Sports
Citi sporta veidi

Kažemāka jauno gadu iesāk ar uzvaru Liepājas pusmaratonā 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas skrējēja Anita Kažemāka un Lietuvas sportists Valds Dopolsks svētdien izcīnīja uzvaru Liepājas pusmaratonā, kas reizē bija arī skriešanas seriāla “Skrien Latvija” pirmais posms.

Kažemāka 21,097 kilometru distanci veica stundā, 20 minūtēs un 28 sekundēs. Viņai nepilnas četras minūtes piekāpās Daiga Grickus, bet vēl par divām minūtēm atpalika Zanda Ulanova.

Savukārt vīriešiem Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībnieks Dopolsks finišēja pēc stundas, piecām minūtēm un 48 sekundēm, par 58 sekundēm apsteidzot Jāni Višķeru. Savukārt trešo vietu ieņēma Renārs Roze, kurš bija vēl par minūti un 35 sekundēm lēnāks.

Šosezon skriešanas seriālā “Skrien Latvija” posmu skaits pieaudzis līdz astoņiem. Jau pēc divām nedēļām risināsies tradicionālais Rēzeknes pusmaratons, kam sekos Daugavpils pusmaratons, Ventspils Piedzīvojumu parka maratons, Jelgavas nakts pusmaratons, Kuldīgas pusmaratons, Valmieras maratons un Siguldas pusmaratons.

Liepājas pusmaratons “Skrien Latvija” seriāla sastāvā atgriezies pēc trīs gadu pārtraukuma, jo iepriekšējos gados sezona tradicionāli sākās ar sacensībām Rēzeknē. Tāpat pirmoreiz seriālā iekļuvušas sacensības Daugavpilī, aizstājot ierasto Biķernieku pusmaratonu.

Pērn par “Skrien Latvija” seriāla kopvērtējuma uzvarētājiem kļuva Dmitrijs Serjogins un Lelde Neilande. Sacensības kopumā pulcēja vairāk nekā 22 000 dalībnieku.

LA.lv