×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2013
Drukāt

Ko gribētu redzēt valsts kontroliera amatā?

Foto - LETAFoto - LETA

Irēna (vārds mainīts), 
strādājoša pensionāre: 
”Konkrētu personu, ko vēl varētu izvirzīt amatam, grūti nosaukt, bet domāju, ka jaunajam kontrolierim jābūt no Valsts kontroles darbinieku vidus, jo šie cilvēki pārzina iestādes darbības nianses un virzienus, arī kolektīvu.

 

Pašreizējā kandidāte Krūmiņa šķiet simpātisks cilvēks, zinoša un sava darba pratēja, ar ilggadēju pieredzi un, kas būtiski, tieši Valsts kontrolē. Protams, es nevaru pilnībā novērtēt kandidāti, jo nav zināmas viņas rakstura īpašības. Kontrolierim jābūt kompetentam savā jomā, jāspēj kvalitatīvi veikt pienākumus un panākt rezultātus. Ja atklājas ļoti lielas nebūšanas, viņam jābūt stingram un jārosina arī mainīt likumus, lai no tām izvairītos nākotnē, nevis sarakstīt aktus, darītu nekārtības sabiedrībai zināmas un viss. Pašreizējā kontroliere Ingūna Sudraba pilnīgi noteikti ir savā vietā. Viņa ir sakārtojusi sistēmu un ļoti rūpīgi strādā.”

 

Līva Kalniņa, 
bankas darbiniece: 
”Ja būtu iespējams, labprāt amatā atstātu Sudrabas kundzi. Mani fascinē viņas līdz šim paveiktais. Nav publisku skandālu, tikai profesionāls darbs un nopietna attieksme. Uzskatu, ka tieši šādu cilvēku dēļ Latvijas iedzīvotājiem vēl ir vērts cerēt uz pārmaiņām valsts darbībā.

Cienu Sudrabas kundzi par gadiem, kas godprātīgi pavadīti, asi kritizējot nekārtības valstī, un par to, ka mums ir vismaz viena amatpersona, kura nav bijusi iesaistīta jau pierastajos skandālos par un ap valsts naudu. Jaunajam kontrolierim jābūt ar patiešām spēcīgu nostāju un darba fanātiķim.

No abām kandidātēm, kas šobrīd tiek apspriestas, sliecos par labu Krūmiņai. Par Rutkovskas darbību ir dzirdēts tikai ļoti virspusīgi, iespējams, arī viņa darbu darītu lieliski, bet neuzticību rada tas, ka viņai nav pieredzes valsts darbā. Krūmiņa vieš cerību, ka Valsts kontrole varētu turpināt darbību jau iesāktajā virzienā. Uzticību rada arī Sudrabas izteiktais atbalsts un Krūmiņas ilgā pieredze Valsts kontrolē. Uzskatu, ka būtu laiks izvēlēties profesionāli no pašas iestādes, nevis amatā iekārtot cilvēku, kas ir patīkams kādam politiskajam spēkam.”

 

Armands Astukevičs, 
šogad absolvēs vidusskolu:
 “Nevaru iedomāties nevienu kandidātu, kurš jau nebūtu izvirzīts. Valsts kontrolieris ir ļoti specifisks amats, kuram nepieciešama iepriekšēja pieredze. Viņam, neapšaubāmi, ir jābūt arī publiskai personai, kurai nav bail izteikt kritisku viedokli par valdības darbu, kas I. Sudrabai ļoti labi izdevās – viņas viedoklis bija un vēl joprojām ir ļoti respektēts. Uzskatu, ka Sudraba savu darbu veica ar patiesu degsmi un kvalitatīvi, Valsts kontroles latiņu tiešām pacēla. Vienlaikus liela daļa sabiedrībai vēstīto lietu, piemēram, par Dienvidu tilta projektu, nenesa īstu atrisinājumu. Tajā, protams, nevar vainot tikai Valsts kontroles darbu, bet, domājams, tur vēl daudz ko varēja darīt. Abām izvirzītajām valsts kontroliera amata kandidātēm ir gan plusi, gan mīnusi. E. Krūmiņa tiešām sev līdzi nes pieredzi Valsts kontroles darbā, turpretim I. Rutkovskai ir potenciāls to atsvaidzināt. Domājams, ideālais variants slēpjas pa vidu, abas šīs puses apvienojot.”

 

Jānis Liepa, 
pensionārs: 
”Man simpātiska šķiet izvirzītā Krūmiņas kundze. Kopumā jāteic, ka partijas pagaidām iet pareizajā virzienā, jo šim amatam jāvirza cilvēks, kas vai nu jau iepriekš strādājis Valsts kontrolē, vai kādā auditu firmā. Jaunajam kontrolierim jābūt prasīgam un jāiet līdz galam. Tagad, piemēram, Sudrabas kundze daudz ko nelabu atrod, bet kaut kā reti dzird, ka tāpēc būtu piedzītas kādas nelietderīgi iztērētās summas, kāds tiktu atstādināts vai sekotu kāda citāda reāla darbība. Sudraba savā darbībā ir neatkarīga un darbu, veicot plašus un padziļinātus auditus, izdara lielu, bet rezultāts parasti izpaliek. Jaunajam noteikti jābūt stingrākam. Jāpanāk, ka pret Valsts kontroli ir lielāka bijāšana.”

 

Fakti

* Valsts kontroliera amatam Saeimā pieteiktas divas kandidātes: “Vienotības” virzītā zvērinātā revidente Iveta Rutkovska un Reformu partijas un Nacionālās apvienības virzītā Valsts kontroles padomes locekle Elita Krūmiņa.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+