×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Kopīpašuma sadale. “Vai var izmantot inventarizācijas plānu?”

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

“Ja ir nekustamais kopīpašums (domājamās daļas – uz pusēm) un ir inventarizācijas plāns, kurā norādītas lietošanas telpas, vai šo plānu var izmantot, lai īpašumu sadalītu reālajās daļās? Mājai turklāt ir atsevišķas ieejas. Diemžēl viena daļa tiek kopta, bet otra iet postā,” vēstulē rakstīja JEVGĒNIJS RĒZEKNES NOVADĀ.

Juriste Kristīne Krēsliņa skaidro, ka inventarizācijas plānu var izmantot, ja tas tiešām nodrošina iespēju māju sadalīt reālās daļās.

Taču jāatceras, ka nekustamajam īpašumam ir piesaistīts zemesgabals un tas tāpat vai nu jāsadala reālās daļās, vai to var atstāt kopīpašumā (ja vien to neiznomājat no trešās personas, kas nav mājas īpašnieks, vai arī tas jau nepieder kā atsevišķs īpašums kādam no mājas īpašniekiem). Tāpēc var būt nepieciešams zemesgabala sadales plāns.

Precīzāku informāciju par īpašuma iespējamo sadali varat iegūt Valsts zemes dienesta reģionālajos klientu apkalpošanas centros. Visticamāk, šajā gadījumā jums jādodas uz VZD Rēzeknes klientu apkalpošanas centru, kas atrodas Atbrīvošanas alejā 88, Rēzeknē, tālr. 67038800.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+