×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Koru olimpiādi ieskandinās tās Goda mākslinieciskā vadītāja mūzika

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Pasaules koru olimpiādes Goda virsvadītājs Mortens Lauridsens.

Ceturtdien, 15. maijā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncerts, kurā Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, J.a Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris, Agnese Egliņa, Tālivaldis Deksnis un diriģenti Andris Veismanis un Romāns Vanags atskaņos pasaulslavenā amerikāņu komponista Mortena Lauridsena mūziku, informē Rīga 2014.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros šogad jūlijā norisināsies Rīgā.

Koncerta programmā iekļauta Pasaules koru olimpiādes Goda mākslinieciskā vadītāja, amerikāņu komponista Mortena Lauridsena (1943) mūzika – dziesmu cikls ar vācu dzejnieka Rainera Marijas Rilkes vārdiem “Rožu dziesmas”, madrigāli no cikla “Italian Renaissance Poems”, vokāli simfoniskā darba “Lux Aeterna” trešā daļa “O Nata Lux” un citi skaņdarbi. Mūzikai pa vidu uz ekrāna tiks demonstrēti fragmenti no Maikla Stilvotera filmas “Shining Night” par M.Lauridsenu.

Mortens Lauridsens piecas reizes nominēts prestižajai “Grammy” mūzikas balvai, viņa skaņdarbi izdoti vairāk nekā 200 CD ierakstos un ieguvuši dažādas balvas. Kad 2013.gada februārī mūžībā aizgāja līdzšinējais Pasaules koru olimpiādes Goda prezidents – zviedru diriģents un mūzikas pasniedzējs Ēriks Ēriksons, šis pienākums tika uzticēts Mortenam Lauridsenam, ko komponists uzņēma kā lielu pagodinājumu.

Pasaules koru olimpiādes laikā M.Lauridsens ieradīsies Rīgā, lai sniegtu meistarklases, 17. jūlijā uzstātos Pasaules koru olimpiādes Zvaigžņu koncertā kopā ar kamerkori Ave Sol, bet 14. jūlijā Lielajā Ģildē kopā ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kori, Rīgas Doma skolas zēnu kori un zēnu koriem no Lietuvas un Igaunijas Pasaules koru olimpiādes Baltijas zēnu koru koncertā atskaņotu savu skaņdarbu “Lux Eterna”.

Biļetes uz Pasaules koru olimpiādes ieskaņas koncertu vēl ir nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Koncertu rīko Rīgas pašvaldības Kultūras iestāžu apvienība sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros no 9. līdz 19. jūlijam notiks Rīgā. Tā mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā neatkarīgi no tautības, rases un izpildītā mūzikas stila. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Desmit dienu laikā Rīgas labākajās koncertzālēs un parkos norisināsies konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+