×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. decembris, 2015
Drukāt

Koncerts, kura programmā valdīs “Ave Maria” versijas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 26. decembrī Rīgas Domā festivāla “Eiropas Ziemassvētki ietvaros kontrtenora Sergeja Jēgera, ērģelnieces Diānas Jaunzemes un trompetista Jāņa Porieša izpildījumā skanēs klasiskais Ziemassvētku korālis “Ave Maria” dažādu laikmetu un tautību komponistu skatījumā, LA.lv pastāstīja “Latvijas Koncerti” pārstāve Rinta Bružēvica.

Sergeja Jēgera izpildījumā Otrajos Ziemassvētkos skanēs franču romantisma laikmeta komponista Šarla Guno pasaulslavenā “Ave Maria”, Kamila Sensāna “Ave Maria”, pat divas Pjetro Maskanji kompozīcijas “Ave Maria” – viena no tām saistīta ar operu “Zemnieka god””, otra tapusi komponista jaunībā. 1880. gadā, kā veltījums viņa pedagogam – itāļu komponistam Alfredo Sofredīni dzimšanas dienā. Tiks atskaņota itāļu komponista Paolo Tosti “Ave Maria”, kā arī pazīstamā krievu komponista, ģitāras un lautas spēles meistara Vladimira Vavilova ap 1970. gadu tapusī “Ave Maria”.

Diānas Jaunzemes atskaņojumā izskanēs Riharda Dubras meditācija ērģelēm “Dievmātes skatiena pieskāriens”.

Koncerta programmā iekļauts arī viens no slavenākajiem Sezāra Franka darbiem – “Panis angelicus”, kas ir fragments no viņa 1860. gadā komponētās Mesas.

Koncertā skanēs arī Henrija Persela “Sonāte” un “Sound the trumpet”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+