Mobilā versija
+2.2°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
21. augusts, 2015
Drukāt

Kopīpašuma sadale. “Vai var izmantot inventarizācijas plānu?”

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

“Ja ir nekustamais kopīpašums (domājamās daļas – uz pusēm) un ir inventarizācijas plāns, kurā norādītas lietošanas telpas, vai šo plānu var izmantot, lai īpašumu sadalītu reālajās daļās? Mājai turklāt ir atsevišķas ieejas. Diemžēl viena daļa tiek kopta, bet otra iet postā,” vēstulē rakstīja JEVGĒNIJS RĒZEKNES NOVADĀ.

Juriste Kristīne Krēsliņa skaidro, ka inventarizācijas plānu var izmantot, ja tas tiešām nodrošina iespēju māju sadalīt reālās daļās.

Taču jāatceras, ka nekustamajam īpašumam ir piesaistīts zemesgabals un tas tāpat vai nu jāsadala reālās daļās, vai to var atstāt kopīpašumā (ja vien to neiznomājat no trešās personas, kas nav mājas īpašnieks, vai arī tas jau nepieder kā atsevišķs īpašums kādam no mājas īpašniekiem). Tāpēc var būt nepieciešams zemesgabala sadales plāns.

Precīzāku informāciju par īpašuma iespējamo sadali varat iegūt Valsts zemes dienesta reģionālajos klientu apkalpošanas centros. Visticamāk, šajā gadījumā jums jādodas uz VZD Rēzeknes klientu apkalpošanas centru, kas atrodas Atbrīvošanas alejā 88, Rēzeknē, tālr. 67038800.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+