×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Kas darāms dārzā no 24. līdz 31. augustam

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Ilustratīvs foto

Autores: Ilze Žola, Ārija Rudlapa

24. augusts. Lapu diena. Dala un pārstāda maurlokus, citus ilggadīgos sīpolus, kā arī rabarberus. Dobēs sēj lakšus jeb mežlokus, plēves siltumnīcās – dilles un citus zaļumus vēlai rudens ražai. Pārstāda podiņos vai kastītē garšaugus, kurus, sākoties rudens aukstumam, plānots audzēt virtuvē uz palodzes. Sēj zālienus, izstāda podos audzētos dekoratīvos krūmus. Pārstāda un laista telpaugus. Ievāc tīruma kosas lakstus, lai gatavotu uzlējumu augu miglošanai pret lakstu un augļu puvi. Vāc, kaltē un saldē garšaugu zaļās daļas. Novāktajās platībās zaļmēslojumam sēj rudzus, lapu sinepes vai eļļas rutkus.

25.–26. augusts. Augļu dienas. Vāc un pārstrādā vasaras ābolus, gurķus, tomātus, kabačus, citus augļus un dārzeņus. Lasa ogas. Skābē, konservē, vāra ievārījumus, kaltē, spiež sulas. Bumbierus vāc, pirms tie sasnieguši lietošanas gatavību, un nogatavina glabātavās, taču telpas bieži jāvēdina. Plūmes vāc lietošanas gatavībā vai dažas dienas agrāk. No dārza izvāc visus puvušos un citādi nederīgos augļus, lai ierobežotu puves un kaitēkļu izplatību. Novāc zirņus un pupas. Ievāc augu sēklas. Steidz iestādīt jaunos zemeņu stādus, arī avenes. Ja ķirbjiem uz viena auga aizmetušies četri augļi, ķirbjus galotņo, lai raža paspētu nobriest.

27.–28. augusts. Sakņu dienas. Rok kartupeļus. Vienas dienas laikā vēlams tos apžāvēt, sašķirot un novietot glabātavās, lai saules gaismā bumbuļos neveidotos cilvēka veselībai kaitīgais solanīns. Zem klajas debess zaļināt varētu sēklai domātos, kas atlasīti no labākajiem ceriem. Novāc sīpolus. Agro šķirņu burkānus, bietes, kāļus un rāceņus rok īslaicīgai glabāšanai. Sēj rudens šķirņu redīsus vēlai ražai, jo garā un siltā rudenī tie paspēs izaugt.

29. augusts. Ziedu diena. Ja sausuma vai citu iemeslu dēļ nav iestādītas agri ziedošās ziemcietes, piemēram, sniega rozes, prīmulas, silpurenes, akmeņlauzītes vai ibēres, tagad to vēl var izdarīt. Sapoš puķu dobes, nogriežot vecos ziedus. Vāc puķu un citu dekoratīvo augu sēklas, sezonas ārstniecības augus, griež sausziedes. Apcērp dzīvžogus. Gatavo uzglabāšanai augļus un dārzeņus.

30. augusts. Sēšanai un stādīšanai nelabvēlīga diena. Var miglot augus, tomēr jāatceras, ka gan bioloģiskos, gan ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus nedrīkst lietot neilgi pirms ražas novākšanas. Zemenēm atkārtoti nogriež stīgas, bet ar ravēšanu tagad, sākoties rudenim, nevajag pārspīlēt, protams, jāizrauj ilggadīgās nezāles un tās, kas nogatavina sēklas. Appļauj nezāles, nocērt nevietā augošus krūmus.

31. augusts. Lapu diena. Nedrīkst pavairot piparmētras, kurām zem vecākajām lapām redzami rūsas sporu spilventiņi. Ar lapainiem spraudeņiem var pavairot hortenzijas. Vāc jaunos, ataugušos nātru dzinumus un kopā ar tauksaknēm un gurķumētrām gatavo augu vircu, ko varēs izmantot pavasara sākumā. Sēj zaļmēslojuma augus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+