×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

KM: Renārs Vimba par Kristāla lāci varēs pretendēt uz Izcilības balvu

Foto: LETAFoto: LETA

Režisors Renārs Vimba pēc panākumiem Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā, kur viņa debijas filma “Es esmu šeit” ieguva Kristāla lāci, varēs pretendēt uz Kultūras ministrijas (KM) iedibināto Izcilības balvu kultūrā, aģentūrai BNS norādīja ministrijā, atbildot uz jautājumu par valsts prēmijām kultūras nozarē par starptautiskiem sasniegumiem.

2014.gada nogalē KM nodibināja Izcilības balvu kultūrā, ik gadu plānojot piešķirt ne vairāk kā trīs balvas, katru ne vairāk kā 7000 eiro apmērā, izvērtējot sasnieguma un veikuma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūras telpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā. Tuvojoties gada nogalei, KM izsludinās pretendentu pieteikšanos. Balva tika iedibināta pēc diskusijām sabiedrībā par kultūras pārstāvju prēmēšanu par starptautiskiem sasniegumiem līdzīgi kā tas notiek sportā.

Jau ziņots, ka Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā Kristāla lāci kā labākā filma saņēma Latvijas režisora Vimbas debijas spēlfilma “Es esmu šeit”. Latviešu filma iekļauta konkursa programmā “Generation 14+”. Šajā kategorijā bija 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtē profesionālā žūrija, savukārt īpaša jauniešu žūrija vienai no filmām piešķīra Kristāla lāci.

Filma “Es esmu šeit” no 26.februāra būs skatāma Latvijas kinoteātru repertuārā. Filmas galvenā varone ir vidusskolniece Raja Latgales laukos, kura pēc tēva nāves un mātes aizbraukšanas uz Londonu ir vienīgā atbildīgā par mazo brāli un dzimtas mājām, kuras vecmāmiņa labāk gribētu pārdot. Rajai nākas saskarties ar grūtībām, kuru priekšā apjuktu pat pieaugušais, viņas un brāļa dzīve radikāli pārvēršas un arī pirmā mīlestība nav tikai saulaina vien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+