×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Kas darāms dārzā šonedēļ?

Foto-LetaFoto-Leta

8., 9. aprīlī. Liek diedzēties rukolas, kressalātu, lapu sinepju, redīsu sēklas, lēcas, kviešus un citus ēdamos zaļumus. Sēt salātus vai citus lapu augus neapkurināmās siltumnīcās vēl joprojām ir par aukstu. Ja iespējams, uzsāk agrīno kāpostu, ziedkāpostu, audzēšanu, sēj un piķē agrāk dēstiem iesētos salātus, puravus, sēj garšaugus, stāda sīpolus lokiem. Laista telpaugus. 


 

10. aprīlī. Vēdina pagrabus, pārbauda sakņu dārzeņu, arī vēl atlikušo augļu glabāšanos. Audzējot tomātu, seleriju, tāpat citu augu dēstus uz palodzes bez papildu apgaismojuma, podiņi vai kastītes vismaz reizi dienā jāpagroza, lai augi saņemtu gaismu no visām pusēm. Ja sniegs nokusis un zeme beidzot atlaidusies, var mēslot zālienus, izlīdzināt kurmju rakumus un labot izkritumus, piesējot piemērotu sēklu maisījumu. Sūnu pārņemtos mauriņos izsēj dzelzs sulfātu saturošus līdzekļus. Kaļķo augsni.

11. aprīlī. Ķiršus un plūmes var potēt jau pirms augsnes atkušanas. Vēl var paspēt sagriezt ābeļu un bumbieru potzarus, ogu krūmu spraudeņus. Augļu dienās sēj un piķē tomātus, papriku, baklažānus, fizāļus. Laiks sēt arbūzus un melones, lai izaudzētu spēcīgus stādus. Sāk vai turpina tecināt bērzu sulas.

12. aprīlī. Tomātus, papriku un citus augļu dārzeņus varētu sēt no rīta un pašā vakarā. Laiks no plkst. 10.00 līdz 18.00 nav vēlīgs sēšanai un stādīšanai, labāk pastrādāt dārzā – izgriezt nokaltušos zarus ērkšķogām, upenēm, jāņogām, nozāģēt nevietā augošus kokus un krūmus. Apkopjot veco augļu koku stumbrus, viss notīrītais jāsavāc un jāsadedzina.

13., 14. aprīlī. Ja šajās dienās iznes gaismā un noliek diedzēties kartupeļus, labākais laiks to stādīšanai varētu būt 29. un 30. maijā. Ja iespējams, apstrādā augsni.

15. aprīlī. Piķē un pārstāda sakņu selerijas, sēj sīpolus dēstiem. Iepriekš sagatavotās dobēs, kur nokusis sniegs un ledus, varētu sēt sakņaugus, kas nebaidās aukstuma. Pievakarē var pārstādīt istabas puķes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+