×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

KNAB aizturētā tiesnese Bērziņa atstādināta no amata (1)

Tiesas sēde bijušā Jūrmalas mēra Hlevicka kriminālietā

Tiesnese Iveta Bērziņa Jūrmalas pilsētas tiesas sēdē, kurā plānots skatīt krimināllietu, kurā par bezdarbību, nenovēršot nelikumīgu pašvaldības īpašumu privatizāciju, apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Trešdien, 12. novembrī, aizturētā Rīgas apgabaltiesas tiesnese Iveta Bērziņa patlaban ir atstādināta no amata.

Kā norādīja tiesas preses sekretāre Inta Šaboha, tiesa no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) saņēmusi paziņojumu par to, ka ģenerālprokurors ir sācis kriminālprocesu pret tiesnesi par iespējamiem izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem. Pantus gan tiesa nenorādīja, jo tas ir KNAB kompetencē.

Līdz ar to, pamatojusies uz likumu “Par tiesu varu”, ja kriminālprocesā tiesnesis ieguvis procesuālo statusu – persona, kurai ir tiesības uz aizstāvību, – viņš tiek atstādināts no amata pienākumu pildīšanas ar brīdi, kad attiecīgā tiesa saņēmusi procesa virzītāja paziņojumu, līdz krimināltiesisko attiecību noregulējumam kriminālprocesā.

Jau ziņots, ka vakar apgabaltiesā tika veiktas procesuālas darbības un aizzīmogots Bērziņas kabinets, aģentūrai LETA apliecināja Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja Daiga Vilsone. Viņai gan nebija informācijas, vai tiesnese ir aizturēta.

Tiesas preses pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA apstiprināja, ka procesuālas darbības veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka kratīšana notikusi vairākos Rīgas apgabaltiesas kabinetos, bet aizturēta ir tikai Bērziņa.

Bērziņa ir Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesnese.

LTV, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju, pieļauj, ka kratīšana tiesneses kabinetā varētu būt saistīta ar viņas pieņemtajiem lēmumiem lietā par iespējamo reiderismu saistībā ar Vecrīgas viesnīcas “Royal Square Hotel” pārņemšanu. Tajā par aizdomās turamo atzīts afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohameds Gulami.

Likumā par tiesu varu teikts, ka krimināllietu pret tiesnesi var ierosināt tikai ģenerālprokurors. Tiesnesi nevar apcietināt un saukt pie kriminālatbildības bez Saeimas piekrišanas. Lēmumu par tiesneša apcietināšanu, piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai pieņem tam īpaši pilnvarots Augstākās tiesas (AT) tiesnesis. Ja tiesnesis notverts smaga vai sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, lēmums par piespiedu atvešanu, aizturēšanu vai pakļaušanu kratīšanai nav nepieciešams, bet 24 stundu laikā par to ir jāinformē īpaši pilnvarotais AT tiesnesis un ģenerālprokurors.

Prokuratūras preses pārstāve Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecina, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ir sācis kriminālprocesu pret kādu tiesnesi. Prokuratūra neatklāj tiesneša vārdu un par kādiem Krimināllikuma pantiem lieta sākta. Jautājumus par izmeklēšanu var komentēt tikai procesa virzītājs – KNAB.

KNAB preses pārstāve Laura Dūš teica, ka KNAB šobrīd nesniegs nekādu oficiālu informāciju par jebkādām KNAB kompetencē esošajām procesuālajām darbībām.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2013.gadā tiesnese skatījusi Valsts nekustamā īpašuma aģentūras bijušā ģenerāldirektora Jāņa Mottes prasību pret Tieslietu ministriju par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu. Viņas lietvedībā arī bijusi prasība, kas celta pret bijušajiem “Parex bankas” īpašniekiem Viktoru Krasovicki un Georgiju Krasovicki, kurā banka lūgusi atzīt par spēkā neesošu viņu noslēgto dāvinājuma līgumu.

Bērziņa savulaik strādājusi arī Jūrmalas tiesā un tur skatījusi krimināllietu, kurā par bezdarbību bija apsūdzēts bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu pēc definīcijas korumpētus ( vairumu ?) tiesnešus vajag “močīt”, taču nez kāpēc aktivitātes sakrīt ar Strīķes uzvaru tiesā. Tas vedinu uz domu, ka Streļčenokam spalvu spodrināšanai šobrīd steidzģi i nepieciešama skaļa lieta

Draugiem Facebook Twitter Google+