×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
19. jūlijs, 2016
Drukāt

Kiršteina izteikumam “prezidenta iztrādājums” neseko NA nosodījums (4)

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas brīdis

Foto - LETA

Nacionālā apvienība (NA) neatbalsta Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) izteicienus par Raimondu Vējoni, kuros viņš Valsts prezidentu nodēvēja par “prezidenta izstrādājumu”.

Aģentūrai BNS NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš komentēja, ka viņš iepazīstināts ar Kiršteina izteicieniem un, ka tas noteikti neesot politiskā spēka oficiāls viedoklis, taču katram cilvēkam esot tiesības uz savu viedokli un par argumentāciju ir jājautā pašam tā paudējam – Kiršteinam.

Jautāts – vai NA norobežojas vai nosoda Kiršteina izteikumus, Bērziņš atkārtoja, ka tas nav partijas viedoklis, bet individuāla deputāta paustais, uz ko arī viņam ir visas tiesības.

Jau ziņots, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pagaidām nav saņēmusi iesniegumus par Kiršteina “Twitterī” pausto, tāpēc arī tos nevērtē, aģentūrai BNS pastāstīja komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”).

Deputāts Kiršteins pēc NATO samita Varšavā savā “Twitter” kontā veica ierakstu “Latvijai bija iespēja ievēlēt izcilu prezidentu. Pateicoties V [“Vienotībai”], mums ir prezidenta izstrādājums, nepiemērots starptautiskai sadarbībai”.

Savu ierakstu viņš publiski skaidrojis ar Vējoņa angļu valodas zināšanu līmeni brīdī, kad viņš Varšavā runājis ar citu valstu augstajām amatpersonām.

Kā zināms, Nacionālā apvienība prezidenta amatā atbalstīja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu.

Savukārt “Vienotības” frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns pauda, ka Kiršteina paustais noteikti balansē uz ētikas normu robežas, taču viņš neesot īstais cilvēks, kam jāvēršas pret šiem izteicieniem. Smiltēns sacīja, ka, ņemot vērā Vējoņa bijušo politisko piederību, situācija jāvērtē ZZS, kuriem arī jāvēršas Ētikas komisijā, ja viņi saredz tādu nepieciešamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par nožēlošanu tos valsts vīrus un arī sievas vērtē pēc darbiem. Ja ir darbi tautas labā, kurus atceras pat pēc 50 okupācijas gadiem , tad gods un piemineklis. Ja nekā tāda nav , tad dzīve kaut kādās tur ES maksātās Kājiņās un uz kurieni ekskursantus nevedīs …
    Ko gribu teikt – nu nav to darbu , nu nav un vairāk sāk līdzināties tam bijušajam, kuram pieminekli necels kaut vai valodu referenduma dēļ. Jauns vīrs un ir iespējas strādāt tautas labā – ja nē tad saņem to ”godu” būt prezidenta izstrādājumam…

  2. “balansē uz ētikas normu robežas” – un kad tad būs pārkāpta šī robeža??? Vai LV vispār tādiem kiršteiniem eksistē šī robeža??? Man kā LV pilsonei ir KAUNS, ka tā var kāds atļauties izteikties par valsts prezidentu!!! Pieprasu Kiršteina kungu publiski atvainoties Latvijas valsts prezidentam Vējoņa kungam!!!

    • Piedodiet, ka jautāju, – cik gadu Vējonis darbojas jau politikā? Domāju, ka pietiekoši ilgi, lai domājot par savu apzinīga valstsvīra karjeru, iemācītos angļu valodu augstākajā līmenī. Godīgi sakot, nožēlojami. Tas pats attiecas uz pašreizējo premjeru – Kučinski.

Draugiem Facebook Twitter Google+