Ukraiņu “etniskā haosa” grupa “Dakha Brakha”
Ukraiņu “etniskā haosa” grupa “Dakha Brakha”
Publicitātes foto

“Komēta” Bolderājā – jauns kultūras festivāls brīvdomātājiem 0

No 7. līdz 10. jūlijam Rīgā, Daugavgrīvas cietoksnī Bolderājā, pirmoreiz notiks jauns kultūras festivāls “Komēta”. “”Komēta” nāk kā vēl nebijis notikums, izaicinoši svētki, brīvības rituāls, kur maģiski kopā radīt realitāti, nevis pakļauties neizbēgamajai ikdienai,” – tā jauno notikumu piesaka tā veidotāji.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Viss sācies ar ideju par festivālu bez reklāmām, tukšiem saukļiem un plastmasas, bez konveijera mūzikas un mākslīgiem “trendiem”, tā pausts “Komētas” manifestā. Festivāla veidotāji, Kaņepes kultūras centrs, iestājas “par kosmisku kultūras festivālu – sabiedrisku, kaislīgu un mītisku kultūras pieredzi, kur mūzika, māksla un mēs esam līdzsvarā ar dabu.”

Jaunā festivāla notikuma vieta Bolderāja, Daugavgrīvas cietoksnis, nav izvēlēta nejauši – festivāla vadmotīvs ir pievērst sabiedrības uzmanību Daugavgrīvas cietoksnim, lai vētītu idejas un ģenerētu vīzijas par tā turpmāko likteni gan “kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas kontekstā”, gan vietējo Bolderājas apkaimes iedzīvotāju interesēs, vēloties, lai šī vieta kalpotu sabiedrības labā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Festivālā uz galvenās skatuves “Pasaule” uzstāsies virkne iedvesmojošu mūziķu no dažādām valstīm, ko varētu apzīmēt kā pasaules mūzikas žanra pārstāvjus. Viens no viņiem, Omars Suleimans no Sīrijas, līdz pilsoņu kara sākumam 2011. gadā bija ražīgs kāzu muzikants Sīrijā, kas izdevis vairāk nekā 500 albumu. Tā kā viņa valsts kļuva aizvien nestabilāka, Suleimans devās uz Turciju, kur uzstāties kā kāzu mūziķim vairs nebija iespējas. Pēc aizmukšanas no kara šausmām viņš turpināja rakstīt mīlestības un pozitīvisma piestrāvotas dziesmas, kas palīdzēja atklāt viņu kā zvaigzni Rietumu pasaulē.

Ar pasaulslavenajiem ukraiņiem – “etniskā haosa” grupu “Dakha Brakha” – jau esam iepazinušies festivāla “Porta” koncertos. Četri multiinstrumentālisti un dziedoņi turpina apvienot skaņu ar dvēseliskumu, radot nepieredzētu jaunas mūzikas pasauli – pirmatnēju, neatkārtojamu un autentisku.

“Contact Field Orchestra” producents ir mākslinieks un mūziķis Deimons Ārons no Dienvidkalifornijas. 2008. gadā viņš kādā krāmu tirgū Altadenā uzgāja kasti ar 7″ lentēm, kas izrādījās bijušo ogļraču gadsimtu mijas orķestra ieraksti, kas tapuši gandrīz tikai no rokām gatavotiem instrumentiem un kontaktmikrofoniem. Šīs lentes kļuva par izejmateriālu “Hit+Run” izdevumiem.

“Es vēlētos jūs uzaicināt uz “No Problem Saloon”. Šī ir vieta, brīva no problēmām.” Šāds ir mīklainais ziņojums, kas ieved mūs ne ar ko nesalīdzināmā, Berlīnē bāzētā muzikālā dueta “OY” kaleidoskopiskajā albumā. Tajā muzicē Šveicē dzimusī ganiešu izcelsmes vokāliste un mūziķe Džoja Frembonga un bundzinieks, producents Lieluja-Ha.

Savukārt Rokijs Davuni ir pirmais regeja mūziķis no Ganas, kura albums “Branches of the Same Tree” 2015. gadā tika nominēts “Grammy” balvai kā labākais regeja mūzikas albums. Viņa regejā saplūst oriģinālais Jamaikas regejs un Ganas populārā mūzika, kas neviena klausītāja gurnus neatstāj vienaldzīgus.

Uz pasaules skatuves kāps arī “Skiller” no Bulgārijas, “Yemen Blues” no Izraēlas, “Brooklyn Gypsies” no ASV, “Vieux Farka Touré” no Mali, “Akua Naru” no ASV, Dorians Vuds no ASV, Francijas mākslinieks kopā ar pašmāju sitaminstrumentālistu Arti Orubu, kā arī Latvijas grupa “Jumprava”.

Reklāma
Reklāma

Sadarbībā ar mākslas centru “Total Dobže” festivālā darbosies improvizācijas skatuve “Melnais caurums”, savukārt klubu zonās “Marss”, “Venera” un “Galaktika” festivāla laikā spēlēs vairāk nekā 30 dīdžeju.

Īpašā 72 stundu garā dokumentālā kino retrospekcijā kinoteātrī “Mēness” izrādīs slavenā Francijas kinematogrāfista “Vincent Moon” īsfilmas, ļaujot iepazīties ar planētas civilizācijas neizmērojamo kultūras un tradīciju bagātību.

Komētas “Akadēmija” festivālā piedāvās lekcijas par prāta ekoloģiju trijos galvenajos virzienos – vide un ilgtspēja, politiskā aktivitāte un pilsoniskā atbildība, kā arī alternatīvie scenāriji un prakses kultūrā, ekonomikā un domāšanā. Kā viens no galvenajiem vieslektoriem uzstāsies teātra režisors, horeogrāfs un publicists Jans Ritsema no Nīderlandes, kurš dibinājis “Eksperimentālās mākslas performanču forumu” Francijā, katru gadu uzņemot ap 700 mākslinieku un dodot telpu pieredzes apmaiņai.

Festivāla veidotāji arī uzsver, ka liela uzmanība pievērsta bioloģiski dabīgai pārtikai, te valdīšot videi draudzīgi koncepti attiecībā uz ēdināšanu festivāla laikā.

 

Varbūt noder!

Biļetes: Kaņepes kultūras centrā Rīgā, http://ej.uz/kometabiletes

Cena: visām festivāla dienām EUR 65; bērnu biļete (no 13 līdz 17 gadu vecumam) EUR 25; bērniem līdz 12 gadu vecumam vecāku vai aizbildņu pavadībā ieeja brīva

Plašāk: www. festivalskometa.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.