālijā, Portugālē un Beļģijā gatavi cīnīties par savām tiesībām uz augstāku samaksu un labākiem darba apstākļiem. “Ryanair” aviokompānijas darbiniekiem līdz šim bijusi noteikta stingras disciplīnas ievērošana darba laikā un kā viens no galvenajiem uzdevumiem ir arī augsto pārdošanas mērķu sasniegšana. Arodbiedrības ir iesniegušas pieprasījumu sarakstu ar nepieciešamajām izmaiņām un darba apstākļu uzlabojumiem, taču “Ryanair” tos noraidījusi.

Pēc Īrijas raidorganizācijas “RTE” sniegtās informācijas, 12. jūlijā diennakti notikušais streiks ietekmēja aptuveni 42 000 aviopasažieru.
“Šajā vasarā kopumā tikuši rīkoti vairāk streiku, nekā iepriekšējos piecos gados kopā. 2017. gada decembrī “Ryanair” atzina arodbiedrību darbību, taču šobrīd tā vietā, lai reaģētu un meklētu kompromisu starp kompānijas vadību un tās darbiniekiem, lidsabiedrība izvēlas ignorēt un neiesaistīties notiekošajā. Protams, tieši tādēļ arodbiedrības rīkojas un ir izvēlējušās rīkot streikus, lai aizsargātu darbinieku tiesības,” stāsta lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmuma “Skycop” izpilddirektors Marjus Stonkus.

Tiem, kuru plānus ietekmēs notiekošais streiks, ir jāatceras par savām tiesībām – ja lidojums kavējas ilgāk par divām stundām, aviokompānijai ir jānodrošina pārtika, ūdens un interneta pieeja, kā arī iespēja veikt telefonzvanu. Gadījumos, ja reiss ir pārcelts uz nākamo dienu, aviokompānijai pasažieriem ir jānodrošina naktsmītne. Ņemot vērā, ka streiks ir iepriekš pieteikts un saskaņots, pamatojoties uz ES regulu 261/2004, pasažieriem nav iespējams pieteikt kompensāciju līdz 600 EUR apmērā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Izstrādātā garantēto atlīdzību izmaksu kārtība pensionāriem esot nesaprotama 1
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
No Liepājas eksportē šosezon pirmos 60 tūkstošus tonnu kviešu
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
“PNB bankas” maksātnespējas pieteikumu tiesa aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
1819. gada 25. augustā. Visu privātdetektīvu privātdetektīvs
21 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
18 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
12 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
12 stundas