×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

KHL: Rīgas “Dinamo” uzveduma skandāls ap tautisko simbolu izrauts no konteksta

dinamo-svastika

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” nav vainojams svastikas izmantošanā, jo apsveikuma uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības, bet rezonansi ieguvušais skandāls ticis izrauts no konteksta, secinājusi līgas vadība.

Iepriekš KHL vadība pieprasīja Rīgas “Dinamo” iesniegt scenāriju pirmsspēles šovam, kas norisinājās “Arēnā Rīga” pagājušajā svētdienā pirms cīņas pret Hantimansijskas “Jugra” hokejistiem, jo Krievijas medijos izskanējušas bažas, ka šovā pirms 17.novembra spēles uz ledus izveidots ornaments, kas vizuāli atgādina svastiku.

Svētdienas spēlē “Dinamo” sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radījusi neizpratni.

“Mūsu komisija ir beigusi savu darbu. Neko nosodāmu neesam atraduši,” portāls “Gazeta.ru” citē līgas viceprezidentu Vladimiru Šalajevu. “Ir tāds labs teiciens – “Ļaujiet man no Bībeles izvilkt vienu frāzi, un es pierādīšu, ka autoru jāpakar”. Šeit ir tieši tāda pati situācija.”

“No liela un skaista pasākuma kāds izvilcis divas sekundes, kuras pasniedzis sev izdevīgā gaismā,” piebilst Šalajevs. “Mūsu komisija veica nopietnu darbu, pieaicinot arī heraldikas ekspertus. Nekādus pārkāpumus neesam atraduši.”

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+