×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Koncerts Eduarda Rozenštrauha piemiņai


ReklāmfotoReklāmfoto

Ozolnieku Tautas namā 8. februārī skatītāji varēs novērtēt lielkoncertu–uzvedumu “Tauta Eduarda Rozenštrauha piemiņai”. Koncerta programmā ir dzejnieku veltījumu dzeja un visu programmu caurvīs Indras Lintiņas-Lučkas un E. Rožentrauha dziesmas, lai, kavējoties atmiņās, sadziedātos ar klausītājiem.

Lielkoncerta idejas autorei Indrai Lintiņai-Lučkai doma par veltījuma koncertu E. Rozenštrauham jau bijusi sen, tikai nebija izkristalizējusies ideja, kā to realizēt. Viss aizsākās pagājušajā vasarā ar dzejoli “Kas teica, ka jasmīns neuzziedēs…” no Valentīnas Upesjures. Pirmo reizi dzejolis tika nolasīts 13. augustā, atzīmējot E. Roženstrauha 95. gadskārtu Indras atmiņu grāmatas “Jasmīn baltais, mana mūža… Latvijas dziedātājas likteņstāsts”. “Sāku uzmanīgāk iepazīt sociālajos portālos izvietoto dzeju. Radās doma šos dzejdarus uzaicināt Dzejas dienās K. Barona muzejā. Mani patīkami pārsteidza skaistā dzeja, atraktīvais pasniegšanas veids un paši dzejdari. Pateicoties K. Barona muzeja atbalstam, radās izdevība katru sestdienu mēģināt muzeja telpās. Kā jau tas notiek dzīvē, gribēšana ne vienmēr sakrīt ar varēšanu. Izveidojās uzveduma dalībnieku kodols. Palika man un idejai uzticīgie. Kaut arī ļoti aizņemti savos ikdienas darbos, bet visi ar lielu entuziasmu gāja uz mērķi, uz veltījuma lielkoncertu–uzvedumu “Tauta Eduarda Rozenštrauha piemiņai”,” uzveduma aizsākumus atceras Indra un piebilst, ka nosaukums ir likumsakarīgs. “E. Rozenštrauhs savā dzīvē un pēc nāves nekad nav bijis “partijas un valdības” atbalstīts. Viņš ir Tautas komponists. Tauta viņu atceras un mīl. Kas būtu latviešu saieti bez komponista “Vecpiebalgas ūdensrozēm”, “Jaunības”, “Zilā lakatiņa”, “Vecajām likteņdzirnām”, “Drauga vārdiem”, “Vaidavas”? Es visus gadus aktīvi popularizēju E. Rozenštrauha daiļrades nezināmās un mazāk zināmās daiļrades lapaspuses.”

Indra atzīst, ka šoreiz viņa iet grūtāko ceļu un ir gan šā koncerta režisore, gan inscenētāja. “Atteicos no “aprēķina laulībām” ar “vārdiem”. Uzpūstie vārdi ne vienmēr nosaka arī kvalitāti. Esmu par kvalitāti un it īpaši, ja runa ir par Atmodas laika leģendu Rozenštrauhu.”

Koncerta programma tapa četros mēnešos, un Indra neslēpj, ka tas bijis grūti – ar “puņķiem un asarām”. “Cilvēkiem, kuri pieraduši skaisti deklamēt savus darbus, bija jāuzsāk iet nopietnais skatuves ceļš. Tagad jau pāris mēģinājumus esmu gandarīta. Viņi paveikuši varoņdarbu. Ne ar vienu neauklējos. Prasu iespējamo un neiespējamo, piesienos tik ilgi, kamēr ir rezultāts. Viņi nedusmojas, jo man tic,” atklāj Indra. Katram dalībniekam ir sava loma, vieta uzvedumā. Dziesmas iekļaujas vienotajā sižetiskajā līnijā. “Dziedāšu arī savas dziesmas, jo tās cilvēkiem patīk un raksturo mani, manu dzīvi,” tā Indra.

Koncerta veidotāji uzver, ka nevar E. Rozenštrauhu atdalīt no Latvijas, kuru viņš mīlēja vairāk par visu pasaulē, tāpēc koncertā Latvijas tēmai būs īpaša vieta. “Latgali mēs uzsvērsim sevišķi, jo dalībnieki pārstāv mīļo Latgali. Ir dzīves svētumi – māte, mīlestība, bērni. Otro daļu gribēju veidot humora pilnu, pie tā arī strādājām. Pasmiesimies paši par sevi. Jaunums Latvijā ir mūsu izveidotais tandēms Cecīlija un Rozālija. Divas draudzenes, kuras šoreiz nopietni pievērsīsies mērķim – kļūt par deputātēm. Skanēs komponista populārās, skaistās dziesmas. Klausītājiem būs vien “jārauj līdzi”,” smaidot saka Indra.

E. Roženstrauhs ir Atmodas laika simbols. “Viņa sapnis bija brīva Latvija. Tiem, kuriem būs aktuāla brīvās Latvijas ideja, būs dzīva arī E. Rozenštrauha piemiņa. Par E. Rozenštrauhu ir jāraksta mācību grāmatās, lai jaunatne zina, ka Atmoda sākās ar E. Rozenštrauhu, jo Z. Liepiņa “Lāčplēsis” bija pēc E. Rozenštrauha koncertiem,” pārliecināta Indra.

UZZIŅA:


8. II 18.00 Ozolnieku Tautas nams

Biļetes: Biļešu paradīzes kasēs, www.bilesupardize.lv

Cena: 4 eiro (Ls 2,81)

Vēl plānotie koncerti:

23. II Līvānu kultūras centrā

28. II Kuldīgas kultūras centrā

16. III Saulkrastu kultūras centrā

05. IV Viesītes kultūras namā

28. IV Alojas kultūras centrā

01. V Dobeles kultūras centrā

09. V Balvu kultūras centrā

Par biļetēm ir jāinteresējas koncerta norises vietās, pie organizatoriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+