×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Keramikas biennāle Daugavpilī noslēgusies; nākamā – Latvijas simtgadē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar starptautiskā keramikas simpozija un starptautisko keramikas eksperimentālo apdedzināšanas tehnoloģiju festivāla dalībnieku darbu izstādi Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ir oficiāli noslēgusies I Latvijas starptautiskā keramikas biennāle, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

Biennāli ievadīja virkne Pēterim Martinsonam veltītu pasākumu, tās centrālais notikums bija Martinsona vārdā nosauktais starptautiskais konkurss-izstāde, kur par vērtīgām balvām varēja pacīnīties ikviens pasaules keramiķis.

“Atsaucība bija vērā ņemama – dalībai izstādē pieteicās 298 mākslinieki no 44 pasaules valstīm. Starptautiska žūrija, septiņu cilvēku sastāva, eksponēšanai izstādē izvēlējās 110 starptautisku mākslinieku darbus un 26 Latvijas mākslinieku darbus, savukārt prestižajai Martinonsona balvai izvirzīja sešu starptautiskos un tikpat nacionālos nominantus,” stāsta centra pārstāve Inita Paegle.

Intriga saglabājās divu nedēļu garumā, līdz tā tika kliedēta un 21. jūlija vakarā pār Rīgu, no pašas Latvijas Nacionālas bibliotēkas jumta kores izskanēja galvenie Martinsona balvas laureāti – Marie Hose Comello no Vācijas un Dainis Pundurs no Latvijas.

Visas biennāles laikā tika atklātas piecpadsmit gan starptautiskās, gan vietējās keramikas mākslas izstādes Daugavpilī, Lūznavā, Madonā un Rīgā. Pašā biennāles izskaņā, apliecinot savu meistarību, ieradās keramikas mākslinieki no septiņām pasaules valstīm, lai divu nedēļu garumā, smeļoties iedvesmu Daugavpils cietokšņa arhitektūrā un sarunās ar daugavpiliešiem, radītu vēl nebijušus keramikas mākslas darbus. Festivāls noslēdzās ar izstādes atklāšanu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, ko ikviens interesents varēs skatīt līdz pat 9. oktobrim.

Pasākuma organizatori pasludinājuši, ka II Latvijas starptautiskā keramikas biennāle risināsies Latvijai zīmīgajā 2018. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+