×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Konkurences padome atklāj četru apsardzes uzņēmumu karteli

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Konkurences padome (KP) četriem apsardzes uzņēmumiem – SIA “Bruks”, SIA ražošanas komercfirma “Nivios-LTD”, SIA “Puma” un SIA “Lat Jur Fin” – piemērojusi kopumā 78 544 eiro sodu par ilgstošas un sistemātiskas aizliegtas vienošanās īstenošanu publiskajos iepirkumos, liecina KP publiskotā informācija.

KP lietas izpēti sāka pēc VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) iesnieguma, kurā uzņēmums norādīja uz iespējamām sakritībām pretendentu piedāvājumos tā rīkotajā publiskajā iepirkumā. KP konstatēja, ka laika posmā vismaz no 2011. līdz 2016.gadam četri uzņēmumi bija saskaņojuši darbības kopumā astoņos iepirkumos par apsardzes pakalpojumu nodrošināšanu – vienā VNĪ, vienā “Rīgas 1.slimnīca”, divos Rīgas Tehniskās universitātes un četros Latvijas Universitātes iepirkumos.

Lietas izpētes laikā KP konstatējusi, ka “Nivios-LTD”, “Puma” un “Lat Jur Fin” vai nu iesniedza piedāvājumus, kurus bija sagatavojusi kompānija “Bruks”, vai arī piedalījās piedāvājumu izstrādē, nosūtot piedāvājumus “Bruks”. Saskaņoto darbību rezultātā pasūtītāji nesaņēma konkurējošus piedāvājumus un tika maldināti par patiesajiem konkurences apstākļiem.

Par konkurences kropļošanu, īstenojot aizliegtu vienošanos, kompānijai “Bruks” piemērota soda nauda 29 250 eiro apmērā, “Nivios-LTD” – 39 676 eiro apmērā, “Puma” – 3250 eiro apmērā, bet “Lat Jur Fin” – 6368 eiro apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+