Latvijā
Novados

Kopā 60 gadu. Valmierā sveic un apbrīno trīs dimanta pārus 16

Foto no valmiera.lv

Valmierā pērn sveikti trīs Dimanta pāri, kas laulībā nodzīvojušo 60 gadu, informē pašvaldības portāls “valmiera.lv”.

Ceremonija “Gada Dimanta pāris” ir salīdzinoši jauna tradīcija pilsētā. 2016.gadā tika sveikti divi Dimanta pāri. Pirms diviem gadiem dome apstiprināja “Gada Zelta pāris” un “Gada Dimanta pāris” nolikumu.

Senākas tradīcijas ir pasākumam pāriem, kuri atzīmē Zelta kāzu jubileju, kad laulībā nodzīvoti 50 gadi. Šogad dalībai šajā pasākumā pieteicās 20 pāri – 18 no tiem tika sveikti svinīgā pasākumā Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā, savukārt divi – mājās.

2017.gadā tika sveikti trīs Valmieras Dimanta pāri – laulībā nodzīvoti 60 gadi – Vladimirs un Gaļina Molotkovi, Gunārs un Rita Vitmaņi, Kārlis un Elita Pētersoni, raksta “valmiera.lv”.

Molotkovu pāris iepazinās Šeibuhtas lina fabrikā (Vologdas apgabalā), kur Gaļinai pēc Rīgas politehnikuma tika piedāvāts gūt darba pieredzi. Lina fabrikā tolaik par mehāniķi strādāja Vladimirs, un abi satikās. Gaļina un Vladimirs ir izaudzinājuši dēlu un nu jau var lepoties ar mazdēlu, mazmeitu, un sagaidīta arī mazmazmeitiņa. Joprojām vasarā ar bērniem un mazbērniem Gaļina un Vladimirs mīl aizbraukt uz jūru.

Pirms 60 gadiem 5.novembrī “jā” vārdu viens otram teica Gunārs un Rita Vitmaņi. Abi jaunībā satikās Valmieras estrādē – ballē, kas norisinājās pēc Pētera Lūča brīvdabas izrādes “Seši mazi bundzinieki”, par pāri vēsta portāls.

Elita un Kārlis Pētersoni 60 gadu kāzu jubileju atzīmēja 31.decembrī. Kārļa māsa ar Elitu gāja vienā klasē, tāpēc viņi bija pazīstami jau no padsmitnieku gadiem. Pēc Pētersonu ģimenes atgriešanās Latvijā no izsūtījuma uz Sibīriju, Kārlis savu Elitu atkal satika, kad viņam bija 25, bet Elitai 20 gadi. Pāris atceras, ka sākuši draudzēties pavasarī, bet Vecgada vakarā rīkojuši kāzas. Abi priecājās par bērniem un viņu atvasēm, kuri arī dzīvojot Valmierā, tāpēc salīdzinoši bieži iznāk visiem satikties.

LA.lv