×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Neatbalstīs NA iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā; “Vienotība” rosina citas izmaiņas (10)

Iesalnieks2_DB_4

Koalīcija nolēmusi neatbalstīt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK iesniegtos grozījumus Imigrācijas likumā, rosinot pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu Krievijas pilsoņiem par nekustamā īpašuma iegādi. Savukārt “Vienotība” iesniegusi likuma grozījumus, kas paredz Ministru kabinetam tiesības ierobežot termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Neapmierinātību ar koalīcijas lēmumu šodien pauda VL-TB/LNNK pārstāvis Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks, jo iepriekš Drošības policija (DP) esot norādījusi, ka masveidīga termiņuzturēšanās atļauju piešķiršana Krievijas pilsoņiem rada apdraudējumu Latvijas drošībai. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) publiski ir paudis, ka ar pašreizējiem pieteikumu apjomiem DP nevar tikt galā, norādīja Iesalnieks.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un Saeimas deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP/V) norādīja, ka “Vienotība” ir iesniegusi savu priekšlikumu grozījumiem Imigrācijas likumā, kurā nav minēta konkrēta valsts. Tie paredz, ka, konstatējot iespējamo apdraudējuma risku, valsts drošības interesēs Ministru kabinets var lemt par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas pārtraukšanu un ka MK lēmums nekavējoties stāsies spēkā.

Iesalnieks uzsvēra, ka “Vienotības” iniciatīva ir VL-TB/LNNK pirms vairākiem mēnešiem virzītais priekšlikums, kas ir ticis “nomarinēts”. “Vienotības” priekšlikumu pēc nedēļas varētu skatīt koalīcija, norādīja premjerministre.

Straujuma piebilda, ka valdība ir ieteikusi nākamajai valdībai, veidojot 2015.gada budžetu, ņemt vērā nepieciešamību palielināt DP paredzēto finansējumu.

Kā ziņots, nacionālās apvienības deputāti likumprojekta anotācijā uzsver, ka persona, kas saņēmusi uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi, iegūst termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, vienlaikus iegūst tajā arī noteiktu ekonomisku ietekmi un arī iespēju ietekmēt Latvijā notiekošos politiskos un sociālos procesus, kā arī iespēju ietekmēt publiskās informācijas apriti.

“Tas nav mazsvarīgi, ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru visā Eiropā, un statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām atbilstoši iepriekšminētajam punktam izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem,” piebilst likumprojekta autori.

Situācijā, kad militārā konflikta virzība un ilgums nav paredzami, Latvijai nevajagot lieki riskēt un radīt sev papildu nacionālās drošības apdraudējumus, tāpēc likumprojektā tika piedāvāts pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, “kamēr turpinās starptautisko tiesību normu pārkāpšana no Krievijas puses, veicot agresiju pret Ukrainu”.

Saeima septembrī jau divas reizes noraidīja līdzīgus VL-TB/LNNK rosinātos Imigrācijas likuma grozījumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jābalso tikai par “Visu Latvijai” NA sarakstā!

 2. Kas atliek vēlētājiem? Atbildēt

  Neatbalstīt “Vienotību”!

 3. Vienotības nākamais solis – koalīcīja ar SC.

 4. Vienotība un ZZS laipo. Nebalsosim mēs par partijām, kas izpārdod Latvijas zemi.

 5. Ne jau tikai ar Romualda Ražuka un Ineses Lībiņas Egneres balsojumu vien,Zatlera Reformu partijas programmā tika iekļauts punkts par samazinātās PVN likmes atcelšanu malkai,apkurei,medikamentiem,zīdaiņu precēm,tūristu izmitināšanai,sabiedriskajam transportm,grāmatām un presei!

 6. Tā sēde bija nevis pagājušo ceturtdien, 25. septembrī, bet 18. septembrī.

  PAR balsoja 9 “Vienotības” deputāti , 3 atturējās, 3 “nebalsoja”. Bet viens ļoti zīmīgs fakts te nav pamanīts. Lai gan neviens no “Vienotības” nebalsoja PRET, tomēr PRET nobalsoja gan Romualds Ražuks, gan Inese Lībiņa-Egnere, kuri gan joprojām SKAITĀS Reformu Partijā, tomēr tūlīt, 4. oktobrī startēs vēlēšanās no… “Vienotības” saraksta.

  Savukārt balsojumā vēl nedēļu iepriekš, 11. septembrī, PAR nebalsoja NEVIENS “Vienotības” deputāts.

 7. Vienotības vēlētājs Atbildēt

  Paldies. Ašerādenu, Zaķi un Reiru svītrošu.

 8. Tātad, ir tikai viena partija kura konsekventi stāv pret Latvijas iztirgošanu krieviem, resp kolonizāciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+