Kultūra
Mūzika

Klusums, mīlestība, gaisma koncertā “Mātes Terēzes lūgšana”0

Publicitātes foto

Latvijas Radio koris, “Sinfonietta Rīga” un diriģents Sigvards Kļava “Rīgas festivālā”  12. jūnijā Rīgas Domā aicina uz koncertu “Mātes Terēzes lūgšana”. Klusums, mīlestība un gaisma  ir atslēgas vārdi koncertprogrammai, kurā skanēs Pētera Vaska “Lūgšana” un “Klusuma augļi” – dziesmas ar Mātes Terēzes vārsmām, Andreja Selicka “Litānija Mātei Terēzei”, Riharda Dubras “Klusums, mīlestība un gaisma”, Ērika Ešenvalda “Piliens okeānā” un Arvo Perta “Siluana dziesma”.

“Programmas saturs būs apliecinājums tam, ka patiesu un piepildītu lūgšanu spēkam nav ne konfesionālu, ne nacionālu robežu. Kad es uzzināju, ka meistars Pēteris Vasks gatavojas rakstīt jaunu skaņdarbu ar Mātes Terēzes tekstiem, un vēl jo vairāk, kad es izdzirdēju šī opusa pirmos aizmetņus, bija pilnīgi skaidrs, ka tā saturiskais satvars ir tik pilnīgs, ka noteikti jāveido vesela koncertprogramma, kas neaprobežotos tikai ar vienu vienīgu opusu,” stāsta S. Kļava un atklāj visu programmu: “Programmā iekļauti vairāku latviešu komponistu darbi, piemēram, Latgales lūgsnu intonācijas ieskanas Andreja Selicka jaunradē, Ērika Ešenvalda un Riharda Dubras mūzika mums dāvā pārpasaulīgas sakrālās atklāsmes, bet kāds cits ievērojams Pētera Vaska opuss “Klusuma auglis” stāsta par ticības spēku un tās iedvesmas avotu.”

Māte Terēze, īstajā vārdā Agnese Gondža Bojadžu, ir viena no katoļu baznīcas izcilākajām un spilgtākajām pagājušā gadsimta personībām, kura satricināja pasauli ar savu uzticīgo, mīlestības pilno kalpošanu Dievam un cilvēkiem. Jau sešus gadus pēc viņas nāves 2003. gadā pāvests Jānis Pāvils II kanonizēja viņu, pasludinot Māti Terēzi par svēto. Viņas pašaizliedzīgā un kalpošanai atdotā dzīve iedvesmojusi daudzus māksliniekus un mūziķus visā pasaulē.

“Rīgas festivāls” notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla programmā šogad gan gaismas un mīlestības pielieta mūzika, kas apliecina lūgšanu spēku, gan muzikālas sapņu ainas. Skanēs arī 20. gadsimta mūzika un provokatīva jaunrade. Festivāla noslēgumā visu vainagos koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu “Baltijas muzikālās sezonas” – Latvijas valsts simtgadei veltītajā koncertciklā “Dzimuši Latvijā” mūsu pašu lepnums mecosoprāns Elīna Garanča uz Dzintaru koncertzāles skatuves satiksies ar vienu no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – “Vīnes filharmoniķiem” un harismātisko venecuēliešu diriģentu Rafaelu Pajari.

 

12. VI 20.00 Rīgas Domā Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 12

LA.lv