Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
11. jūlijs, 2014
Drukāt

Koru olimpiādes ritenis griežas pilnā sparā

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Piektdien, 11. jūlijā, turpinās astotā Pasaules koru olimpiāde, un pilnā sparā notiek koru sacensība dažādās Rīgas koncertzālēs, draudzības koncerti uz brīvdabas skatuvēm, kā arī amatnieku tirdziņš Vērmaņdārzā.

Piektdienas lielās zvaigznes, kas bagātina olimpiādes programmu, ir zviedru vokālā grupa “The Real Group”, kas sniegs koncertu “Arēnā Rīga”. Pirms koncerta grupa aicina visus interesentus uz stundu garu meistarklasi Rīgas Latviešu biedrības namā.

“The Real Group” ir pazīstamie vokālās mūzikas meistari no Zviedrijas – Latvijā viesojušies jau vairākkārt, un īpaša draudzība grupas dalībniekus saista ar latviešu a cappella grupu “Cosmos”. Kā sarunā ar “Rīga 2014” stāsta bijušais grupas “Cosmos” dalībnieks Jānis Šipkēvics – grupu dalībniekus draudzīgas attiecības saista joprojām, un zviedru profesionāļi atzinīgi novērtējuši arī kopīgi ar Reini Sējānu izveidotās grupas “Instrumenti” daiļradi.

“Viņi ir brīnišķīgi ne tikai kā dziedātāji, bet arī kā cilvēki. Strādājuši ar mums arī kā psihologi,” stāsta Reinis Sējāns. “Īpaši periodā, kad radās grupa “Instrumenti”, mums par to bija dziļas sarunas, viņi centās mūs “pagrūst” pareizajā virzienā. Ieteica būt uzmanīgiem.”

Pievienot komentāru

Rolands Atkočūns: Bija interesanti sajaukt "radošās asinis"Savu slaveno noveli "Karmena" Prospērs Merimē sarakstījis 1845. gadā. Šonedēļ 26. maijā Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos Rolanda Atkočūna "Karmena" – "Andalūzijas sapņi 2 cēlienos pēc Prospēra Merimē darbu motīviem" autora režijā.
Draugiem Facebook Twitter Google+