×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Kas Rīgas ielās šokē Kanādas latvieti (71)

Rīgas un Eiropas savienības karogi.Rīgas un Eiropas savienības karogi.

Foto - LETA

Pārdomas no rudenīgās Rīgas “Latvijas Avīzei” uzrakstījis Vitālijs Būcēns, kurš dzīvo Kanādā, bet vairākus mēnešus gadā pavada Rīgā.

“Gandrīz katru gadu, kopš okupācijas beigām, mēs ar sievu pavadām ilgāku laiku Latvijā. Gribu dalīties ar dažiem novērojumiem, kas man izkristalizējušies šogad.

Kaut gan kādas pētījumu aģentūras šoruden veiktā aptauja rādot, ka 87% Latvijas iedzīvotāju uzskatot, ka valsts slīgst nabadzībā, nenoliedzami pa šiem gadiem ir manāms turības pieaugums. Pārtikas veikali un iepirkšanās centri ir pārpildīti un jauni tiek celti arvien. Cilvēki paliek resnāki un rietumos pazīstamās kaites, kas nāk no aptaukošanās, ir tagad izplatītas arī Latvijā. Skatoties kā cilvēki iepērkas patēriņpreces, braukā ar luksus automobīļiem, ceļo pa ārzemēm, apmeklē koncertus, u.t.t., varētu domāt, ka viss ir kārtībā, bet tomēr tā nav.

Kas man personīgi visvairāk uzkrīt ir mūsu skaistās galvaspilsētas nesakārtotiba. Ielas ir pārslogotas ar automobiļiem kas traucas lielā ātrumā, neievērojot ātruma ierobežojumus. Ielu šķērsošana ir daudz bīstamāka nekā, piemēram, Toronto. Smagie kravas pārvadātāji brauc kur grib – arī pa mazām sāņielām kur atrodas privātmājas.

Rīgas infrastruktūras ir bedīgā stāvoklī, īpaši kanalizācijas sistēma, kas ir tāda pati kā 100 gadus atpakaļ, ar kanalizācijas akām pagalmos. Bagātnieku rajonos un vietās kur ceļ viesnīcas vai greznus dzīvokļu namus viss, protams, tiek sakārtots. Pēc katras vidēji smagas lietus gāzes, peļķes pārklāj daudzas ielas. Gājējiem tad jābūt īpaši uzmanīgiem, lai joņojošie automobīļi viņus neapšļāktu.

Atkritumi Rīgā netiek šķiroti. Šur tur redz kādu tvertni priekš plastmasas vai stikla pudelēm, kā arī makulatūrai, bet tādas nav pieejamas vairumam iedzīvotāju. Publika netiek arī informēta par atkritumu šķirošanu. Pretēji Igaunijai, Latvija vēl arvien nav ievedusi depozītus uz dzērienu pudelēm un skārdenēm, jo t.s. oligarchi to nevēlas. Rezultātā, tās tiek izmētātas pa ceļmalām un kur vien pagadās.

Ciemiņu no rietumiem šokē Latvijas klaidoņu jeb “bomžu” fenomens. Sākumā varēja domāt, ka tie ir veci alkoholiķi, kas drīz izmirs un līdz ar to problema būs atrisināta. Bet tā tas nav. Vēl 26 gadus pēc neatkarības atgūšanas, cilvēki – pārsvarā vīrieši spēka gados – apstaigā mistkastes, meklēdami kautko ēdamu vai izmantojamu. Es bieži tos redzu pa savu logu, bet valdība un Rīgas pārvalde izliekas tos neredzam. Tas ir netikvien nehigiēniski, bet arī modernai valstij apkaunojoši.

Vēl viena akūta sabiedriska problēma, kas izriet no iepriekš minetās, ir alkoholisms. Tas negatīvi ietekmē netikvien cilvēku veselību, bet ari valsts ekonomiju. Viegla atrisinājuma šai problēmai nav, bet valsts varētu vismaz ierobežot vietas, kurās cilvēki var alkoholiskus dzērienus pirkt. Pašreiz šņabi var nopirkt katrā kioskā, piparbodē un pat benzīna uzpildes stacijās. Nopietna publikas izglītošanas kampaņa arī nenāktu par sliktu.

Manuprāt, viena no galvenajām lietām kas rietumniekos izraisa vislielāko frustrāciju Latvijā ir vēl dzīvā “padomiskā” birokratiskā mentalitāte. Kamēr jaunā paaudze ir lielā mērā rietumizējusies savā domāšanā, ir vēl ļoti daudz ierēdņu atbildīgos amatos, kas izvairās dot skaidru atbildi uz skaidru jautājumu, bet slēpjas aiz likuma pantu, punktu un paragrafu citēšanas. Es to izskaidroju ar bailēm uzņemties pat vismazāko personisko atbildību.

Un kā ir ar valsts valodu, 26 gadus pēc okupācijas beigām? Jāsaka, ka kaut gan latviešu valoda ir valsts valoda, krievu valoda Rīgā ir “prioritārā” valoda. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka sarunās starp latvieti un krievu, krievu valodai vienmēr tiek dota priekšroka. Latvietis automātiski pārslēdzas uz krievu valodu, aizbildinādamies, ka tā abi varot skaidrāk sazināties. Uldis Ģērmanis to apzīmēja par “mankurtizāciju”.”

Pievienot komentāru

Komentāri (71)

 1. Tad paliec savā Kanāda Gudernieks atkal te mācīs kā dzīvot pasaules pelencis

 2. Par auto, kas baigi ātrumu rīgā pārsniedz, gan kanādietis murgo! Esmu bijis Amerikā un tur brauc vēl ātrāk, tikai ielas platākas un to nejūt.

 3. Nu, revolūcijas sekas. Uzvrēja, bet dzīvei derīgi nekļuva.

 4. Kanādas latvietis. Skan līdzīgi afroamērikānim.Un vai tad Rīga ir Kanādas galvaspilsēta, ja šitas kanadolatvietis saka-mūsu galvaspilsēta.

 5. Nav jau tā, ka viņam nebūtu taisnība, bet nevajag arī iztēlot, ka te viss ir baigi slikti, bet neviens neuztver šīs lietas par problēmām, kamēr Rietumos laikam bomžu nav.

  • Pilniba piekritu ! Riga , nav Latvijas galvaspilseta , to krievi ar Usakovu , Ameriku prieksgala , ir Okupejusi !!! Ta ir , oligarhu – dzivesvieta ! Vai tiesam , Latvijai nav kartiga cilveka , ko virzit Rigas mera amatam ? Izbeigt , so partijas cilveku virzisanu , mera amatam . Kucinska k-gs , nemiet grozus , savas rokas , un ieceliet Rigai – kartigu vaditaju , bet ne izsaimniekotaju !!!

 6. Un ko tad autors ir nepareizu pateicis?Viss kā naglai uz galvas.Balta patiesība.Vēl tik var piebilst,ka tajā pašā Toronto/nezinu,kā ir tagad/bet pirms gadiem 20 bija ar auto jābrauc pa pilsētu apmēram stundu,lai iegādātos alkoholu.Brīnums,ka vēl aptiekās un skolās pagaidām netirgo.Latviešu valodu gandrīz nedzird. Un vēl-ko gan varam gribēt,ja mums pietiekošā daudzumā ir tādi Latvijas pilsoņi it kā latvieši,kurus tas viss neuztrauc un kas vēl astoņdesmit gadu vecumā nesaprot,kas ir Jāņi un kur tos latviešiem būtu jāsvin un kā jāsvin,bet naudas dēļ gatavi palikt par apsmieklu un maldināt ārzemniekus.Gluži tā,kā viens raksta,ka ārzemnieki domā,ka tās lupatas ,kas dziedātājiem mugurā,ir latviešu tautas tērpi un tās ziņģes un dziesmas ir latviešu tautas dziesmas.Kas tas par varenu spēku,kas spiež latvieti to visu pieņemt kā normu?

 7. Eksperta Vērtējums Atbildēt

  tās volstrītas zaglīgo salašņu darbības sekas, mazais kanādieti..nekas, rotšildvanckarus likvidējot, uzelposiet arī jūs tur, Toronto, pacieties, draugs

 8. Vai tad latviešiem jābūt lielākiem kristiešiem par Romas pāvestu, proti, nesekot Vējoņa paraugam?

 9. Aizbrauc uz laukiem tad vispar busi šoka kas tur daras!

 10. “ir vēl ļoti daudz ierēdņu atbildīgos amatos, kas izvairās dot skaidru atbildi uz skaidru jautājumu, bet slēpjas aiz likuma pantu, punktu un paragrafu citēšanas. Es to izskaidroju ar bailēm uzņemties pat vismazāko personisko atbildību. ”
  Atceros kad aizgāju stradat uz valsts aizsardzības un militāro objektu iepirkumu centru” (zem Aizsardzības Ministrijas kas iepirkumus veic – priekš kam atsevišķa iestade nezinu – droši lai labāk var slaukt budžetu) biju sokā – tur zvana kāds onkulīts un jautā, ko es cilvēcigi varētu viņam paskaidrot. Bet tie mērgļi uzraksta kaut kādu nesaprotamu likuma pantu, kuru viņš pats var izlasīt, un viss. Tie mērgli ieredņi ir sitami.
  Es sākuma domāju, ka es nekā nesaprotu no ierēdniecības un tas nav priekš manis. Bet izrādās, ka tā tomēr ir īpaši kretiniska attieksme.
  Vispār tās ir baltās šausmas, kas tur darās. VISUS vajadzētu atlaist no ministrijām un formēt sastāvu par jaunu. Citādi tās migas nevar iztīrīt.

 11. Bet vai viņš zin,ka Rīgā valda krievu ..? Un tāpēc lai nebrīnās,ka Rīga ir kļuvusi līdzīga krievijas Zapirdjuiskai vai Muhosranskai.

 12. Sitais calis nu gan ir depresivs…Mani Riga parsteidza tas, ka visur tiek rakstits, ka Riga parkrievojusies, dzird tikai krievu valodu…Staigajot pa Rigu biju loooti parsteigta, cik loti daudz, pat uzkritosa vairuma, dzird latviesu valodu.Pati parliecinajos, ka tie ir meli, ka latviesu valodu vairs nedzirdot.Kam vajadzigi tadi meli?
  Par dzerajiem un bomziem-visur tadu pa pilnam.Un ne tikai tadi, rietumos ir agresivie narkomani ar vel piedevam.Te, ASV, bezpajumtnieki ir bieza karta, diedele naudu ar lielam cedelem uz krutim,ka vini ir HOMELESS, un viniem vajadziga naudina.Par ko nebeidzu brinities, jo seit esot ap 18 milioni nelegalo, kas, protams, visi strada un nevienam neko neludz.Par birokratiju…Lai kautko noskaidrotu, stundam janikst uz telefona, jagaida savienojums, kungs un pavelnieks ir birokrats, ne klients.Tada nu diemzel ir ta patiesiba, ka Latvija tomer visu vai gandriz visu ir vienkarsak nokartot.Rakstina autors visu pasniedz divas krasas,-mitnes zeme ir paradize, Latvija-sudubedre.Nu bet sedi sava Toronto,nav jau spiesta karta japacies tas nekartibas Riga.

  • tu no tambovas?Kapēc tu uzskati,ka nevar kanādietis vai cits te neko kritizēt?Nav taču Putina Krievija kur visiem viens viedoklis.Šodien jau Krievijas TV lasu,ka pēc Trampa, rasijaņiem esot labāka attieksme pret ASV,jo redz Putins slavē to klaunu.Bet par agru,stipri par agru,jo dabūs vēl pa stilbiem kā neķeras.
   Varbūt tev kā PSRS laikos ,Rīga forša ,tikai latviešu par daudz.?Nu uzskricelē vēl kādus melus!Piem.,ka RD visi to tik dara kā runā latviski!Aizej paklausies !Jūrmalā saki,arī ,ka nedzird krievu mēli utt.Tālu tiksi ar meliem!

  • Krievenes propogandas komentārs.

  • oktobri biju lv,tiesi Riiga jutos kaa rashaa…un jaa,nesaprotu kapec latviesi ar krieviem runa krievu valodaa..(nav garumzimju)

 13. Man kā Latvijas latvietei uzkrīt, ka Rīga ir atsevišķa un ne pārāk latviska valstiņa un nejūtas, ka tā būtu Latvijas daļa. Šokā biju par Līgo Rīga pasākumu 11. novembra krastmalā 23.jūnija vakarā. Tas bija R.Paula estrādes mūzikas koncerts, tērpi māksliniekiem bija nesaprotami – katrā ziņā tie nebija tautas tērpi. Bet Latvijas viesi ar sajūsmu uztvēra jautro ballīti, indieši, ķīnieši, angļi ar sajūsmu fotografējās pie skatuves, uz kuras, laikam domāja, ka ir mākslinieki tērpti latviešu tautas tērpos un skan Jāņu dziesmas. Domāju, ka Rīga būtu jāpozicionē kā Latvijas galvaspilsēta nevis kā Rīga – atsevišķa valstiņa Latvijā, kurai nu jau ir arī savi tautas tērpi un savas tradīcijas. R.Paula mūzika ir skaista, bet tās nav Jāņu dziesmas un 23.jūnijā tām nav vieta krastmalā. Uzskatu, ka Rīgā Jāņos visai pasaulei ir jārāda mūsu tradīcijas nevis estrādes šedevri un stilizēti skatuves tērpi, kam nav nekāda sakara ar tautas tērpiem un Jāņiem. Tādus estrādes šovus var rādīt citā vietā un laikā, piemēram, Jaungada naktī. Man žēl, ka tādām lietām neviens nepievērš uzmanību. Ko dara Latvijas Institūts? Tāds vēl vispār eksistē? Man bail iedomāties, kas būs nākošgad Jāņos Rīgā. Kokošņiki?

  • to Latvijas latvietei Atbildēt

   Paldies par komentāru!Pilnībā jums piekrītu,bet par to ko rakstat nav visa Latvijas un latviešu bēda.Par visām tām perverzijām kas notiek valstī un ir PRET latviskumu un valsti kā neatkarīgu,var sarakstīt nu jau kopotos rakstus,tikai diez vai šajā ierāvēju laikā to kāds drukās.VVC vairāk nedzird.KAPĒC tiek pieļauts ,ka prezidents un pārejā politspice runā okupantu val.pārkāpjot Satversmi??Tagad pats Vējonis vairāk nerunā par valsts val.,bet gan par divvalodību!!Izlasiet šodienas L.A. Antoneviča rakstu Par uzsildītu zupu no pils.Tas ārprāts,ka latvietis nevar dabūt darbu SAVĀ !!!tēvzemē bez okupantu val.!!!Tapēc jābrauc prom kā 1945.g !!To zina VISI !!!Ušaks sagrābis varu Rīgā/ okupējis!/ un opozīcijai spļauj virsū ,lai gan par to arī balsoja rīdzinieki.Bet Saeimā pat prezidijā tup SC !!Viss tiek darīts tā lai ZZS 2018.g. sakopotos ar SC valdībā un Latvija VISA !!!tiktu CETURTO reizi okupāta ar vējoņu,punduru ,ameriku un Co palīdzību.
   ES nejūtos kā nacionalā,neatkarīgā valstī!Ja pat krievu skolas man jāapmaksā,kur NELOJĀLI skolotāji vēsturi māca no Krievijas grāmatām !ĻOOTI daudz kas sasāpējis,bet NAV NEVIENA latviska partija kas mani un manu tautu aizstāv !!Būs vēl sliktāk !!! pamela.
   Nu tik krievu troļļi bruks virsū! Lai veicas,Suns rej,bet karavāna cilpo tālāl.Vai ne tautieši.?

  • Kokošņiki jau ir tagad, tikai mentāli. Rīgas centra pasākumumus Jāņos un citos svētkos nosaka prokrieviskā Rīgas Dome, nomalēs atļauj uzstāties ari folkloras ansambļiem. Esmu gatava uz vēlēsanām deklarēties Rīgā un balsot, lai tā nebūtu

 14. Viss pareizi,kamēr nebūs sakārtota izglītības sistēma, tikmēr tā būs.Kā var būt , ka bērni sakumskolā vai bērnu dārzõs mācās ienīst valsti, kurā viņi vēlas dzīvot?Līdz šim laikam nav saprotams.Latvijas vēsture—visi lojālie Latvijas iedzīvotāji sametīs naudu pareizās vēstures pasniegšanai arī cittautiešu skolās, kā arī samaksās izglītotiem vēstures pasniedzējiem.Mani paziņas atbalsta Šadurska cīņu ar “vējdzirnavām”.Nav arī pievērsta uzmanība bērniem, kuri apzīmē ar krāsām tikko sakārtotās mājas.Ja gribētu , bērnus ātri varētu izskaitļot un sodīt.Kaut vai likt notīrīt sienas.Vesela paaudze dzīvo uz padomju laika pieņemtajiem likumiem,arī privātmajās. Līdz šim laikam jāuztur ļoti situētus ļaudis privatmāju īpašniekiem,jo viņus aizsargā vēl padomju laika likums.

 15. <Alla
  Amerikāņi, īpaši tie, kas nav dzimuši ASV – nekad kādam ārzemniekam nestāstīs ko sliktu par savu valsti
  ( ja nu vienīgi par ļoti lielu naudu ). Amerikāņi (vairākums) savu nāciju uzskata par "dieva izredzēto",
  tāpēc neuzskata par vajadzīgu kritizēt par nepilnībām. Nav jēgas viņiem ko pārmest, iebilst vai oponēt –
  labāk uzsmaidīt vai kādu mīļu tautasdziesmu nodziedāt.
  p.s. Kā tādās reizēs izsakās – visur labi, bet mēs tur nedzīvosim.

 16. Par tiem cilvēkiem, kas rakņājas pa miskastēm, godātam tautietim gan nebūs īsti taisnība: tādi ir visās pasaules valstīs, neatkarīgi no sabiedriskās iekārtas un sakārtotības. Varbūt Kanādā nav. Nezinu.
  Man savulaik bija liels pārsteigums Čikāgā redzēt bezpajumtniekus, kas, sakrāvuši savu iedzīvi iepirkumu ratiņos, defilēja gar viņu skaistā ezera krastu. Tur man likās, ka tik turīga valsts kā Amerika taču varētu ar dzīvesvietu un uzturu nodrošināt arī tādus cilvēkus. Bet nekā.

 17. Этот канадский мудила ещё больше удивится,что и 250 лет назад в Риге говорили по-русски.А при шведах на воротах висела надпись: “Собакам и латышам не входить”.

  • Jums nav taisnība: pirms 250 gadiem Rīgā daudz vairāk izmantoja vācu valodu, nekā krievu. Savukārt par uzrakstu uz “Rīgas vārtiem” (kuriem, diez?) – tas ir pilnīgs izdomājums.

  • Nezinot ES un NATO Valsts Latvijas Valsts valodu Jus zaudesiet iespeju izmantot bezmaksas bagazas atlauju pirmajam lopu vagonu esalonam autrumu virziena.Nakosos lopu vagonu esalonos,kuri dosies austrumu virziena,bagaza netiks atlauta.
   Brauciens austrumu virziena bus bezmaksas bez tiesibam atgriesties.
   One Way Ticket.

  • to Anonymusam trollim Atbildēt

   Tu nu gan pretīgi melo.Nekad nekas tāds nebija rakstīts! Ja nu vienīgi latviešu vietā bija “slovjaņem”.

 18. Toronto’s homeless population continues to grow, according to the interim findings of the city’s Street Needs Assessment 2013. Toronto reports 5,219 people who were homeless in 2013, up slightly from the 5,169 in 2009 and up 5% from the 4,969 people reported homeless in 2006.

 19. Kanādā galīgi smadzenes atsaldējis? Cilvēki paliek resni ne tik no pārtikas pārmērības, cik no tās sliktas kvalitātes. Amerika nav tālu – piemēri nav tālu jameklē.

 20. Nu par to birokrātiju runājot Kanāda nu galīgi nav ne ar ko labāka. Tur tāpat visi nekad skaidru atbildi nedod, jo tieši tāpat nevēlas uzņemties atbildību, citē pantus un sūta no iestādes uz iestādi. “Customer service” ja arī eksistē, tad tikai kā nosaukums. Stundām jāzvana, ja kaut ko grib noskaidrot vai (nedod dievs) telefons saplīsa un to vajag salabot.

 21. Visa Rīga piebāzta ar rudens lapu maisiem – visos rajonos !!!

 22. Tad tik, lai lielais Kanādas gudrenieks brauc šurp un ieved kārtību, nevis gudri pamāca. No tālienes Dzimteni mīlēt mēs visi esam gudri. Atbraukt uz mazu brītiņu un visu nopelt katrs prot.

  • Velns parāvis,liec mieru kanādietim.Ne sava prieka pēc viņš tur aizbrauca,bet tavu ar tankiem sabraukušo krieveļu pēc.Kuri nu jau ne ar tankiem/ pagaidām/,bet ar Bentlijiem un par lielu naudu atkal salīduši desmiti ,ja ne simti tūkstoši Latvijā PĒC !!1991.g.un no šejienes kā mērglis Ušaks ,okupējis Rīgu, gāna valsti kurā dzīvo kā nieres taukos.NESAPROTU,kapēc te dzīvojot pie “fašistiem”,apspiesti,nožņaugti utt.,bet tik vai tā nu ne par kādiem Putina bonusiem uz Rodinu nebrauc!!TĀTAD te ir ļooti labi un rodina pie pakaļas.Viņiem vajag ar Vējoņa palīdzību un ZZS iedibināt Latvijā atkal kārtību un kundzību kā pirms 1991.g.Un Vējonis to sekmē.KANGARS !!
   Ceru uz 100.p,

 23. Mani jau daudzus gadus šokē tās krāsa,ar kādām Rīgas mākslinieki dekorē ielas un namus.Tur Latviska nekā nav.

 24. kads tu .. latgalietis

 25. Izlasīju rakstu un, protams, izlasīju arī kometārus. Nākas atzīt, ka tagadējie latvieši ir SELEKCIONĒTI plāprātiņi. Kārtējo reizi secinu, ka ir ļoti labi, ka esmu emigrējis. 99% no jums tur latvijā ir garīgi atpalikuši krievu .. Tā turiet – būsiet ļoti labi sulaiņi krieviem!

  • Tik nesmuki un nepatiesi runāt. Lielākam vairumam ir laba pašcieńa un netaisās nicināt un nievāt savus brāłus un māsas!

   • Taisnība nekad nav smuka. Un jūs selekcionētie plānprātīņi man neesat ne māsas, ne brāļi.

    • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

     Sāpīgi lasīt Tavus lupatlaša komentārus, taču arī jāatzīst, ka daļa patiesības tur ir.
     Diemžēl Rīgas latvieši ir tikai (labākā gadījumā) latviski runājoši latviskas izcelsmes homo, jā, kādi tad īsti homo?- vai soveticus, putinicus, vai vienkārši alinieki?! Rīgā uz katra soļa ir redzams, ka tā vairs sen nav ne latviska valodā, ne tikumā, ne kārtībā. Vajadzētu mācīties no Trumpa un ap Rīgu uzcelt sētu, lai šīs selekcijas “augļi” nepiesārņo Latviju. Selekcionētiem būtu jādzīvo savos mēslos, jābauda pašu slinkuma un pofigisma sasniegumi un tikai izlases kārtā ierobežoti kāds varētu saņemt vīzu iebraukšanai Latvijā – kā PSRS laikos- tikai līdz “Sēnītei” un Jūrmalai.

     • Paldies! Labs komentārs labam komentāram!! Bet arī viela nopietnām pārdomām par to, kas īsti notiek Latvijas galvaspilsētā, un vai Rīgu par Latvijas sirdi vairs var uzskatīt…

     • Patiesība ir tā, ka Rīga bez Latvijas varētu mierīgi iztikt, tapdama gluži normāla Krievijas provinces pilsēta. Latvija bez Rīgas gan ne. Rīgā ir kādi procenti 60 no Latvijas IKP. Pārējā Latvija ar savām zilajām govīm un rupjmaizi bez Rīgas kļūtu nabadzīgāka pat par Moldovu.

    • Vai tik tu pats neesi viens no tiem selekcionētiem aizbraucējiem?!?!?! Ak nabadziņš es tevi neapskaužu.

 26. Skats tāds visnotaļ mietpilsonisks, es atvainojos. Diemžēl ar bodes aizvēršanu un fui teikšanu mēs no dzeršanas hroniskos neatradināsim. Savukārt ko es nesaprotu, kur tautietis ir pamanījis ātru braukšanu? Nu nebrauc mums tauta Latvijā ātri. Reizēm brauc stulbi, bet tas ir atsevišķs stāsts.

 27. Par alkohola neierobežoto pieeju gandrīz vai uz katra stūra tiešām jābrīnās,jo kādam taču ir izdevīgi ka tauta pļēguro.Vai kāds ir ievērojis faktu,ka uz Brīvības ielas centra tuvumā tūlīt plānojas vēl atvērt divus alkohola veikalus?!Galvenā iela-jau tā pilna ar humpalu veikaliem un tagad vēl arī alkohols;vienkārši super!!!

 28. Laikam Maskačkā dzīvo 😀

  • Diemžēl visa Rīga ir kā liela Maskačka.Ja visi tik labi runā un saprot latviski,tad kāpēc tie,kurus intervē uz ielas atbild krieviski(arī jauni cilvēki)?

   • Tāpat es arī. Kad mani kāds publiskā telpā cenšas intervēt krieviski: atbildu latviski, tā man ir ērtāk.
    Privātā sarunā gan pilnīgi saprotami varu runāt arī krieviski vai angliski – tas arī viss.

 29. Jā,kaut kur viņam jau ir taisnība.Par valodu- visi Latvijā zin valodu,bet vai runā,tas ir jautājums.Nu vairāk jāatbild viņiem valsts valodā un būs viss kārtībā.Tas aktuāli ir Rīgā,un varbūt Latgalē,bet tā jau reģionos runā un atbild visi valsts valodā,kaut ar akcentu ,bet runā.

 30. Bet atšķirībā no Kanādas pie mums nav afrikāņu vergu!

 31. Nu blin, daildirsejs!!!Izskatas, ka calis sava Toronto sed tikai sava villa un lur pa logu, kur nav ne bezpajumtnieku, ne netiribas un ne narkomanu…Amerika ir pa pilnam, it seviski lielpilsetas…

  • (Diez vai tu komentee no ASV un pie tam veel darba laikaa). V.Bucena noverojami ir labi zinami, tachu es nedomaju, ka tos vajadzetu ipashi uzsveert un aktualizet. Katraa valstii var atrast kaut ko negativu. Arii Latvijaa. Bet tapec jau vinja nav mazaak miilja.

  • Kāda ir Toronto saistība ar ASV?

 32. Kuri tad stāvēja tajās barikādēs -labākajā gadījumā pāris dienu, bet iztaisās par nez kādiem varoņiem. Un neesmu dzirdējis, ka šņabja trūkuma dēļ kāds būtu nomiris. Un ko lai viņš te darītu? Klausīties mudakus kuri paši neko nevar?

  • GODS UN SLAVA BARIKĀDĒS STĀVĒJUŠIEM,bet ,JA Kremlis gribētu un tā lemtu,tad tās barikādes taptu nolīdzinātas.Vienkārši pienāca tā stunda,kad SABRUKA pati PSRS Mani šokēja Ražuka murgi par īpašiem bonusiem barikādes dalībniekiem !!!Lielākais bonuss bija Latvijas ,kaut arī erzac,bet neatkarība un daļēja krievu zaldafonu padzīšana,Niknākie penši armijnieki un čekisti ar ģimenēm tagad maitā gaisu valstī kā 5-tā kolonna.Ko tur sašust par valodu,ja prezidents pārkāpj Satversmi un vāvuļo krieviski !

   • nevar izvēlēties, no kādas tautības c. izlīst Atbildēt

    mātes valodā nevāvuļo, bet runā !

    • to nevar izvēlēties Atbildēt

     Vējonis savas mātes val.var vāvuļot mājās,bet publiski kā prezidentam viņam jāievēro Satversme un tur rakstīts,ka VALSTS val. ir – LATVIEŠU val.!!

 33. Par krievu valodu kā prioritāro nepiekrītu. Vismaz ne no saviem novērojumiem. Runājot ar krieviem, es runāju latviski. Pat tad, ja viņi nepāriet uz latviešu valodu, viņi lielākoties saprot, ko es saku. Ja kādam klājas ļoti grūti ar saprašanu – tā, ka var redzēt, ka domā, bet nespēj aptvert domu līdz galam – iespējams pāriešu uz krievu valodu.
  Bet es esmu jauns cilvēks, 20-x gadīgs. Un es domāju, ka šis jautājums tiešām ir par paaudzēm. Manas paaudzes jaunieši runā latviski, visi – viens perfekti, otrs ar spēcīgu akcentu, bet runā. Un vecākās paaudzes cilvēki arī nepieņem, ka proti vai esi gatavs runāt ar viņiem krieviski.
  Protams, nedrīkst atslābt. Vajag runāt latviski ar cittautiešiem, bet ar cieņu – grūti to paskaidrot, bet principiāli runāt latviski var cieņpilni, var arī nievājoši. Un cilvēks to jūt.

 34. Lielais pamācītājs Atbildēt

  Tas Kanādas latvietis nav neko darījis Latvijas labā, bet pamācīt gan māk. Kur tad bija visus okupācijas gadus, kamēr mēs bijām barikādēs, kamēr saņēmām pārtikas talonus?? Kanādā. Kur tagad? Vēl joprojām Kanādā.

 35. Ko var gribēt, ja 26 gadus pēc okupācijas beigām okupētāji joprojām ir Latvijā.

  • Padzīt visus prom? Pat tos, kas bija šeit dzimuši?

  • mani patiesi izbrīna Atbildēt

   Kur tādi arvīdeļi rodas? Kauns, par tādiem tautiešiem, vēe!

   • kāds okupants esi: ekonomiskais vai militārais ??

   • bet vai tu, izbrīnītais tautieti, zini, ka okupāciju spēj likvidēt vienīgi tās DE-OKUPĀCIJA, kuras definīcija iekļauj sevī arī okpācijas seku likvidēšanu. Un kamēr tads nav noticis, mums padstāv kolonizēta valsts.

    • a) Atbrīvošanās no okupācijas nozīmē arī okupācijas seku likvidēšanu;
     b) nelikvidētu okupācijas seku apstākļos saglabājas kolonizēta valsts, un tas nozīmē, ka faktiska nacionālā neatkarība nepastāv, jo daudzskaitlīgas “piektās kolonnas” klātbūtnē tā nav iespējama.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+