Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
21. februāris, 2015
Drukāt

Kādos gadījumos var prasīt kompensāciju, ja liek atbrīvot dzīvokli

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kādos gadījumos var prasīt kompensāciju, ja liek atbrīvot dzīvokli? ZAIGA

Sabiedrības vajadzībām

Latvijas Republikas likumdošana tikai atsevišķos gadījumos paredz kompensāciju par nekustamā īpašuma atbrīvošanu. Viens no šādiem gadījumiem – ja nekustamo īpašumu nepieciešams atbrīvot (atsavināt) sabiedrības vajadzībām.

Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma 2. pants paredz, ka nekustamo īpašumu atsavina valsts aizsardzības, vides aizsardzības, veselības aizsardzības vai sociālās nodrošināšanas vajadzībām, sabiedrībai nepieciešamu kultūras, izglītības un sporta objektu, inženierbūvju un inženierkomunikāciju būvniecībai vai transporta infrastruktūras attīstībai, kā arī citu sabiedrības vajadzību nodrošināšanai, ja šis mērķis nav sasniedzams ar citiem līdzekļiem.

Likuma 25. pants paredz, ka nekustamā īpašuma īpašniekam nodarītos zaudējumus nosaka saskaņā ar Civillikuma normām. Par zaudējumiem jebkurā gadījumā tiek uzskatīti:

1) izdevumi, kas nekustamā īpašuma īpašniekam radušies šā īpašuma atsavināšanas dēļ (pārcelšanās, cita nekustamā īpašuma iegādes, tā nostiprināšanas zemesgrāmatā un ar atsavinātā nekustamā īpašuma apgrūtinājumu un nastu pārreģistrēšanu saistītie notariālie izdevumi, valsts, kancelejas nodevas un citi izdevumi), to faktiskajā apmērā, bet nepārsniedzot apvidus vidējās cenas;

2) atlikušās nekustamā īpašuma daļas vērtības samazinājums un atlīdzība par pārmaiņām tās lietošanā (piekļuves zaudēšana vai izdevumi jaunas piekļuves izveidei, pārmaiņas attiecībā uz apgrūtinājumiem un nastām, ierobežojumi attiecībā uz vietējās pašvaldības teritorijas plānojumā noteikto izmantošanu un citas pārmaiņas), ja tiek atsavināta nekustamā īpašuma daļa.

Par kompensācijas izmaksu puses var vienoties vairākos veidos. Tas var būt cita līdzvērtīga nekustamā īpašuma piedāvājums, daļu no atlīdzības izmaksājot naudā un daļu kompensējot ar citu nekustamo īpašumu, vai vēl kāds abām pusēm izdevīgs atlīdzības kompensācijas veids.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+