Mobilā versija
+1.2°C
Nanija, Ilgmārs
Ceturtdiena, 30. marts, 2017
20. septembris, 2014
Drukāt

Katalonijas parlaments apstiprina Neatkarības referenduma rīkošanu (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Katalonijas reģionālais parlaments piektdien apstiprināja likumu, kas ļauj provinces valdībai 9.novembrī rīkot tiesiski nesaistošu “konsultējošu” balsojumu par provinces neatkarību no Spānijas.

Likums tika pieņemts ar 106 balsīm, 28 deputātiem balsojot pret.

Balsojums par Katalonijas referenduma rīkošanu notika dienu pēc tam, kad skoti referendumā noraidīja atdalīšanos no Lielbritānijas.

Spānijas centrālā valdība, kas joprojām kategoriski iebilst pret referenduma rīkošanu Katalonijā, jau paziņojusi, ka apstrīdēs jaunpieņemto likumu Konstitucionālajā tiesā.

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs uzstāj, ka šādus referendumus tiesīga rīkot tikai Madride un ka tiem saskaņā ar konstitūciju jānotiek visas valsts, nevis atsevišķa reģiona mērogā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Krievu pasaule,riikojot ,, referendumus,, armijas aizsegaa, izplesas,rietumu pasaule riikojot demokraatiskus referendumus druup.

  2. jau kādu pusgadu atpakaļ tam sagatavolās piešķirot sev tiesibas ar armijas palidzibu nepaklausigo provinci nolikt pie vietas

  3. Lai nepriecājas ,citādi būs kā Skotijā,vēlētāji nav svarīgi,galvenais kā saskaita!

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+