Ekonomika
Bizness

Konferencē “Spotlight Latvia” Čikāgā vērsīs ASV uzņēmumu uzmanību uz Latvijas biznesa iespējām 16

Lai veicinātu ekonomisko sadarbību starp Latviju un ASV, šā gada 26.oktobrī Čikāgā norisināsies konference “Spotlight Latvia”, kuras mērķis ir iepazīstināt Amerikas uzņēmēju auditoriju ar biznesa sadarbības iespējām ar Latviju, informēja Amerikas latviešu apvienība.

Dalību konferencē apstiprinājuši tādi vadoši Latvijas eksporta uzņēmumi kā “Latvijas Finieris” un ķīmiskās un tekstila rūpniecības uzņēmums “Valmieras stikla šķiedra”. Par Latvijas piedāvātajām iespējām transporta un loģistikas jomā konferencē izteiksies “Latvijas dzelzceļa”, “airBaltic” un “Rail Baltica” vadoši pārstāvji. Vienlaikus konferencē plānota plaša pārtikas ražotāju pārstāvniecība, kuru vidū būs “Amber Beverage Group”, “Orkla”, “Pure Food”, “Food Union”, “Aloja-Starkelsen” un citi uzņēmumi. Atsevišķa konferences sesija būs veltīta Latvijas IT sektoram un tā piedāvātajām iespējām sadarbībai.

“Šī ir pirmā šāda veida un līmeņa konference kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas notiek ASV ar fokusu uz ekonomiskās sadarbības veicināšanu starp Latviju un Ameriku,Mēs esam saņēmuši līdzdalības apstiprinājumu no daudziem Latvijas lielākajiem un inovatīvākajiem uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti sadarboties vai paplašināt sadarbību ar ASV,” skaidro konferences rīcības komitejas priekšsēdis, Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs.

Konferenci, kuras rīkošanā iesaistīta Amerikas latviešu apvienība, Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), atklās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V), Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, kā arī LIAA vadītājs Andris Ozols. Tam sekos Latvijas uzņēmumu prezentācijas no industriālās ražošanas, pārtikas rūpniecības un IT sektora, kā arī transporta un loģistikas sektoriem.

“Amerikas latviešu apvienība, piedaloties “Spotlight Latvia” konferences rīkošanā, ir patiesi gandarīta tuvojošās Latvijas valsts simtgades kontekstā dot savu ieguldījumu Latvijas atpazīstamības un ārējo tirdzniecības sakaru veicināšanā. ASV ir bijis Latvijas stratēģiskais partneris drošības jomā, bet ar šo konferenci mēs vēlamies veicināt arī lielāku sadarbību biznesā,” norāda viens no konferences līdzorganizatoriem, Amerikas latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs.

“Konference ir būvēta uz “win-win” principiem. Tā nodrošinās iespēju ASV uzņēmumiem iepazīties ar augstākās kvalitātes produktiem un pakalpojumiem, ko piedāvā Latvijas uzņēmumi, kā arī uzzināt par vienreizējām biznesa iespējām Latvijā, kuru skaitā minamas lielu infrastruktūras attīstības projektu, pakalpojumu centru un distribūcijas kanālu izveides iespējas Baltijas reģionā. Savukārt Latvijas uzņēmumiem tā būs iespēja tikties un veidot kontaktus ar potenciāliem partneriem ASV,” norāda Roberts Blumbergs.

LA.lv