Bizness

KP: LNT un TV3 apvienošanās, visticamāk, tiks atļauta ar nosacījumiem 0

Televīzijas kanālu LNT  un TV3 apvienošanās, visticamāk, tiks atļauta ar nosacījumiem, kas tirgus dalībniekiem būs jāievēro. Konkurences padomes (KP) priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Dzintars Striks ceturtdien intervijā Latvijas Radio atgādināja, ka KP lēmums jāpieņem līdz 12.maijam un piebilda, ka KP līdz tam plašāk nekomentēs iespējamo lēmumu.

Viņš atzina, ka lietas izvērtēšana ir ietilpīga , jo iespaido lielu skaitu tirgus dalībnieku. “Standarta gadījumā mēs vērtējam iegūstamās tirgus daļas dažādos tirgus – šajā gadījumā tas nav tikai mediju tirgus, bet arī saistīties tirgi, piemēram, reklāmas tirgus,” teica Striks.

Viņš uzsvēra, ka būtisks ir  Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) viedoklis par apvienošanos, kā arī reklāmdevēju viedoklis. “Apvienošanās ir ļoti iespaidīga un atstāj ļoti lielu iespaidu uz tirgu. Šāda apvienošanās parasti nemēdz tikt atļauta bez nosacījumiem. Šie nosacījumi ir diezgan būtiski. Mums, protams, ir arī jāizvērtē kā šos nosacījumus pēc tam kontrolēt,”  teica KP vadītāja pienākumu izpildītājs.

Viņš prognozēja, ka KP lēmumu par apvienošanos paziņos ātrāk par noteikto termiņu – 12.maiju. “Es ceru, ka lēmums būs mazliet ātrāk – tas netiks vilkts līdz pēdējai dienai,” teica Striks.

Jau vēstīts, ka KP 12.janvārī saņēma TV3 īpašnieces MTG ziņojumu par apvienošanos, MTG iegūstot 100%   LNT akciju no uzņēmuma “Neatkarīgie nacionālie mediji”.

Iepriekš MTG minējis, ka pēc apvienošanās plāno saglabāt   LNT un TV5 programmas, kā arī to pamata raidījumus. Pēc apvienošanās plānots veikt ieguldījumus   LNT  satura kvalitātes uzlabošanā, pastiprinot programmu ar informatīvajiem raidījumiem, savukārt TV3 specializēsies uz izklaides raidījumiem.

Iespējams, viens no kanāliem varētu iziet no bezmaksas virszemes apraides, bet TV5 būtu krievu valodā raidošais kanāls.

LA.lv