Latvijā
Sabiedrība

Kozlovskis: bēgļu uzņemšanas mehānismam jābūt brīvprātīgam 0

Foto – LETA/AFP

Bēgļu uzņemšanas mehānismam jābūt brīvprātīgam, ceturtdien LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš atzina, ka pašlaik priekšlikums ir regulējams, un vai izdosies panākt šā mehānisma brīvprātīgumu, atkarīgs no Eiropas Savienības dalībvalstu pozīcijas. Kozlovskis ir ticies ar Lietuvas iekšlietu ministru, kas arī atbalsta brīvprātības principu.

“Latvijas viedokli ņems vērā tad, ja mēs nebūsim vienīgie ar šādu viedokli,” jo lēmumu pieņems ar balsu vairākumu. Ministrs atzina, ka pēc pirmdienas sanāksmes būs lielāka skaidrība, kādas ir iespējas cīnīties par brīvprātības mehānismu.

“Skaidrība būs tāda, kādas ir iespējas balsojumā noturēt brīvprātības jautājumu. Bet to, ka mēs vispār varētu pilnīgi nepiedalīties šajā mehānismā, es teiktu, ka tas ir diezgan nereāli,” atzina iekšlietu ministrs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisijas (EK) jaunais piedāvājums paredz Latvijai uzņemt papildu 526 bēgļus; Latvijas pozīcija bēgļu jautājumā nemainās, tomēr no solidaritātes neizvairāmies, trešdien žurnālistiem teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Saistītie raksti

EK prezidents Žans Klods Junkers, uzrunājot Eiropas Parlamentu, rosinājis Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm obligātā kārtā uzņemt 160 tūkstošus patvēruma meklētāju. Tostarp Junkers izteica aicinājumu dalībvalstīm nodrošināt to, ka patvēruma meklētājiem būs tiesības strādāt tajās ES dalībvalstīs, kurās viņi atrodas, jau no pirmās dienas.

Latvijas amatpersonas savukārt vairākkārt izteikušās, ka obligātās bēgļu kvotas neatbalstīs. Iepriekš Latvija vienojās par 250 bēgļu brīvprātīgu uzņemšanu.

LA.lv