×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

KM šogad pirmoreiz atbalsta Mūzikas ierakstu gada balvas ceremoniju

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija šogad pirmo reizi nolēmusi atbalstīt Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas pasniegšanas ceremoniju, ņemot vērā, ka Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kurā var ilgstoši pastāvēt un attīstīties latviešu valoda un latviešu mūzika, informēja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

Ministrija otrdien Latvijas Nacionālajā teātrī paredzētajai Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas pasniegšanas ceremonijai atvēlējusi 3000 latu.

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende uzsvērusi, ka mūzika ir svarīga Latvijas kultūras un identitātes sastāvdaļa, kā arī viena no straujāk augošajām radošo industriju nozarēm.

Ministre arī norādījusi, ka ikdienā iedzīvotāji pārāk maz izvēlas Latvijā radītas vērtības, piemēram, nesen apkopotie dati par mūzikas atskaņošanu radio liecina, ka ārvalstu mūzikas izpildītājiem autoratlīdzībās tiek izmaksātas daudz lielākas naudas summas nekā Latvijas mūziķiem, paskaidrojot – jo vairāk cilvēku izvēlēsies klausīties pašu mājās radīto mūziku, jo vairāk autoratlīdzību naudas paliks Latvijā, kas pozitīvi ietekmēs gan nozares attīstību, gan ekonomisko situāciju kopumā.

Ministrija arī piešķīrusi 3000 latu Latvijas Mūzikas eksporta fonda darbības sākšanai, lai veicinātu Latvijas mūzikas industrijas eksporta iespējas un atpazīstamību starptautiskajos tirgos.

Tāpat Valsts kultūrkapitāla fondā šogad pirmoreiz izveidota speciāla mērķprogramma radošo industriju pilotprojektiem ar 100 tūkstošu latu finansējumu šim gadam, jo kultūras un radošajām industrijām ir liels attīstības potenciāls un nozīmīgs pienesums citās nozarēs. Radošo industriju attīstība ir viena no Kultūras ministrijas prioritātēm, kas tiek īstenota atbilstoši valdības deklarācijai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+